Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Solutii anti-latrat caini

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
sun_kid

sun_kid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 28.05.2012

 myshyk, on 20 iulie 2015 - 15:19, said:

Tu chiar esti martian! De "civilizatie pamanteana" in mod sigur n-ai cunostinta. La voi pe Marte,dati cu spray la caini, ca sa se puna pe schelalait in loc sa latre?De ce crezi ca tine omul caine in curte, ca sa doarma noaptea linistit el, sau cainele?
nu intelegi. majoritatea cainilor care latra aiurea continua sa faca asta pt ca nu-s pedepsiti ori daca la fiecare data cand incep latratul aiurea i se pulverizeaza spray va intelege si el ca din cauza latratului tampit este pedepsit si se va opri. omu' sa-ti tina in curte un caine care latra cand trebuie sa latre. ca asa poate se gandeste si vecina sa instaleze difuzor directional spre casa cretinului. am umblat destul prin vestul europei si extrem de rar auzeam potai deastea.

#38
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 16.01.2010
Nu te lega la cap inutil. 2 doape de urechi pe spuma cu memorie si nu mai auzi nici musca :)

#39
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015

 gingisKHAN2015, on 20 iulie 2015 - 14:33, said:

Mersi . Meream odata cu   baietii de la vanatori de munte   cuplati cu  cei de la infanterie in aplicatie   pe   tema comuna prin zona Cincu Brasov . La un moment dat o grupa se cam rataceste cu tot cu cercetarea lui peste  si busola si da peste o  stana . Un hamait imens si  intr-o clipa  se trezesc inconjurati de o   gasca de ciobanesti mioritici  fiorosi si nervosi de numa . Speriat , cel mai apropiat de pericol baga cartus pe teava .  In acel moment vine din spate un racnet   puternic si cainii se ostoiesc din latrat .Vine prin tufisuri un cioban mai in varsta asa , tipul cunoscut din povesti . Zice :  cate cartuse ai in automat , sergentule ?  30 , zice ala tremurand  . Si esti sigur ca-i omori pe toti , din prima ?  Nu stiu ce sa zic , raspunde  sergentul infanterist , cred ca da ! Auzi ficior , daca numa crezi ca da , baga siguranta inapoi pe pusca aia , ca daca tragi si nu-i omori pe toti odata  te duc colegii la groapa  cu steag pe coparseu ! Si cat oi trai tu sa nu mai indrepti spre ciobanesc arma , bota sau ce  o fi ca asta   iti face capatul cat ai zice vai  !

Apăi sa stii tu un lucru, nepoate, daca impusti cainele care latra ăl mai tare, restul o sa se imprastie ca potarnichile.

#40
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Cainele care latra cel mai tare nu este neaparat exemplarul alfa al haitei.
Probabil zici chiar de potarnichi, nu de caini de stana, obisnuiti sa apere oile si pe cioban de lupi si de ursi.
Daca ar fi abili numai la claxonat si cand e vorba de bataie se imprastie, ii ineaca ciobanul in primul parau. Nu ar tine la stana decat paznici de nadejde.

#41
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Mai , cum sa impusti omului cainele ?  Pai noi eram atunci in greseala cu aia ,  cu harta lor si cu cercetasii lu peste  !  Ca plutonul ratacise traseul , nu ciobanii venisera in poligon . D -apai sa mai omori si cainii omului era batalion curat  . ! Disciplinar , pentru care nu ati facut armata . !

#42
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

 JurasikMan, on 20 iulie 2015 - 14:43, said:

Eu am 4 caini . Doi in gradina din spate , doi in curte si gradina din fata. Vecinul din stanga are un caine ( ciobanesc ) care latra de cate ori aude clopotul de la biserica sau o sirena pe DN1. Vecinul din dreapta are doi mici si un Saint Bernard . Aia latra de cate ori il aud pe al vecinului din stanga ca latra . Vecinul de peste drum are doua catele Husky care urla de plictiseala non stop. Vecina de din jos de vecinul de peste drum are o catea Ciobanesc German luata de pe strada , care intra frecvent in calduri si urla dupa amorezi. Ai mei din spate , latra si ei cand aud latraturi ...iar cei din fata ( din care unul are un latrat care se aude in tot orasul )
Aici observ un 5+1 dolby sourround :))

#43
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
In incercarea de a limita mormanele de rahat de caine din parcare caut ceva produse...
Am gasit ASTA. L-a incercat cineva? Este eficient? Si mai ales trebuie sa spun ca vreau doar sa indepartez animalele nu sa le faca rau.

PS: sunt caini cu stapan. nu pot pune poze cu "dovezi"... :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate