Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Influenta radiatiei solare asupra plantelor

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Boboiasi

Boboiasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 16.11.2015
Cte mii de răsaduri plantezi în fie care an, în câmp direct,eu trăiesc din așa ceva, mai căuta și învăța

Cate mii de răsaduri plantezi în fie care an, în câmp direct,eu trăiesc din așa ceva, mai căuta și învăța

#38
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Eu nu te contraziceam, aratam doar ca spui banalitati care se invata in clasa a II-a la botanica.
Stim cu totii de pe aici despre rolul frunzelor. Pe topic se discuta despre alt fenomen.

#39
Boboiasi

Boboiasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 16.11.2015
Nu sunt banalități am colegi care ptr producție au sacrificat unele etape și dezvoltarea normală a plantelor și au reușit dar a apărut arsurile ,eu de 14 ani nu am avut asemenea probleme chiar și la liber sau protejat la solar nu am folosit niciodată plasă de umbră doar pentru bondari am folosito

Ce contează și cum te numești?! Dar așa e în țară românească. frumoasă țară păcat,,,,,,,,,,,,,,,,,

#40
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Ba este o banalitate sa spui ca`i nevoie de frunze ca sa aperi fructele de radiatia solara.
Da` e bine ca nu ai avut arsuri solare in ultimii ani, altii au avut. Si`au stat si cu Ca pe ele si cu umbra.
Daca ai informatii care nu`s banale si sfaturi care sa nu implice frunzele, pe acest subiect, te ascult. Altfel, intradevar asta`i tara noastra, nu dam din casa nici morti.

#41
meganedoi

meganedoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 03.08.2006
Nu te supara Boboiasi. Prietenul Rid este mai direct in exprimare si asta este doar un semn de simpatie.
Sunt sigur ca voia sa spuna ca este nerabdator sa citeasca mai multe despre modul in care reusesti sa faci cultura sanatoasa in camp.
Recunosc! Si eu sunt interesat. :)

#42
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Recunosc ca prietenul Megane are dreptate.

#43
Hapygarden

Hapygarden

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,199
  • Înscris: 15.05.2014
Subscriu. Nu poti sa vii sa spui ca iti trebuie frunze si ca asta e solutia ca nu e ca si cum noi am fi avut doar fructe pe plante.
Spune-ne ce hibrizi cultivi poate au aia o rezistenta deosebita sau un foliaj mai rezistent de nu ai avut probleme. Sau ce consideri de cuviinta daca ai o reteta de succes.
Reactia lui Rid era de asteptat dupa postarea ta.

Edited by Hapygarden, 09 January 2016 - 12:33.


#44
Achimitom04

Achimitom04

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,022
  • Înscris: 28.08.2011

View Postrid, on 09 ianuarie 2016 - 10:37, said:

. Altfel, intradevar asta`i tara noastra, nu dam din casa nici morti.

Subscriu la opinia colegilor, orice informatii relevante vor fii de un real interes si foarte apreciate - sunt convins. .
Citez expresia de mai sus ca am patit-o de vre-o 2 ori pana acum si sper la cat mai putine persoane abonate la aceea categorie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate