Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Problema SEO.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
NeuFunk

NeuFunk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.04.2015
Am un website de ceva luni care nu reusesc sa il bag in top 300 pe Google. Recunosc ca nisa este suprasaturata (bancuri) insa am continut original care nu este gasit pe restul site-urilor din aceasta nisa. Pe page loading de la Google am un scor de 90/100 si la experienta utilizatorului am 99/100 pe mobil si desktop. Am instalat pluginul de SEO, pun meta-uri, am si sitemaps, am cam tot ce trebuie. Nu inteleg de ce nu sunt in top 300 macar. Sa fie problema ca am un subdomeniu (bancuri.16mb.com)?

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,135
  • Înscris: 22.05.2003
Pot intreba despre ce top e vorba? :D

Da, e de dorit sa ai domeniu propriu.

#3
ionutzm05

ionutzm05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 902
  • Înscris: 23.06.2009
Nu vei vedea niciodata un website creat pe un subdomeniu de acel tip in primele pagini din Google. In general nu sunt bine vazute si nu vei reusi sa aduci trafic pe acel site decat, eventual, prin retele de socializare.

Al doilea lucru care nu-mi place pe site-ul tau sunt reclamele de tip pop-under. Nu stiu cum vad algoritmii Google aceasta informatie dar am auzit ca ar putea fi motiv de penalizare. Daca vrei sa te ti de treaba achizitioneaza un domeniu propriu si hosting de calitate, renunta de moment la reclame pana ai ceva trafic iar ulterior opteaza pentru Google AdSense. E o parere strict personala. Bafta Posted Image .

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Foarte probabil e penalizat domeniul 16mb.com, vad ca prima inregistrare a fost in 2002 si fiind domeniu din 4 litere a fost frecat mult la viata lui.

#5
florin011

florin011

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,042
  • Înscris: 30.08.2013
cu subdomeniu aproape nicio sansa!

#6
NeuFunk

NeuFunk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 07.04.2015
Ok, va multumesc.

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Din copy/paste nu prea se mai fac bani din online de cand cu Google pinguin/panda si alte animale.
Bafta cu bancurile si cu spam-ul cu link-uri profitshare pe aici pe forum.

#8
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,824
  • Înscris: 10.12.2006
Ia un domeniu nou si gata, te costa sub $10 pe an, ca au astia de la godaddy promotii tot timpul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate