Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

resurse pt catia

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
aradeanul

aradeanul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.01.2009
ceau
vreau sa invat catia,imi puteti spune o configuratie de PC sau laptop pe care sa pot instala catia si sa nu am prb atunci cand folosesc prg.

#2
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010
Mai  tie ti-e greu sa scrii cateva litere in plus ?  Se scrie "Ciao"  nu " ceau" . .

Ai nevoie de o configuratie cu multa memorie ram  , sistem de operare  pe 64 biti , cea de 32 biti nu vede decat 3,2 GB indiferent cata memorie instalezi  , de preferat  cu frecvente mari  

Procesor quoad core e bine venit , ca dispozitive de stocare  o combinatie cu SSD si HDD  , si orice  placa video care are memorie dedicata de 1 GB . De preferat ca intregul sistem sa fie cat mai silentios .

#3
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,069
  • Înscris: 19.12.2012
prb, prg, mestere deja vorbesti in extensii numai de tine stiute. Pentru catia e relativ ok si un dual core cu o placa video dedicata cu un minim de 128MB RAM Desigur nu e configuratia recomandata insa eu pe asa ceva am rulat V5R16 si a mers acceptabil.
Daca ai posibilitate, fa o configuratie ca cea recomandata de paco mai sus, orice surplus de performanta nu aduce decat o imbunatatire mai ales la simularea 3D
Am vazut la universitate unde se preda asa ceva, sistem compus din CPU i7, 8 GB RAM si placa video GeForce 750Ti. Mergea catia fluent pe acele sisteme.

Edited by A10, 15 July 2015 - 01:53.


#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cred ca asta e topic pt alta arie, cum ar "sfaturi privind achizitiile"

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate