Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

constructie in extravilan - conditii

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
bine, poate o sa mai vorbim pe subiectul asta, dar nu aici ca am deviat rau de la topic.

Edited by alexpet, 20 July 2015 - 05:20.


#38
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-Eu sant perfect de acord cu ideia ca terenul proprietatea mea personala este doar a mea si ca desigur voi face ce doresc eu acolo..Dar o apa curgatoare nu se vinde in nici o tzara de pe glob.Si daca acea apa are ghinionul sa curga si sa-ti desparta proprietatea nu cred ca e nici o problema.Primesti acte pentru doua proprietati despartite legal de o proprietate de stat.Numai ca unii dintre noi desii cunoastem foarte bine aceasta situatie semnand  in cunostinta de cauza,totusi pe parcurs nu inteleg de ce ne facem ca nu cunoastem realitatea dandu-ne un fel de proprietari de fapt si peste bietul riuletz care nu are nici o vina ca trece de milenii pe acolo...Daca ai avea in oras o casa proprietatea ta,apoi un vecin cu proprietatea sa si dupa el ai avea din nou o proprietate a ta,ce ai face atunci ? ti-ai mai putea construii un pod peste proprietatea vecinului?Asa dar este foarte indicat sa ne uitam si la tzari cu civilizatii mai stravechi si sa nu ne intindem doar atat cat este plapoma noastra fara sa jinduim si la plapoma vecinului,chiar daca acesta este sarmanul stat romanesc format din conducatori hoti si cetateni ramasi de caruta cu un secol in urma.Asa sant majoritatea romanilor,sarmani cu duhul,dar tu ca mare proprietar a doua paduri ar trebuii sa-i intelegi si sa-i educi dar nu cu pusca..

Edited by Arayan, 20 July 2015 - 13:29.


#39
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 Arayan, on 20 iulie 2015 - 13:04, said:

-Eu sant perfect de acord cu ideia ca terenul proprietatea mea personala este doar a mea si ca desigur voi face ce doresc eu acolo..Dar o apa curgatoare nu se vinde in nici o tzara de pe glob.Si daca acea apa are ghinionul sa curga si sa-ti desparta proprietatea nu cred ca e nici o problema.Primesti acte pentru doua proprietati despartite legal de o proprietate de stat.Numai ca unii dintre noi desii cunoastem foarte bine aceasta situatie ne facem ca nu cunoastem realitatea dandu-ne un fel de proprietari de fapt si peste bietul riuletz care nu are nici o vina ca trece de milenii pe acolo...Daca ai avea in oras o casa proprietatea ta,apoi un vecin cu proprietatea sa si dupa el ai avea din nou o proprietate a ta,ce ai face atunci ? ti-ai mai putea construii un pod peste proprietatea vecinului?Asa dar este foarte indicat sa ne uitam si la tzari cu civilizatii mai stravechi si sa nu ne intindem doar atat cat este plapoma noastra fara sa jinduim si la plapoma vecinului,chiar daca acesta este sarmanul stat romanesc format din conducatori hoti si cetateni ramasi de caruta cu un secol in urma.Asa sant majoritatea romanilor,sarmani cu duhul,dar tu ca mare proprietar a doua paduri ar trebuii sa-i intelegi si sa-i educi dar nu cu pusca..

Pai culmea ca nu m-am facut proprietar pe rau, asa au spus cretinii de la apele romane,nu am modificat nimic, nu am deviat albia,absolut nimic.Mi-am facut pod ca altii nu doreau sa faca,cu toatw ca pe cel vechi veneau la furat,trecand pe terenul meu si furand din padurea mea.Ok,mi-am facut pod ca doar nu era sa fac ocol vreo 10 km ca asa ar fi legile in Ro.Dupa asta am prins de pod o minihidrocentrala.Cu asta i-am dat gata,au venit sa-si umfle muschii la mine,culmea se aflau pe terenul meu cand ma amenintau,in mod normal trebuia sa le gauresc capetele pe viteza...
Partra cea mai faina a fost cu cei de la curent,cand am cerut sa ma conecteze au cerut peste doua miliarde de lei vechi,cu toate ca abeam stalpii mei si eventual cablul.Ok, a trecut asta,au vrut sa conecteze la curent o vila si trebuiau sa treaca pe terenul meu.Da,sigur ca da,mergeti fratilor pe domeniul public nu pe la mine,ca pe la mine e scump,invatati-va sa platiti pretul cerut ca de cerut stiti sa cereti.

#40
Arayan

Arayan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 03.12.2012
-...,,mi-am facut pod ca doar nu era sa fac ocol vreo 10 km ca asa ar fi legile in Ro.''Deci recunosti singur ca ai facut ilegalitati.si ca ai incalcat legile doar pentru ca ele (legile ) nu sant asa cum ar vrea muskii tai...Nu cumva esti tzigan?Pai ce ar fi sa se faca legile dupa cum vrem fiecare...Ai un drum prin padure pe care il folosesti fara sa mai fie nevoie sa-ti faci ,,pod particular''peste apa statului...Chiar nu inteleg cum poti gandii asa tziganeste...Eu in locul celor dela ape te-as baga la parnaie si te-as tine acolo pana ti-ar venii mintea la cap.Romania nu poate merge inainte tocmai din cauza unor intunecati ca tine.Unde ai mai auzit in Europa de ,,pod particular"? Da mare-i gradina ta Doamne...Posted Image

Edited by Arayan, 20 July 2015 - 20:38.


#41
ady_77

ady_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,126
  • Înscris: 05.02.2009

 Arayan, on 20 iulie 2015 - 20:38, said:

-...,,mi-am facut pod ca doar nu era sa fac ocol vreo 10 km ca asa ar fi legile in Ro.''Deci recunosti singur ca ai facut ilegalitati.si ca ai incalcat legile doar pentru ca ele (legile ) nu sant asa cum ar vrea muskii tai...Nu cumva esti tzigan?Pai ce ar fi sa se faca legile dupa cum vrem fiecare...Ai un drum prin padure pe care il folosesti fara sa mai fie nevoie sa-ti faci ,,pod particular''peste apa statului...Chiar nu inteleg cum poti gandii asa tziganeste...Eu in locul celor dela ape te-as baga la parnaie si te-as tine acolo pana ti-ar venii mintea la cap.Romania nu poate merge inainte tocmai din cauza unor intunecati ca tine.Unde ai mai auzit in Europa de ,,pod particular"? Da mare-i gradina ta Doamne...Posted Image
Eu cred va tu esti un frustrat ,asistat social! Tu nu cunosti notiunea de proprietate,nu ai cum,cei cr stau cu mana intinsa nu au cum sa cunoasca asa ceva!Ei cred ca e normal sa se ia de la bogati si sa se dea la saraci pentru simplu fapt ca cei din urma s-au nascut si ei.Da, am facut pod spre proprietatea mea,e dreptul meu sa am acces la proprietate mai ales cand pe ambele maluri e proprietatea mea pe distante enorme.Statul nu a putut sa faca,era ocupat sa dea astora ca tine pomeni din banii mei! Nu cunosti situatia,nu ai fost acolo,nu ma cunosti,nu stii cati bani am investit dar latri ca as fi tigan.Asya e tipic pentru asistatii din Ro,rupti in cur,vai de ei.....cu aere de intelectual ...dar defapt niste nimeni...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate