Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Castig cu ajutorul unui site

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
RaduMariusG

RaduMariusG

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.05.2015
Salut, m-am gandit sa imi fac un blog, iar ceea ce ma intereseaza este daca intr-adevar se fac bani cu asa ceva, si daca da, cum? Stiu ceva cu nr de vizitatori...cu reclame...dar nimic clar.

#2
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008
adsense de la google.

daca tu ai zilnic 1000 de vizitatori si 2 dau click pe reclamele puse de tine pe site atunci castigi 0.002$ sau cat naiba se mai plateste acum per click.

#3
Bolund

Bolund

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 04.07.2015

View PostRaduMariusG, on 10 iulie 2015 - 16:56, said:

Salut, m-am gandit sa imi fac un blog, iar ceea ce ma intereseaza este daca intr-adevar se fac bani cu asa ceva, si daca da, cum? Stiu ceva cu nr de vizitatori...cu reclame...dar nimic clar.
In ziua de azi nu se mai munceste?

#4
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
nu faci site ca sa scoti bani.... scoti bani daca ai site

#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,893
  • Înscris: 07.08.2008
Uite niste sfaturi: http://boostblogtraf...money-blogging/

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In era facebook nu se mai scot bani din bloguri. Si ce tema va avea?

#7
Bolund

Bolund

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 04.07.2015
"cum sa faci bani din bloguri " Posted Image

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Daca vei avea un site extrem de interesant e posibil sa te caute altii pe tine ca sa le pui reclama pe site-ul tau.

Daca faci un site doar ca sa pui reclama... nu vei avea niciun vizitator - deci niciun ban.

#9
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostRaduMariusG, on 10 iulie 2015 - 16:56, said:

Salut, m-am gandit sa imi fac un blog, iar ceea ce ma intereseaza este daca intr-adevar se fac bani cu asa ceva, si daca da, cum? Stiu ceva cu nr de vizitatori...cu reclame...dar nimic clar.

-poti sa faci bani cu firme de hosting din strainatate,SUA care platesc pana la 75$/per client adus

#10
MikeD

MikeD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 04.09.2013

View Postcristirg, on 10 iulie 2015 - 18:09, said:

-poti sa faci bani cu firme de hosting din strainatate,SUA care platesc pana la 75$/per client adus
Wahahahahahaha.
Zici ca esti unu' care posteaza un link cu refferal de pe original(s).Nu o sa-ti dea nimeni 75$ la unu' care cumpara de 100 de dolari. La inceput, daca faci 3% din vanzari prin refferal ar trebui sa dansezi. Da, faci 10%, chiar si 15% daca esti cunoscut, daca poti negocia, degeaba esti tu unu' care deschide un site si gata vrea 75$. Si cine crezi ca o sa cumpere host de la o firma pentru ca asa a citit pe un blog deschis ieri? Si sa zicem ca, prin absurd, faci 75$ pe client, cati clienti crezi ca o sa aduci? Unul la 3 luni?

Edited by MikeD, 10 July 2015 - 18:21.


#11
ionitagionut7

ionitagionut7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 31.05.2014
Nu vreau sa te dau inapoi ..... dar parerea mea e ca nu prea mai merge sa scoti bani din bloguri!! Parerea mea e ca facebook-ul , instagramul,youtube-ul ,si alte site-uri care genereaza milioane sau chiar zeci de milioane de vizite pe zi au bagat in ceata alte site-uri  !!!! Daca vrei sa iti faci un site din pasiune pt un anumit lucru si vrei sa il impartasesti si la altii , asta fara sa te gandesti neaparat la bani e .....ok !!!!! Dar daca totusi te incapatanezi sa faci un site din care vrei sa faci, bani trebuie sa vi cu ceva nou ....... despre asta putem sa vb o zi intreaga ........

#12
EvilDivine

EvilDivine

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 04.04.2012

View PostRaduMariusG, on 10 iulie 2015 - 16:56, said:

se fac bani cu asa ceva, si daca da, cum?
Două cuvinte: conţinut original. Orice, dar să nu găsesc în altă parte. Tu să fi sursa.

#13
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostMikeD, on 10 iulie 2015 - 18:21, said:

Wahahahahahaha.
Zici ca esti unu' care posteaza un link cu refferal de pe original(s).Nu o sa-ti dea nimeni 75$ la unu' care cumpara de 100 de dolari. La inceput, daca faci 3% din vanzari prin refferal ar trebui sa dansezi. Da, faci 10%, chiar si 15% daca esti cunoscut, daca poti negocia, degeaba esti tu unu' care deschide un site si gata vrea 75$. Si cine crezi ca o sa cumpere host de la o firma pentru ca asa a citit pe un blog deschis ieri? Si sa zicem ca, prin absurd, faci 75$ pe client, cati clienti crezi ca o sa aduci? Unul la 3 luni?

-iti dau 75$ pt fiecare client care cumpara chiar si lunar sau pe 12 luni, mie mi-au dat cei de la arvixe

-nu zic ca faci neaparat dintr-un blog,poti sa postezi pe youtube ,pe sute de grupuri de facebook...

Edited by cristirg, 10 July 2015 - 19:50.


#14
MikeD

MikeD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 04.09.2013

View Postcristirg, on 10 iulie 2015 - 19:49, said:

-iti dau 75$ pt fiecare client care cumpara chiar si lunar sau pe 12 luni, mie mi-au dat cei de la arvixe
Deci pentru orice client tu primesti 75$, oricat de mica ar fi comanda?

#15
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012

View PostMikeD, on 10 iulie 2015 - 19:52, said:

Deci pentru orice client tu primesti 75$, oricat de mica ar fi comanda?
-da parca 70$,asa e la arvixe.com ,dar clientul trebuie sa stea cel putin 2-3 luni,adica sa plateasca lunar 3 luni, si e ok,devine referal activ,in regula si atunci ma platesc,daca am strans cel putin  100$ adica 2 clienti

[ http://s23.postimg.org/eh2htp0zv/ARVIXE_COM_200_08_07_2015_no_id.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by cristirg, 10 July 2015 - 20:37.


#16
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011

View PostRaduMariusG, on 10 iulie 2015 - 16:56, said:

Salut, m-am gandit sa imi fac un blog, iar ceea ce ma intereseaza este daca intr-adevar se fac bani cu asa ceva, si daca da, cum? Stiu ceva cu nr de vizitatori...cu reclame...dar nimic clar.


Simplu ... faci un blog si ies banii instant ...

#17
yonut_a

yonut_a

    Trala la la la

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,947
  • Înscris: 03.08.2008

View Postmbb, on 28 iulie 2015 - 12:19, said:



Simplu ... faci un blog si ies banii instant ...


Supa se face instant , banii din blog cu multa multa multa munca

#18
mbb

mbb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 11.07.2011

View Postyonut_a, on 28 iulie 2015 - 12:22, said:



Supa se face instant , banii din blog cu multa multa multa munca


Nici supa nu se face instant .Daca erai atent, e un raspuns ironic ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate