Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Sofer Incepator

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
loverboy69

loverboy69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.08.2012
Salutari ! Acum 2 zile am luat si eu carnetul de conducere categoria b si vreau sa va intreb ce pot sa lucrez cu categoria b ca incepator ? am vre o sansa sa ma angajez cunoasteti pe cineva care angajeaza conducatori auto amatori ? orice raspuns e apreciat multumesc.

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Dacă ne-ai şi spune de unde eşti...poţi încerca pe la vreo pizzerie sau să faci taxi. Însă cu carnet de 2 zile nu ştiu cine te-ar angaja, sincer.

Edited by driftking91, 09 July 2015 - 22:09.


#3
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Nu te angajeaza nimeni cu carnet de 2 zile, mai asteapta 363 si apoi poate prinzi ceva.

#4
loverboy69

loverboy69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.08.2012
Sunt momentan in bucuresti :) multumesc pentru raspunsuri si stiam asta wattu m-am uitat si eu un pic pe net si toti cer experienta minim un an dar cum fac eu experienta daca nu ma angajeaza nimeni ? :)

#5
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

 loverboy69, on 09 iulie 2015 - 22:14, said:

Sunt momentan in bucuresti Posted Image multumesc pentru raspunsuri si stiam asta wattu m-am uitat si eu un pic pe net si toti cer experienta minim un an dar cum fac eu experienta daca nu ma angajeaza nimeni ? Posted Image

Experienta o faci cu masina personala.

#6
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Experienta consta in depasirea perioadei de incepator. Ca defapt tu nu ai condus nimic toata aceasta perioada, ramane secretul tau.

#7
GosmanVA

GosmanVA

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.07.2015
Te-as sfatui sa capati mai intai ceva experienta pe masina proprie, dupa care iti poti cauta de lucru ca sofer...poate curier sau sofer pe duba.

#8
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Eu cred că nu ai mașină și vrei să înveți cumva pe a cuiva.
Pizza e cea mai bună soluție.

#9
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Loveboy69, poate gasesti o babaciune cu bani care are nevoie de sofer. S-ar putea sa prefere incepatorii.

Edited by Friskey, 09 July 2015 - 23:36.


#10
loverboy69

loverboy69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.08.2012
@ kyky am un opel corsa 1.2 m-am gandit si eu la pizza pentru inceput nu ar fii rau dar mai mult platesti tu benzina Posted Image)

#11
MariusH21

MariusH21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 01.04.2015
Serios!?!?! Soferia se invata intr-o viata, iar tu ai 2 zile si vrei sa te angajezi?? Chiar crezi ca s-ar urca cineva intr-un taxi cu mamaligile in geam??

#12
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
Probabil, dacă găseşti într-un loc unde îţi poţi folosi maşina proprie nu ar avea nimic împotrivă să te angajeze ca distribuitor/curier, etc. Dacă buşeşti maşina pentru că eşti începător, o buşeşti pe a ta :)

#13
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Ca sa te angajezi pe taxi (legal) trebuie sa ai 21 ani impliniti, sa ai atestat, si  permis de minim 2 ani.

#14
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Eu de 15 ani sunt doar mecanic , nu mai am permis !!! E la ei !!

P.S. - credeti ca nu am mai condus ?

Edited by tidicristi, 10 July 2015 - 01:10.


#15
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Si ce relevanta are situatia ta in cazul de fata?

#16
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
"Si ce relevanta are situatia ta in cazul de fata?" -> E de ajuns sa fi doar "prost" , odata ! Statul , rezolva situatia !

p.s. -Sunt legal acum , dar trebuie sa fack "scoala" ! inca nu vreau , ca mai am probleme cu alcoolul !!
mai bine un mecanic betiv , decit un sofer betiv !!

P.S. S--Sunt un mecanic "al draqu" !

Edited by tidicristi, 10 July 2015 - 01:21.


#17
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Sa intelegem ca si acum esti sub influenta alcoolului?

 alexx1402, on 10 iulie 2015 - 00:58, said:

Ca sa te angajezi pe taxi (legal) trebuie sa ai 21 ani impliniti, sa ai atestat, si  permis de minim 2 ani.
Oricum in Bucuresti nu l mai angajeaza nimeni, este plin cam la toate companiile, licenta nu se mai da pt ca sunt la maxim, poate doar sa si gaseasca un om cu licenta si sa imparta masina...

#18
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
Vorba unui politist , care a "verificat" cazierul(in caz ca nu stiti , pe ecran apare tot ce ai facut de cind ai fost "fatat" ) , "ca mecanic , daca i-mi ziceai ca nu bei , nu te credeam !"  !

"Uneori , dar tot timpul , posibil sa fiu beat !" , e "dictonul" meu ! Merit permis ? Eu zic ca nu ! ..inca .. dar sunt apt sa "verific'" masini !! Chiar nu scap de asta ...

Edited by tidicristi, 10 July 2015 - 02:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate