Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Recomandare tigla metalica

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006

View Postcrispolux, on 17 iulie 2015 - 20:45, said:

Cea mai ieftina cu siguranta !  La asa tabla ar fi pacat sa investesti mai mult in folie .

Sfat prost, pe banii altuia!!!

#20
crispolux

crispolux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 537
  • Înscris: 29.08.2009

View Postjozefin, on 25 iulie 2015 - 11:20, said:


Sfat prost, pe banii altuia!!!

Nu ai inteles nimic, dar maninci o paine in domeniu, a cerut o parere despre un produs calitativ /pret rezonabil si a ales un producator ieftin fara a fi interesat de carcteristicile produsului. Un distribuitor al unei marci celebre (ieftine) spunindu-i ca am ales un produs calitativ , mi-a raspuns ca nu l-a recomandat nestiind ca vreu un produs scump. Pentru uni dintre voi distribuitorii calitate =scump, atunci ce pretentie sa ai de la beneficiar care beneficiaza de mai putina informatie decit distribuitorii! Despre subtilitati ce sa mai zic ?

#21
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Nu te supara, dar cred ca nici tu nu stii ce-ai vrut sa scrii acolo! Eu, daca mananc o paine in domeniu si nici nu vand nimic pe-aici, se presupune ca incerc sa ofer un sfat dezinteresat, nu-mi dau cu parerea ca la fotbal sau politica. La concret, mai bine ( din punct de vedere functional, nu estetic ), este sa pui tabla proasta cu folie buna si nu tabla buna cu folie proasta, ai idee de ce? Oricum in cazul dat, la 3,6grd panta, solutia este cu totul alta decat tabla tip tigla...

#22
Nordstorm

Nordstorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 790
  • Înscris: 22.07.2010
Am gresit eu cand am postat.
Este vorba de o lucarna cu ~3.6 grade.
Restul acoperisului are 8 grade.

#23
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
Panta ramane prea mica pentru tabla tip tigla. In mod normal, pentru aceasta solutie, panta minima este de 14 grade. Este adevarat ca unii producatori, in goana dupa client, au fortat in jos aceasta limita, dar nu pana la 8 grade. Acoperisul a fost gandit initial pentru tabla zincata faltuita si asta ramane cea mai simpla si sigura solutie.

#24
msn2

msn2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 25.04.2008
la 8 grd nu prea o sa stai bine la iarna cu tigla metalica... mai intreaba si nu pune.

si... la o tabla proasta eu as pune cea mai buna folie pe care o gasesc! :)

Edited by msn2, 21 August 2015 - 14:25.


#25
scumpi27

scumpi27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 29.03.2008
Salut!
Am urmatoarea dilema: Intre Lindab Nordic 400 , lucios, (Zn 275g/mp si 25microni strat de protectie) si Bilka Grande Mat (tot 275g Zn/mp dar strat de protectie de 50 microni) ce si de ce ar trebui sa aleg? Diferenta de pret sa zicem ca nu este atat de mare in favoarea Bilka dar inteleg ca acoperirea conteaza foarte mult. La Bilka am vazut ca acest sortiment este singurul cu 275 g Zn/mp  ceea ce l-ar duce peste sortimentele obisnuite de la ei. Mai vin si cu stratul de acoperire dublu ca si grosime... Pe de alta parte Lindab are totusi ceva istoric in Romania si nu am prea auzit plangeri la adresa materialului.

#26
Stefui

Stefui

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.06.2018
Un lucru sigur va pot spune despre tabla bilka plătești tabla de 0,5 și primești 0.45 cu toate ca am cerut și am primit certificat de autentificare de la bilka si de garanție. Explicația lor este că le este permisa o marja de +, - doar ca nu te anunță nimeni înainte de a plăti. Dar dacă umbla la grosimea tablei atunci la stratul de zinc unde nu-i poți verifica oare ce găsești acolo?

#27
Stefui

Stefui

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.06.2018
Aveți grija la bilka au toleranța cam mare la grosimea tablei de la 0.5 in acte, primești tabla de 0.45. Asta am aflat dupa ce am măsurat-o. La stratul de zinc la ce sa te mai aștepți din partea lor?

Edited by Stefui, 12 June 2018 - 20:44.


#28
danalarm

danalarm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 14.08.2005
Buna seara,
Daca la o lucarna de 5metri lungime am o diferenta de 50cm cadere ( inaltimea maxima este 2,5m iar la capatul ei sunt 2m ) este ok sa pun bilka sau ceva asemanator tiglei metalice?
Multumesc

#29
jhonn

jhonn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 16.02.2005
Intre Roofart si Bilka ce recomandati?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate