Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Incidentul Dyatlov

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,406
  • Înscris: 16.03.2004

View Postblaster09, on 05 iulie 2015 - 14:03, said:

Incidentul Diatlov se referă la moartea în circumstanțe misterioase a unui grup de turiști conduși de Igor Diatlov - un eveniment despre care se presupune că s-a întâmplat în noaptea de 1 spre 2 februarie 1959 în nordul munților Ural.[1]

S-a demonstrat deja, a fost o aplicatie militara ruseasca acolo. Au fost omorati din greseala.

#20
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postdark, on 08 iulie 2015 - 11:33, said:

S-a demonstrat deja, a fost o aplicatie militara ruseasca acolo. Au fost omorati din greseala.
Demonstrat? Nu ne demosntrati si noua? Daca se poate si cu aplicatia militara....Posted Image

S-a demonstrat ca o mamica poate pierde aproximatix 1.556 ore de somn, in primul an al copilului si ca va trebuie doar 6 minute de somn ca encefalul sa nu fie obosit. Sau ca aveti ca record, 11 ore rezistenta fara somn. Asta este demonstrat.

Edited by Astro-Liv, 12 July 2015 - 18:52.


#21
Bolund

Bolund

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 04.07.2015

View PostAstro-Liv, on 12 iulie 2015 - 18:40, said:

11 ore rezistenta fara somn. Asta este demonstrat.
Poate zile....mami.

#22
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View PostBolund, on 12 iulie 2015 - 19:00, said:

Poate zile....mami.

Nu. Zile R. Gardner cu 264 de ore, adica 11 zile...cel care a facut recordul. http://www.scientia....-sa-dormim.html

#23
Bolund

Bolund

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 04.07.2015
Posted Image reciteste ce ai scris oleaca mai sus....

#24
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View PostBolund, on 12 iulie 2015 - 20:22, said:

Posted Image reciteste ce ai scris oleaca mai sus....
O ma scuzi...11 zile, eu am scris ore...264 de ore adica 11 zile...scuze....m-am pierdut. Trebuie sa ma regasesc....sint la tema Grecia si am epuizat encefalul.

Edited by Astro-Liv, 12 July 2015 - 20:41.


#25
Blackbeard

Blackbeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 01.07.2015
@astro-liv-Dar ce se intimpla in Nome Alaska (a fost si film) de ceva ani, stiti?

Intre anii 1960-2004 un numar de 24 persoane au disparut in Nome si multa vreme populatia a crezut ca e vorba de vreun serial killer de aceea prin 2004 abia FBI s-a deplasat la fata locului sa faca cercetari si au ajuns la concluzia cum ca acesti 24 erau de origine indigena(eskimo)si cum le place bautura,FBI a tras concluzia finala ca datorita bauturii si gerului tare au..disparut!Acuma nici urma de aliens nu au fost depistate ori martori oculari sau care sa fi avut vreo cat de mica experienta extraterstra!
Adevarul este asta insa:
Universal pictures studio in 2009 a produs un film de oarecari succes(la standardul USA,adica cu 10 milioane$ investiti au scos 47 milioane profit)bazat pe acest mister din orasul Nome.DAR pt a face filmul cat mai deosebit si impresionant si fantastic,pur si simplu a CREAT o povestire falsa!!!S-au folosit de fenomenul UFO si alien abduction pt a "crea" ceva tipic Hollywood sa atraga si sa scoata bani.
Rudele celor disparuti au fost foarte atinsi sufleteste si au facut proteste simtindu-se lezati.Asta a dus eventual la darea in judecata a studioului pt calomnie si minciuna si denaturarea adevarului si in final Universal a trebuit sa plateasca daune lor cat si clubului de presa din Alaska care au facut si ei gura!Pt ca in film Universal a introdus dovezi contrafacute si false legate de tot legat de poveste pt a promova idea cum ca la baza disparitiei persoanelor ar fi UFO alien abductions!

Asta e adevarul si totusi...inde au disparut acesti 24 oameni?Asta nimeni nu stie!

Filmul l-am vazut si e bun,mai ales ca Milla Jovovich joaca in el :) ;)

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/r25ZUxTURis?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

Quote

Asta e adevarul si totusi...inde au disparut acesti 24 oameni?Asta nimeni nu stie!
De aceea e interesanta tema. Nu pot da deloc nici un raspuns...animalele ati vazut cum au fost gasite? Atita mister de sus...pina jos la noi!!!

#27
Bolund

Bolund

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 04.07.2015
Jos la voi ...yax....

#28
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View PostBolund, on 12 iulie 2015 - 21:00, said:

Jos la voi ...yax....
Ba la noi....pe pamint cu totii. Da,  de ce, dvs. traiti pe luna? Oricum am inteles ce vreti sa spuneti...noi credem...voi nu credeti!!! Intotdeuna vom fi asa separati tin sa cred. Asta e viata...fiecare cu conceptul lui.

Edited by Astro-Liv, 12 July 2015 - 21:33.


#29
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postblaster09, on 05 iulie 2015 - 14:03, said:

Incidentul Diatlov se referă la...
Ce părere aveti in legatura cu această intamplare?(păreri plauzibile)
Ca acei oameni au baut vodka din cauza frigului de -30 grade Celsius, s-au imbatat si s-au "sinucis accidental";
ori au fost martori la o activitate militara si au fost redusi la tacere;
ori au fost ucisi accidental intr-o manevra militara efectuata chiar unde au campat ei.

Dar cel mai probabil au fost martori la ceva si au fost interogati apoi redusi la tacere cu totii  Posted Image

#30
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Ati ajuns sa credeti in filme Posted Image

#31
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Apropo, in filmul din postul 25, care intre noi fie vorba este un film prost, actrita din interviurile "autentice" este Charlotte Milchard

https://en.wikipedia...rlotte_Milchard

Deschideti bah ochii si lasati prostiile Posted Image

#32
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

View Postvata_pa_batz, on 13 iulie 2015 - 20:24, said:

Apropo, in filmul din postul 25, care intre noi fie vorba este un film prost, actrita din interviurile "autentice" este Charlotte Milchard

https://en.wikipedia...rlotte_Milchard Deschideti bah ochii si lasati prostiile Posted Image Ati ajuns sa credeti in filme.
Dar noi nu vorbim de film aici si nici nu ne intereseaza actrita (au fost destui actori in acel film oricum). Posted Image  Ne intereseaza ZONA in care a fost facut acest film (Nome, Alaska) datorita disparitiilor. Ceea ce scrie acolo mai sus (de film)...NU este in film. Posted Image

Edited by Astro-Liv, 15 July 2015 - 17:04.


#33
Blackbeard

Blackbeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 01.07.2015

View Postvata_pa_batz, on 13 iulie 2015 - 20:24, said:

Apropo, in filmul din postul 25, care intre noi fie vorba este un film prost, actrita din interviurile "autentice" este Charlotte Milchard

https://en.wikipedia...rlotte_Milchard

Deschideti bah ochii si lasati prostiile Posted Image

Apropo de postul meu,pt ca la el te referi,citeste f bine ce am scris cand m-am referit la distributia actorilor!NU m-am referit la Charlotte Milchard pt ca ea NU are rolul important ca NUME si NU este in nici un caz de nivelul de star pe care il are MILLA JOVOVICH!
Milla e starul prim si ea este pe primul loc la credits.Lumea toata stie cine e ea in schimb de....Charlotte cine a auzit?

#34
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View PostBlackbeard, on 15 iulie 2015 - 17:50, said:


Apropo de postul meu,pt ca la el te referi,citeste f bine ce am scris cand m-am referit la distributia actorilor!NU m-am referit la Charlotte Milchard pt ca ea NU are rolul important ca NUME si NU este in nici un caz de nivelul de star pe care il are MILLA JOVOVICH!
Milla e starul prim si ea este pe primul loc la credits.Lumea toata stie cine e ea in schimb de....Charlotte cine a auzit?

Pai si relevanta in contextul de autentic...este?

#35
Blackbeard

Blackbeard

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 01.07.2015

View Postvata_pa_batz, on 15 iulie 2015 - 19:32, said:


Pai si relevanta in contextul de autentic...este?

M-am referit la Milla si nicidecum la Charlotte ori oricine din film.Daca nu ar fi fost Milla nu s-ar fi dus nimeni sa vada filmul.In nici un caz pt Charlotte.NU m-am referit la nici un context.Daca citesti bine ce am scris,iti dai seama m-am referit doar la film si nu la fapte reale sau ireale din Nome.Am spus doar "...unde au disparut acesti 24 oameni?Asta nimeni nu stie."

#36
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,406
  • Înscris: 16.03.2004

View PostAstro-Liv, on 12 iulie 2015 - 18:40, said:

Demonstrat? Nu ne demosntrati si noua? Daca se poate si cu aplicatia militara....Posted Image


Mai uita-te si matale pe National Geografic.
E pe bune ce ti-am spus, de aceea s-a musamalizat totul, au fost niste experiente militare in zona, facute de rusi, experiente secrete.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate