Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Probleme Masina de spalat rufe Samsung

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#1
Razvan_81

Razvan_81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.03.2006
Salutare tuturor!
Am cumparat de curand aceasta masina de spalat, are doar o saptamana si nu a fost folosita decat de trei ori pana acum si deja sa defectat!
Problema este la alimentarea cu apa, nu se mai alimenteaza, am verificat daca ajunge apa de la robinet pana la intrarea in masina de spalat si ajunge cu o presiune destul de mare, am verificat si usa, hubloul masinii si este bine inchisa, se aude un zgomot ca si cum ar vrea sa ia apa si totusi nu se alimenteaza! Inainte sa sun la garantie si sa ma cert cu ei ma gandesc ca poate totusi o fi o solutie relativ simpla si nu o vad eu!

#2
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Electrovalva posibil face figuri .Deci ai spalat deja cu ea  ?

#3
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
electrovalva intepenita / plecata cu pluta.

http://www.piesemasi...13-electrovalve

service scrie pe ea, suna-i sa-si miste c*ru', ca numai minunatii scot astia de la samsung. bune de nu se mai poate.

#4
Razvan_81

Razvan_81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.03.2006

 gingisKHAN2015, on 05 iulie 2015 - 08:44, said:

Electrovalva posibil face figuri .Deci ai spalat deja cu ea  ?
Da am spalat cu ea de veo 3 ori!

 dygey, on 05 iulie 2015 - 08:45, said:

electrovalva intepenita / plecata cu pluta.

http://www.piesemasi...13-electrovalve

service scrie pe ea, suna-i sa-si miste c*ru', ca numai minunatii scot astia de la samsung. bune de nu se mai poate.
Sicer m-am gandit si eu la electrovalva, speram sa fie altceva! O sa-i sun maine dar sigur ma vor pune sa le duc eu masina la reparat :'(
Si eu care ma gandeam ca-mi iau samsung, vezi Doamne firma, lucru bun, de firma. Sa-i futa cainii!!!

#5
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 29.08.2013

 Razvan_81, on 05 iulie 2015 - 08:59, said:

Si eu care ma gandeam ca-mi iau samsung, vezi Doamne firma, lucru bun, de firma. Sa-i futa cainii!!!

Cu ghinion poţi avea probleme şi cu cea_mai_buna_firma_din_lume de maşini de spălat.

#6
Razvan_81

Razvan_81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.03.2006

 sftpdt, on 05 iulie 2015 - 09:01, said:


Cu ghinion poţi avea probleme şi cu cea_mai_buna_firma_din_lume de maşini de spălat.
Adevarat si asta! Mare ghinion!
Pana la masina asta am avut una Beko, 11 ani nu am avut mari probleme cu ea, am zis ca ia cam trecut timpu sa-mi iau alta si mi-am luat...

#7
xilo

xilo

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,052
  • Înscris: 25.10.2014
Desfa racordul de alimentare din masina de spalat si priveste in interior , exista o sita fina ce are un umar pentru a putea fi scos , nu cumva sa fi intrat ceva cilt, bucati de garnitura , rugina de pe alimentare iar in momentul cuplarii la presiune sa obtureze sita si apa sa nu poata intra .

#8
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

 sftpdt, on 05 iulie 2015 - 09:01, said:

Cu ghinion poţi avea probleme şi cu cea_mai_buna_firma_din_lume de maşini de spălat.

Nu e chiar asa . Cele mai bune nici nu se prea vand la noi ,poate la comanda .Samsung e tare in alte domenii nu la masini de spalat   .Miele sunt cele mai bune da daca vezi pretul o cam iei razna . Ia baga ochiul aici putin  ajung si la o suta de milioane vechi  http://www.domo.ro/E..._frontala/Miele

Edited by gingisKHAN2015, 05 July 2015 - 09:22.


#9
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,649
  • Înscris: 29.08.2013

 gingisKHAN2015, on 05 iulie 2015 - 09:19, said:

Nu e chiar asa .

Păi nu degeaba toate oferă garanţie.

#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

 sftpdt, on 05 iulie 2015 - 09:21, said:

Păi nu degeaba toate oferă garanţie.

Nu degeaba desigur, e inclusa in pret. Si obligatorie prin lege. Se intimpla, asta e.

#11
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Cand o da cineva o suta de milioane pe o masina  de spalat mai  vorbim de calitate .Chiar Whirpool e superioara  ca traditie au  peste 60 de ani .

#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Acu  spal cu o Arctic turceasca ( ca e turceasca mai nou )  .Isi face treaba  ok .

#13
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

 Razvan_81, on 05 iulie 2015 - 08:59, said:

Da am spalat cu ea de veo 3 ori!Sicer m-am gandit si eu la electrovalva, speram sa fie altceva! O sa-i sun maine dar sigur ma vor pune sa le duc eu masina la reparat :'(
neah. la electrocasnicele mari (frigidere, masini de spalat, AC-uri), tre' sa-si miste fundu' la tine acasa.

partea misto e ca, daca nu o fac sau daca ti se scoala tie, pui mana pe telefon si faci masina aia retur
la vanzator de nu se vede (ca din cate zici are doar o saptamana). nici ea, nici vanzatoru'. de ce? uite
pentru ca DOA. orice nu apuca o luna de la cumparare si o ia pe aratura, poate fi considerat DOA.

si poate-ti iei dracu' ceva mai ca lumea, macar un indesit acolo, sau un whirlpool.

Edited by dygey, 05 July 2015 - 09:57.


#14
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Asa stiu si eu , la garantie vine unu acasa si o verifica .  Stiu ca la aragaze se mai intampla sa nu mearga aprinderea aia  electrica si cel putin la Arctic suni si vine un nene cu o gentoaie de bujii noi  , schimba electrodu si te scrie intr-un caiet .

Edited by gingisKHAN2015, 05 July 2015 - 10:04.


#15
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

 gingisKHAN2015, on 05 iulie 2015 - 09:19, said:

Nu e chiar asa . Cele mai bune nici nu se prea vand la noi ,poate la comanda .Samsung e tare in alte domenii nu la masini de spalat   .Miele sunt cele mai bune da daca vezi pretul o cam iei razna . Ia baga ochiul aici putin  ajung si la o suta de milioane vechi  http://www.domo.ro/E..._frontala/Miele

Tre' sa fii nebun sa dai o suta de milioane pe o masina de spalat.

#16
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,629
  • Înscris: 29.03.2006
Am un wirlpool din '94 primavara, merge ca noua dupa 21 de ani, insa atunci era practic un Philips rebaranduit.
Dupa 11 ani am schimbat condensatorul electrolitic de 40 de lei.
Acum 2 ani am desfacut singur o electrovalva, pt ca probabil era o bula de aer si nu mai inchidea perfect.
Am pus-o la loc, arata oricum ca noua, si merge perfect in continuare cu piesa originala din fabrica.

Chiar daca pe tevi mai vine rugina, am avut bafta probabil, pt. ca in 21 de ani nu s-a strans nimic in site !!!

Nu mai retin cat a costat in '94, dar era un model foarte accesibil, probabil in jur de 200+ USD in lei.

Edited by loock, 05 July 2015 - 10:36.


#17
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Whirlpool e cam tot ce e mai bunisor la pret  accesibil .La  mine acasa am asa ceva la a doua generatie  .Prima a tinut din 94 pana in 2012 fara nici un bai , s-au dus rulmentii atunci  si am dat-o la buy back la Domo tot pe una  Whirlpool . Aici la gazda avem o Arctic cum am zis , fara pretentii  , chiar cea mai ieftina de la ei si merge zeiss !

#18
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005
Hai sa fim seriosi, e si o chestie de noroc, poti cumpara orice marca si sa ai nesansa sa prinzi o unitate cu probleme, dar astea-s mai degraba exceptii. Eu am un Samsung pe care am dat vreo 1100 de lei (era si ceva promotie) si de 6 ani incoace merge brici, deci si-a facut treaba de banii aia.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate