Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Sony Bravia android TV - SERIA W80

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
10243 replies to this topic

#9523
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,961
  • Înscris: 25.04.2016
Fiecare tv si marca de tv cu "bubele" lui. Tv perfect nu exista, fiecare are si lucruri bune si altele mai putin bune.
Sony are calitatea imaginii si cine se descurca cu androidul e f.bine.

#9524
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Am facut update la popcorn time in aptoide ( nu aptoide tv) si se pare ca este unul ok . Filmele se deschid ceva mai rapid , nu mai este acea reclama stresanta de vpn ,la subtitrari exista optiunea de a alege din mai multe variante si observ ca la unele filme  stiu si diacritice( nu stiu de ce nu toate...) si cel mai important este ca aplicatia poate fi folosita in totalitate din telecomanda tv-ului nemaifiind nevoie de vreun mouse ori aplicatia vide&tv..

Edited by alinx1, 25 March 2019 - 08:05.


#9525
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
De asemenea am mai gasit o varianta popcorn t tot prin aptoide, prin care se poate selecta orice player inclusiv kodi

#9526
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.03.2013

View Postalinx1, on 25 martie 2019 - 13:14, said:

De asemenea am mai gasit o varianta popcorn t tot prin aptoide, prin care se poate selecta orice player inclusiv kodi
De ce sa instalez aplicatii care sa dubleze kodi?Pentru filme, seriale si stream tv cred ca kodi este acoperitor (inclusiv addon pentru torenti), sau...?!

#9527
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
sau... netflix, hbo go... :D

#9528
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,961
  • Înscris: 25.04.2016

View Postcalincosma, on 25 martie 2019 - 18:34, said:


De ce sa instalez aplicatii care sa dubleze kodi?Pentru filme, seriale si stream tv cred ca kodi este acoperitor (inclusiv addon pentru torenti), sau...?!
Pai de ce nu ?
Sa nu incarci kodi cu o gramada de addonuri, caci prea multe nu ii face prea bine la kodi, cat si faptu ca fiecare aplicatie video streaming are baza ei de filme (uneori ce nu gasesti pe una gasesti pe cealalta aplicatie),iar aplicatia popcorntime are propriul player care e foarte bun.
Iar uneori daca se intample ceva cu una din aplicatiile video, e ca un backup, a se vedea cazul Terarrium tv cand s-a bulit, ai inlocuit-o imediat cu alta pe care o aveai in tv.
Asa ca motive sunt destule, iar eu am mentionat doar cateva.
Si chiar daca nu o instalezi in tv, e bine se stiut ca si backup pt.alte aplicatii daca nu mai functioneaza si o instalezi rapid pe asta.
Bravo celor care se caznesc pentru colegi si isi pierd timpul sa gaseasca aplicatii video cu care acest tv "functioneaza". Cu cat mai multe (ca si backup), cu atat mai bine !

P.S. Si eu am popcorntime sub kodi (addonu kodi popcorntime)  care e printre putinele addonuri care se mentin si functioneaza foarte bine si din surse torrenti 1080p se vede super. Dar asa cum ziceam, ceva de schimb, e intotdeauna bine venit.

Apropo, am inteles de pe aici de la colegii care au postat informatia (like!) ca kodi leia nu merge prea bine iar eu in acel moment am oprit actualuzarea automata a aplicatiilor si astfel, am ramas pe versiunea anterioara de leia si kodi functioneaza f.bine.

Edited by MMike, 26 March 2019 - 17:45.


#9529
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Pe telefon am ultimul update kodi si merg ok addonurile avute initial. Pe tv nu am mai incercat dupa ce a dat eroarea prima data. Folosesc tot kodi 17.6

#9530
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.03.2013
Kodi leia 18.1 merge f bine.S-a actualizat automat dupa vreo 2 zile (de la v. 18.0, care avea bug-uri, eu gasisem una la subtitle offset).Si stai linistit, nu se "ingreuneaza" kodi cu 1 addon-2.Ideea e sa renunti la cate un addon, de fiecare data cand instalezi unul aditional- e o regula de aur, valabila in orice device, fie el telefon, or whatever.Respect!

#9531
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,961
  • Înscris: 25.04.2016
Cu unu doua addonuri nu se ingreuneaza,dar unii instaleaza o gramada si atunci nu mai e bine.

P.S. Zici ca si-a revenit kodi cu noul update ?

View Postalinx1, on 26 martie 2019 - 19:03, said:

Pe telefon am ultimul update kodi si merg ok addonurile avute initial. Pe tv nu am mai incercat dupa ce a dat eroarea prima data. Folosesc tot kodi 17.6
Eu am pastrat in tv kodi 17.6 si merge ok. Sa speram ca n-o tine mult cu bug-urile si s-a rezolvat, asa cum zice colegu.

#9532
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
18.1 are probleme încă cu lansarea automată a add-on-urilor de subtitrări, cautarea pe unele add-on-uri video și alte mărunțișuri.

#9533
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,961
  • Înscris: 25.04.2016
Deci raman inca pe 17.6.
Aici subtitrarile le incarca imediat daca le gaseste.

#9534
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Am luat jucaria asta

https://techstar.ro/...dhoCglQQAvD_BwE

de pe la chinezi la un pret pe jumate fata de cel afisat pe aici. Am luat-o pt un alt tv dar cred ca o sa o folosesc tot la w80.
Este cu totul altceva fata de sistemul tv-ului. Ruleaza fluent orice aplicatie , orice film 4k ,stie 3D inclusiv ISO 3D ceea ce este un big atu pt ca nu am reusit asta nici de pe pc  cu o placa video destul de potenta ce stie 3D .Deci am tv-ul de 2 ani si ceva si nu am putut viziona un 3D de calitate pana acum cu exceptia acelor 3D SBS dar acelea numai 3D nu se pot numi ( parca te uiti la un acvariu).
Momentan sunt multumit de ea dar sa vad si fiabilitatea in timp.
Dar oricum la banii aia....


Ps. Nu vreau sa fac reclama chinezilor dar poate ajuta pe cineva interesat. Am luat-o de pe gearbest un mega magazin din China care  accepta plata COD( adica plata la livrare intocmai ca pe emag..sa zic asa.. )de vreo 2 saptamani . Produsele sunt limitate si o idee mai scumpe( nesemnificativ) dar exista 2 mari avantaje:
- vin mult mai rapid ( maxim 2 saptamani ,deci am fost unul dintre primii clienti ai lor prin sistemul acesta de plata)
- nu se mai plateste vama la ele
Daca e cineva interesat pot sa ii trimit linkul cu produsele COD

Edited by alinx1, 28 March 2019 - 08:36.


#9535
gabize

gabize

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 20.11.2007
Postează-l aici. Sau, dacă nu se poate, te rog un PM cu el. TNX.

Edited by gabize, 28 March 2019 - 10:03.


#9536
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,961
  • Înscris: 25.04.2016
Eu sunt multumit de tv asa cum e cu "cutiuta" lui cu android.
Am vazut "Mortal engines" pe popcorn time sub kodi in 1080p. Filmul s-a incarcat repede, apoi si subtitrarea am gasit-o repede. Sa vazut f.bine streamingu, nu-ti vine sa crezi. Redare fluenta fara nicio intrerupere, iar la un moment dad i-am pus si pauza, si apoi a luat play imediat.

Eu nu am mai vizionat 3d demult ca ma cam deranjeaza la ochi.
O cutiuta 4k separata de genul, e f.buna pentru tv-urile 4k nonandroid tv pe care le mai avem prin casa sau vom lua.

Edited by MMike, 28 March 2019 - 13:31.


#9537
alinx1

alinx1

    JustMe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,593
  • Înscris: 06.01.2012
Este  altceva Mike. Si cu dracia asta de mediabox chiar poti scoate maximul oferit de imaginea W80-ului. Deci daca nu stiam ca e doar full hd puteam sa jur ca este 4k displayul tv-ului. Filmele rulate la rezolutie 2160 p se vad mult mai bn decat orice blueray vazut pana acum la tv sau cu mult peste unele modele de tv-uri 4k.
Deci nu doar pt 3D...si apropo
Playerul draciei chiar este 3D iar tv-ul il recunoaste instantaneu la activarea acestui mod

#9538
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,961
  • Înscris: 25.04.2016
Ar trebui testat pe un tv 4k daca ai posibilitatea. Chiar sunt curios.

#9539
MMike

MMike

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,961
  • Înscris: 25.04.2016
O poza dintr-un film streaming.

Attached Files



#9540
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
A folosit cineva si partea interactiva a acestui W80 pana acum ? Sunt curios cati dintre noi, posesori de acest model, stiau ca avem asa ceva disponibil pe el

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate