Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Blaxy Premium Resort & Hotel, 23 August, Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
120 replies to this topic

#91
othelo

othelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.06.2007
Nu esti proprietar pe piscine, plaja, etc, dar ai acces gratuit la ele.
In contractul de vanzare-cumparare spune clar ca "impreuna cu cota parte de 1/52 din dreptul de proprietate asupra apartamentului descris mai sus, se transmite cumparatorului si dreptul de acces la dotarile si serviciile intregului Complex, asa cum sunt ele descrise in contractul de administrare imobiliara, exclusiv in perioada de 1 (una) saptamana contractata".

#92
dannnyy

dannnyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 20.05.2008

View Postothelo, on 02 august 2016 - 14:14, said:

Nu esti proprietar pe piscine, plaja, etc, dar ai acces gratuit la ele.
In contractul de vanzare-cumparare spune clar ca "impreuna cu cota parte de 1/52 din dreptul de proprietate asupra apartamentului descris mai sus, se transmite cumparatorului si dreptul de acces la dotarile si serviciile intregului Complex, asa cum sunt ele descrise in contractul de administrare imobiliara, exclusiv in perioada de 1 (una) saptamana contractata".
Da asa e, doar ca eu vreau sa inchiriez. Si cum nu ma duc eu proprietarul cu cardul de membru s-ar putea sa coste.

#93
Lisip52

Lisip52

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.08.2016
Acesti oameni sunt mult mai preocupati de vanzare decat de calitatea seviciilor.

De exemplu: ieri 3 august era vant NNV cu 18 km/ora (dupa situri meteo). Cu toate acestea oamenii Blaxy vanau pe cei ce incercau sa deschid umbrele si le aratau ca pe acestea scrie a rezista pana la vant de 30 km/ora ??!!

Sau: paznicii de la intrare sunt f atenti la a dirija pe proprietarii care intra in parcare cu masinile spre zone in care stu ca mai sunt locuri libere. Insa... daca masina e deja parcata, poti sa ai surpriza sa descoperi o masina care blocheaza iesirea chiar la 5 m de ghereta paznicilor... cu asentimentul acestora si cu argumentul "A zis ca se intorce repede". Daca ai o atitudine critica isi face aparitia un personaj duhnind a bautura care se recomanda "patron" (?!) si care iti explica pe un ton agresiv ca paznicii "au alt consemn".

Azi un flacau imbracat in albastru, inarmat cu o galeata si niste prafuri facea urmatoarea operatiune: punea praf in galeata, adauga apa, amesteca folosind o bucata de scandura rpta de undeva de pe santier si apoi arunca rezultatul in piscina. Presupun ca operatinea se numea clorinare... Dar ma intreb: clorinarea nu trebuie efectuata la o anumita concentratie? Care nu se poate aprecia la ochi...

In concluzie: proiectul si amenajarile sunt superbe... dar managementul este execrabil. Fel de fel de personaje adunate de la muncile campului sunt lasate sa isi faca de cap fara instruire prealabila si fara control. Iar patronatul si managementul este departe...

#94
othelo

othelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.06.2007

View PostLisip52, on 04 august 2016 - 10:17, said:

Acesti oameni sunt mult mai preocupati de vanzare decat de calitatea seviciilor.

De exemplu: ieri 3 august era vant NNV cu 18 km/ora (dupa situri meteo). Cu toate acestea oamenii Blaxy vanau pe cei ce incercau sa deschid umbrele si le aratau ca pe acestea scrie a rezista pana la vant de 30 km/ora ??!!

Sau: paznicii de la intrare sunt f atenti la a dirija pe proprietarii care intra in parcare cu masinile spre zone in care stu ca mai sunt locuri libere. Insa... daca masina e deja parcata, poti sa ai surpriza sa descoperi o masina care blocheaza iesirea chiar la 5 m de ghereta paznicilor... cu asentimentul acestora si cu argumentul "A zis ca se intorce repede". Daca ai o atitudine critica isi face aparitia un personaj duhnind a bautura care se recomanda "patron" (?!) si care iti explica pe un ton agresiv ca paznicii "au alt consemn".

Azi un flacau imbracat in albastru, inarmat cu o galeata si niste prafuri facea urmatoarea operatiune: punea praf in galeata, adauga apa, amesteca folosind o bucata de scandura rpta de undeva de pe santier si apoi arunca rezultatul in piscina. Presupun ca operatinea se numea clorinare... Dar ma intreb: clorinarea nu trebuie efectuata la o anumita concentratie? Care nu se poate aprecia la ochi...

In concluzie: proiectul si amenajarile sunt superbe... dar managementul este execrabil. Fel de fel de personaje adunate de la muncile campului sunt lasate sa isi faca de cap fara instruire prealabila si fara control. Iar patronatul si managementul este departe...
Eu sunt optimist, eu totusi cred ca se intampla toate astea pana va fi tot proiectul gata, scapa de toti amatorii astia care lucreaza pe santier si apoi nu o sa-si mai permita astfel de lucruri.
Peste 1-2 ani cred ca va fi foarte cautat acest resort, unic in Romania.

#95
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
O sa merg si eu peste 2 zile acolo. Abia astept sa vad in ce consta investitia mea. Nu sunt de acord sa platesc pentru sezlong.. e aiurea cand ei mi-au spus mie ca aceste facilitati sunt gratis.

Managerul Mihai Zamfir o sa primeasca o gramada de mesaje de la mine daca descopar probleme mari.. nu stiu ce naiba face acolo si cum gestioneaza acest hotel.
OFF ce pacat sa vad atatea greseli minuscule care conteaza atat de mult.

Un booking cu note de 8+ ti-ar aduce mult mai multi clienti decat un booking cu remarci negative.

#96
78Florin78

78Florin78

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.01.2016
Salutare conaționali Blaxy.
Astăzi m-am reîntors la Blaxy pt a-mi petrece citeva zile
Joi voi pleca pt ca am alte lucruri de conclus.
Am întîlnit administratora complexului doamna blonda care mi-a făcut o primire de star...... Am rămas plăcut impresionat,după care mi-a spus ca miercuri vom merge împreuna la constanta la notar pt semnarea actului de vinzare cumpărare al locuinței achiziționate in multiproprietate.
Vroiam sa împărtășesc cu voi aceste vesti pt a va informa ca se fac contractele.
Am găsit camera curată,aerul condiționat funcționând ,
Pe hol am observat ca ușița de la încăperea unde se afla gunoiul nu se închid bine...��
La restaurant am observat ca meniu fix este doar la micul dejun si oferă o vasta gama de mîncare pt cine mănâncă mult e ok.
La prinz si cina nu e meniu fix ci poți alege ce vrei CIT vrei si plătești ce comanzi doar ,ca diversitate de mîncare .....nu e rău,prețuri normale ca pe orice litoral românesc,
Piscinele curate ok,atmosfera ok,drumul prin pădure super,iluminat nocturn,plaja ok cu putine alge dar nu e chiar așa deranjant,totuși era o plaja sălbatica înainte,trebuie multă munca pt a ajunge la nivelul pe care i-l vor ei.
Va îndrumez in caz de promisiuni din partea Direcției sau proprietarului sa faceți in mod sa va scrie negru pe alb altfel nu recunoaște ca ar fi făcut promisiuni in trecut pt de exemplu plîngeri etc....nu vreau sa intru in detaliu.eu am fost pățit voi fiți prudenți.
Ce pot spune....e ok deocamdată panorama si zona e punctul tare al acestui complex si el știe deaceea si prețurile le cere pe măsura.
Dacă cineva din voi e la Blaxy saptămîna aceasta  m-a poate contacta la nr 0039/3392681642 si luam o cafea împreuna,schimbam opinii ne confruntam si ne unim pt a fi CIT mai puternici atunci cind trebuie sa ne facem auziți.

#97
othelo

othelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.06.2007

View Post78Florin78, on 07 august 2016 - 21:49, said:

Salutare conaționali Blaxy.
Astăzi m-am reîntors la Blaxy pt a-mi petrece citeva zile
Joi voi pleca pt ca am alte lucruri de conclus.
Am întîlnit administratora complexului doamna blonda care mi-a făcut o primire de star...... Am rămas plăcut impresionat,după care mi-a spus ca miercuri vom merge împreuna la constanta la notar pt semnarea actului de vinzare cumpărare al locuinței achiziționate in multiproprietate.
Vroiam sa împărtășesc cu voi aceste vesti pt a va informa ca se fac contractele.
Am găsit camera curată,aerul condiționat funcționând ,
Pe hol am observat ca ușița de la încăperea unde se afla gunoiul nu se închid bine...��
La restaurant am observat ca meniu fix este doar la micul dejun si oferă o vasta gama de mîncare pt cine mănâncă mult e ok.
La prinz si cina nu e meniu fix ci poți alege ce vrei CIT vrei si plătești ce comanzi doar ,ca diversitate de mîncare .....nu e rău,prețuri normale ca pe orice litoral românesc,
Piscinele curate ok,atmosfera ok,drumul prin pădure super,iluminat nocturn,plaja ok cu putine alge dar nu e chiar așa deranjant,totuși era o plaja sălbatica înainte,trebuie multă munca pt a ajunge la nivelul pe care i-l vor ei.
Va îndrumez in caz de promisiuni din partea Direcției sau proprietarului sa faceți in mod sa va scrie negru pe alb altfel nu recunoaște ca ar fi făcut promisiuni in trecut pt de exemplu plîngeri etc....nu vreau sa intru in detaliu.eu am fost pățit voi fiți prudenți.
Ce pot spune....e ok deocamdată panorama si zona e punctul tare al acestui complex si el știe deaceea si prețurile le cere pe măsura.
Dacă cineva din voi e la Blaxy saptămîna aceasta  m-a poate contacta la nr 0039/3392681642 si luam o cafea împreuna,schimbam opinii ne confruntam si ne unim pt a fi CIT mai puternici atunci cind trebuie sa ne facem auziți.
Salut,
Dupa experienta de anul asta, desi initial vroiam sa vand apartamentul, acum nu mai vreau sa-l vand :)
Cred in proiectul asta si de asemenea cred ca am facut o investitie buna.
Fata de ce exista pe litoralul romanesc in acest moment, nu se compara.
Sa auzim de bine!

#98
othelo

othelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.06.2007

View Postdannnyy, on 02 august 2016 - 18:03, said:

Da asa e, doar ca eu vreau sa inchiriez. Si cum nu ma duc eu proprietarul cu cardul de membru s-ar putea sa coste.
Nu conteaza. Daca inchiriezi se aplica aceleasi reguli ca si proprietarilor. Nu costa.

#99
cycleboy

cycleboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.03.2014
De prin 2014 cand am vazut prima oara reclama am avut dubii cu privire la acest proiect. Vad ca se confirma aproape in totalitate. Prefer sa merg la Neptun-Olimp intr-un hotel de 3 stele (reale) unde ma simt perfect si ma costa mult mai putin.

#100
LOREEN1966

LOREEN1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.09.2014
Am fost în iulie la OLIMP .M-am cazat la HOTEL BANATUL .Am văzut hotelul de la etajul opt și mi-am dat seama că totul este real Dacă nu aș fi văzut nimic la orizont atunci m-aș fi gîndit că am luat țeapă.A doua zi am și plecat cu taximetrul prin pădure .Hotelul este impresionant .Nu comentez mai mult să nu las impresia că-i fac reclamă,dar atîta timp cît hotele precum EUROPA nu se pot achizitiona în regim de coproprietate cred că am spus destul.Nu am apucat să văd celelalte detalii la care se face referire deoarece  tronsonul în care am cumpărat pentru luna mai nu este încă construit .Oricum nu pot decît să fiu superconvins că a fost o alegere bună pentru o vacantă pe viată.Nu am văzut nici o altă ofertă de acest gen pînă acum prin urmare consider că este cel mai impresionant hotel pe care l-am văzut pe litoral fără a sebestima frumusețea hotelului EUROPA .

#101
chelye

chelye

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.10.2016
Buna seara,
Sunt proprietar dar cu un patron care sta baut de la 11 dimineata la 1 noaptea nu faci treaba ! Plus ca 'Turcul" nu se tine de cuvant !
Eu am 10 saptamani si am si contract de inchiriere cu Blaxy iar dupa 2 ani imi spune ca ctr se incheie pentru ca nu este profitabil !!!
Nu cred ca se va duce la bun sfarsit proiectul !

#102
vitas

vitas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 06.11.2015
O sa postez si io aici si imi cer scuze anticipat daca jignesc pe cineva , desi cred ca 3/4 din cei care au postat aici sunt agenti de vanzari si genul asta de oameni nu prea pot fi jigniti :) Totusi cat de prost poti sa fiiiiiiii , sa cumperi o garsoniera confort 3 cu 200000 de euro ??????????????????

#103
LOREEN1966

LOREEN1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.09.2014
Chiar dacă nu s-ar putea finaliza cred că pentru un hotel de asemenea anvergură nu este o problemă să relocheze cumpărătorii.Deși eu sper să se finalizeze și aripile laterale deoarece ar avea o deschidere mai mare spre ambele laturi ale litoralului atît spre EFORIE cît și spre OLIMP.In ce privește profitabilitatea aceasta se estimează în timp .Chiar dacă o constructie nu aduce imediat recuperarea investitiei in mod cert se poate calcula timpul necesar pentru amortizare.

#104
othelo

othelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.06.2007
Proprietar, vand apartament in Blaxy Premium Resort, saptamana 30 (sfarsitul lunii iulie), etaj 4, tronson E, vedere la mare, pt. 6.000 Euro. Pretul dezvoltatorului pt. acest tip de apartament este de 8.250 euro.
Anuntul este si pe imobiliare.ro si olx.

#105
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Erai convins ca este o investitie buna. Ai spus ca nu mai vinzi si ca esti increzator in acest proiect. Sunt doua persoane care vand pe olx .. danny si cu tine.

Pacat.. sunt curios daca reusiti sa vindeti la acest pret. Stiu un caz real de revanzare ( a cumparat cineva cunoscut ).

#106
othelo

othelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 16.06.2007

View PostPatrick007, on 22 noiembrie 2016 - 17:59, said:

Erai convins ca este o investitie buna. Ai spus ca nu mai vinzi si ca esti increzator in acest proiect. Sunt doua persoane care vand pe olx .. danny si cu tine.

Pacat.. sunt curios daca reusiti sa vindeti la acest pret. Stiu un caz real de revanzare ( a cumparat cineva cunoscut ).
Da, am pastrat totusi anuntul pe olx, oscilez inca intre a vinde si a nu vinde :)
Cred in continuare in proiect, dar am nevoie de bani pt. o alta investitie in imbunatatiri la o casa de vacanta si nu prea stiu ce sa fac.
La ce pret a cumparat cunostinta ta?

#107
LOREEN1966

LOREEN1966

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 26.09.2014

View Postratataru, on 30 iulie 2016 - 11:02, said:

OK. Am fost si eu saptamana trecuta sa-mi petrec sejurul, primul din 50 de ani Posted Image
Aspectele pozitive sunt cele spuse mai sus (camerele spatioase, plaja propie si neaglomerata, piscinele, etc). Incerc sa va spun aspectele negative care mi-au lasat un gust amar fiind si prima data in locatie.
1. De cum am sosit mi s-au cerut 440 lei taxa de mentenanta si taxa de intretinere ! WTF ce inseamna asta atit timp cit eu nu sunt propietar inca! Daca socotim ca existau hoteluri in Neptun care aveau preturi de 90 lei/camera, insemna sa platesc 7x90=630 lei. Eu am platit deja 5000 euro si mai vi sa-mi ceri 440 lei atunci unde ajung? mai puneam 200 lei si stateam la Neptun fara a mai plati 5000 euro! Si nu inteleg pt ce aceaste taxe deoarece iti ia 10,8 lei/zi/pers si nu se face nimic de acesti bani decit poate ca iti iau gunoiul de la usa!
2. Cind am intrat in camera aveam la baie o hartie igienica inceputa pe port-hartie si cite un sampon, sapun, etc. Atit si nimic mai mult pt o saptamana! Binenteles ca la doua zile s-a terminat hartia igienica. Am incercat sa cer la o femeie de serviciu si mi-a spus ca trebuie sa anunt la receptie! WTF! A durat jumatate de zi sa primesc o hartie. I-am zis macar puneti doua pt a nu mai fi nevoiti sa cerem la doua zile. Nu se poate!
3. Cind m-am asezat pe WC a plecat cu mine, am crezut ca se rupe si cad cu el! Ma duc sa anunt la receptie pt ca m-am gindit ca abia asteapta sa cad cu el sa-mi ia bani pt reparatie. A venit un instalator cica sa rezolve problema. Evident ca nu s-a rezolvat dar macar m-am acoperit.
4. Pretul mancarii la locatie 40 lei mic dejun si 90 cina si dejun. La un calcul simplu, daca doream sa mancam acolo ar fi trebuit sa platim 40+90+90=220 lei x 3 pers x 7 zile = 4620 lei. WTF! si asta fara bauturi, inghetata sau cafea! Mai ceva ca pe coasta de Azur!
5. In toate reclamele iti promit o reducere de 10% la terasele din jur. Ma duc la Popasul Pescarilor si ii intreb. Fugi d-le de aici ca nu ai nici o reducere.
6. Preturi la barurile de pe plaja si piscine: 8 lei o cafea, 18 lei un caffe frape, 10 lei o bere!

Cam astea au fost experientele mele. Pacat pt ca eu am vazut, cu un management adecvat, o posibilitate de dezvoltare extraordinara, insa in conditiile actuale mai mult de 5 ani nu ii dau!
Mi-a placut faza de la pct.3 foarte tare pentru cinci stele am crezut că mă sparg de rîs !

#108
Patrick007

Patrick007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 30.04.2009
Lucrurile merg spre bine!!!

Ati fost la targ? Blaxy a reusit cred eu sa atraga atentia. Acum speram la servicii mai bune in 2017 si la cat mai multe sejururi vandute. Daca vor reusi sa vanda sigur vor creste si beneficiile precum si calitatea.

Va aparea si un mic spa din ce scrie pe site-ul lor. Au cateva saptamani din full-sezon vandute peste 80% ceea ce inseamna ca doritiori exista.

Astept cu interes review-uri mai bune si oameni mai multumiti ca acest proiect sa poata evolua.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate