Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

17 ani in Anglia ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
12 replies to this topic

#1
Anonim26

Anonim26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 29.08.2010
Salut,
Am o intrebare, pot parasi Romania sa plec in Anglia daca am 17 ani ? Nu pot obtine acordul parintilor, insa am niste prieteni majori, pot face ceva sa plec ?
Multumesc

#2
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
De ce vrei sa pleci ? Cine te-a suparat ?

up: eu stiu ca ai nevoie de acordul a cel putin unui parinte .

Edited by Vladutz22, 27 June 2015 - 12:09.


#3
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Fara acordul parintilor sau macar a unuia dintre ei, nu poti !
Daca nu ai parinti ci ai tutori, fara acordul tutorilor sau macar a unuia dintre ei, nu poti !


p.s:
acordul consta intr-o declaratie la notar Posted Image

#4
13YTe

13YTe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 25.11.2006
Inca unul care crede ca tot ce zboara se mananca... Stai si fa scoala aici, invata, devii performant in ceea ce-ti place si mai apoi vezi daca mai simti nevoia sa pleci.
Ce sa cauti tu un copil de 17 ani intr-o tara straina, ce sa faci acolo? Sa cersesti, sa dai in cap, sa spargi magazine sau in cel mai fericit caz sa muncesti cu ziua/carca pentru niste exploatatori straini?

#5
wattu

wattu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,782
  • Înscris: 30.03.2014
Usor ma, ca poate vrea intr=o excursie dar nu il lasa parintii

#6
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,251
  • Înscris: 24.01.2008
@ Initiator, vrei sa pleci in vacanta / excursie, sau la munca / sa emigrezi ?
Sa stiu unde-ti mut topicul... in functie de raspuns, sunt locuri unde se potriveste mai bine si unde-ai obtine, probabil, mai mult ajutor.

#7
Repulse #

Repulse #

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 14.04.2006
Poti mestere.
Le zici la aia ca ti-am dat eu voie.
Hai drum bun.

#8
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View PostAnonim26, on 27 iunie 2015 - 11:57, said:

Salut,
Am o intrebare, pot parasi Romania sa plec in Anglia daca am 17 ani ? Nu pot obtine acordul parintilor, insa am niste prieteni majori, pot face ceva sa plec ?
Multumesc
În urmă cu vreo 120 de ani, un "jmekeraș" ca tine ar fi ajuns atârnat în bătaia vântului de un ștreang, agățat de o spânzurătoare (gallows), în curtea unei pușcarii precum era Newgate, norocul tău ca acum e dezafectată de prin 1902,
în final dărâmată în 1904.

https://en.m.wikiped...ison#Demolition

Edited by Teophileos, 27 June 2015 - 12:43.


#9
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,074
  • Înscris: 10.07.2013

View PostAnonim26, on 27 iunie 2015 - 11:57, said:

Salut,
Am o intrebare, pot parasi Romania sa plec in Anglia daca am 17 ani ? Nu pot obtine acordul parintilor, insa am niste prieteni majori, pot face ceva sa plec ?
Multumesc

Mai bine ramai in Romania, ca in Anglia nu sunt caini cu covrigi in coada pe strazi.......Posted Image
Fara acordul parintilor nu ai cum sa pleci!

Edited by xmanyacs77, 27 June 2015 - 12:42.


#10
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View Postxmanyacs77, on 27 iunie 2015 - 12:42, said:

Mai bine ramai in Romania, ca in Anglia nu sunt caini cu covrigi in coada pe strazi.......Posted Image

Cum? Adica... Daca pleci in Anglia nu incepi sa castigi direct? O sa ajungi tot sa cersesti?
Dar, de ce medicii si restul pleaca? A, stai, aia au facut scoala si au invatat la vremea lor Posted Image . @Anonim26, fa cum au zis colegii si stai in Romania, daca esti bun, poti sa castigi si aici.

Edited by GlontzZz, 27 June 2015 - 12:47.


#11
zetrix

zetrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 15.05.2013

View Post13YTe, on 27 iunie 2015 - 12:16, said:

Inca unul care crede ca tot ce zboara se mananca... Stai si fa scoala aici, invata, devii performant in ceea ce-ti place si mai apoi vezi daca mai simti nevoia sa pleci.
Ce sa cauti tu un copil de 17 ani intr-o tara straina, ce sa faci acolo? Sa cersesti, sa dai in cap, sa spargi magazine sau in cel mai fericit caz sa muncesti cu ziua/carca pentru niste exploatatori straini?

Adevarul e ca mai bine ar munci pentru niste exploatatori romani la noi in tara nu? Poate omul si-a terminat cele 10 clase obligatorii si pur si simplu nu ii place scoala, sau poate vrea doar sa munceasca ceva pe vara acolo sau sa mearga in vacanta. Oricum ar fi, parintii lui stiu de ce nu-l lasa sa plece si nu e pt. ca o sa le fie lor dor de el.

#12
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View Postzetrix, on 27 iunie 2015 - 12:52, said:

Poate omul si-a terminat cele 10 clase obligatorii si pur si simplu nu ii place scoala

Atunci sa faca ce-l taie capul, nu sa intrebe pe forum. Statul ii ofera educatia gratuit (pana in clasa a 12a). Daca el a hotarat ca nu e bine asa cum ii ofera statul, sa se duca atunci cum il taie capul.

#13
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,251
  • Înscris: 24.01.2008
OK, initiatorul nu da detalii, intre timp se abereaza si se fac presupuneri aiurea.  Topicul se inchide, aici chiar nu-si are locul.
Initiator, imi dai un PM cu raspunsul la intrebarea de mai sus si-ti redeschid topicul, in sectiunea care i se potriveste mai bine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate