Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

red alert 2

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
Salut! Aseara mi-am adus aminte de un joc pe care il adoram in copilarie si anume Red Alert 2 Yuri's Revenge dar intampin o problema ... Dupa un anumit timp (variaza ) se blocheaza imaginea si trebuie sa resetez laptopul ca nu pot sa ii fac altceva.. In Task Manager procesorul si tot stau sub 10 % si de obicei mi s-a intamplat exact atunci cand jocul se intensifica . Rulez Windows 8.1 pe »HP 15-d051sq Notebook PC. Si nu cred sa fie din cauza faptului ca nu am o placa video puternica sau cel putin un procesor gen I5 sa aiba chipul grafic mai puternic deoarece vara trecuta l-am mai jucat si fara probleme de genul pe acelasi laptop . Ceva sugestii ?

#2
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Se stie faptul ca jocurile vechi si foarte vechi au o problema de compatibilitate cu sistemul de operare windows 8.
Cel mai bine este sa faci rost de un PC sau laptop vechi pe care sa instalezi w2k sau XP si sa te joci pe el jocul Red Alert 2 Yuri's Revenge.

Ori, daca ai multa memorie Ram, instalezi in masina virtuala XP sau w2k si te joci pe laptopul HP 15-d051sq   :lol:

#3
cristy4hiphop

cristy4hiphop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 27.03.2014
Pai el ruleaza cat ruleaza... Plus ca i-am dat din proprietati la Compatibility Mode - W Xp Sp 3 ...  Multa memorie Ram nu am, doar 4 Gb si pentru masini virtuale inca nu am gasit softul care sa imi ruleze decent din cauza procesorului.
Alte idei ?

#4
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

Quote

Alte idei ?
Virtual Box + w2k sau XP = rulare joc Red Alert 2 Yuri's Revenge  Posted Image

#5
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
ti-a zis tom, instalezi masina virtuala, bagi xp si dai bataie, cu win8 n-ai ce face la jocuri vechi.

#6
LeppeRMessiaH

LeppeRMessiaH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2014
Incearca System properties > Advanced > Performance Settings > Data Execution Prevention > Turn on DEP for all programs and Services except those I select > Adauga toate EXE-urile din RA2

#7
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,005
  • Înscris: 15.04.2011
Nu exista o versiune modata de Red Alert 2 care sa mearga si pe PC-uri moderne cu Windows 8?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate