Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Whatsapp pe Android si pc

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
florica72

florica72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 07.09.2012
Buna dimineata! Va rog sa sa scuzati daca nu am postat in topical care trebuie! Am un tel cu system de operare android 4.4 orange pe care am instalat whatsapp ( pt a comunica cu partenerii, prietenii) , iar in perioada urmatoare voi pleca intr-o zona in care nu-I semnal gsm bun, dar in schimb exista conexiune la internet destul de ok...Nu voi sta tot timpul in zona respective , adica in cursul unei zile voi intra si iesi din aceea zona...In acea zona cu semnal gsm ffff slab am instalat un pc cu acces la internet bun..Si acum vine rugamintea mea: imi poate cineva sa-mi spuna daca exista vreun program gen whatsapp ptr pc ( cum e viber pt pc) , prin care sa pot primi sau trimite mesaje simultan pe/ de pe ambele dispositive ( telefon si pc), adica daca primesc un mesaj de la partener, sa-l pot primi atat pe telefon cat si pe pc, incat sa nu fie nevoie sa deconectez de la whatsapp unul ditre cele 2 dispozitive? ....am incercat ceva cu bluestacks , dar cand il puneam pe  pc imi deconecta telefonul...Ma poate ajuta cineva?

    Va multumesc pentru ajutor!  

#2
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,938
  • Înscris: 02.09.2005
https://www.google.d... simultaneously

Edited by jericho, 25 June 2015 - 09:42.


#3
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Deschizi whatsapp ,in coltul din dreapta ai trei puncte pe verticala,apesi si alegi whatsappweb dupa care scanezi codul cu telefonul https://web.whatsapp.com/ si ai whatsapp si pe telefon si intr-o pagina de browser

Edited by lik_lights, 25 June 2015 - 09:44.


#4
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Pentru ce vrei tu exista emulatoare de Android. Cauta BlueStacks si mai departe sigur te descruci. Idee e ca odata instalat si activat Whatsapp pe PC, pe telefon se va dezactiva

#5
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Vei avea nevoie de conexiune de internet pe telefon pentru a folosi web.whatsapp.com pe PC/laptop.

#6
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

 florica72, on 25 iunie 2015 - 09:33, said:

iar in perioada urmatoare voi pleca intr-o zona in care nu-I semnal gsm bun, dar in schimb exista conexiune la internet destul de ok...Nu voi sta tot timpul in zona respective , adica in cursul unei zile voi intra si iesi din aceea zona...In acea zona cu semnal gsm ffff slab am instalat un pc cu acces la internet bun..
Deci omu' are internet! Foloseste aplicatia whatsappweb si te asigur ca vei primi mesaje in acelasi timp si pe comp si pe mobil!Daca pierzi semnalul  si nu primesti mesaje pe telefon le vei primi pe comp,deci nu pierzi nici un mesaj in timp real!

 Alex-AR, on 25 iunie 2015 - 09:51, said:

Pentru ce vrei tu exista emulatoare de Android. Cauta BlueStacks si mai departe sigur te descruci. Idee e ca odata instalat si activat Whatsapp pe PC, pe telefon se va dezactiva
Ai inteles ceva din ce vrea initiatorul?sau raspundem ca sa raspundem?
"Sesiunea dumneavoastră pe WhatsApp Web este o extensie a aplicației WhatsApp care rulează pe telefonul dvs. WhatsApp Web se conectează la telefonul dvs. pentru a sincroniza mesajele, astfel toate mesajele vor putea fi vizualizate pe ambele dispozitive."

Edited by lik_lights, 25 June 2015 - 10:11.


#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 lik_lights, on 25 iunie 2015 - 10:07, said:

Deci omu' are internet! Foloseste aplicatia whatsappweb si te asigur ca vei primi mesaje in acelasi timp si pe comp si pe mobil!Daca pierzi semnalul  si nu primesti mesaje pe telefon le vei primi pe comp,deci nu pierzi nici un mesaj in timp real!


Ai inteles ceva din ce vrea initiatorul?sau raspundem ca sa raspundem?
"Sesiunea dumneavoastră pe WhatsApp Web este o extensie a aplicației WhatsApp care rulează pe telefonul dvs. WhatsApp Web se conectează la telefonul dvs. pentru a sincroniza mesajele, astfel toate mesajele vor putea fi vizualizate pe ambele dispozitive."
Daca telefonul nu e conectat la net, fie el mobil sau wifi, web.whatsapp.com NU va functiona.

@OP, daca vrei o aplicatie care functioneaza si fara telefon conectat la net, foloseste Viber sau facebook.

#8
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,938
  • Înscris: 02.09.2005
iei si un router cu tine, sa te asiguri ca telefonul are net permanent

#9
florica72

florica72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 07.09.2012

 lik_lights, on 25 iunie 2015 - 09:42, said:

Deschizi whatsapp ,in coltul din dreapta ai trei puncte pe verticala,apesi si alegi whatsappweb dupa care scanezi codul cu telefonul https://web.whatsapp.com/ si ai whatsapp si pe telefon si intr-o pagina de browser

merge doar in chrome sau merge si pe explorer sau mozila?
Daca salvez linkul si restartez pc-ul se pot accesa conversatiile de pe web.watsapp sau trebuie sa fac treaba cu scanarea iarasi?

Edited by florica72, 25 June 2015 - 10:43.


#10
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Daca inchizi pagina de browser sau inchizi calculatorul trebuie sa rescanezi,whatsappweb este ca si  oglinda a aplicatiei din telefon,doar ca nu salveaza mesajele ptr ca  le ai deja pe telefon!Merge si in Mozilla!

 easy90rider, on 25 iunie 2015 - 10:18, said:

Daca telefonul nu e conectat la net, fie el mobil sau wifi, web.whatsapp.com NU va functiona.

@OP, daca vrei o aplicatie care functioneaza si fara telefon conectat la net, foloseste Viber sau facebook.
Doamne maica domnului! scuip si-n san!
Am si viber dar fara internet nu-mi merge,la tine merge?....n-ai nici o treaba cu ce se incearca a se discuta aici!

#11
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012
Spune la persoanele respective sa instaleze viber si gata. Adica e mult mai usor cu aplicatia de viber pe pc. E doar o alternativa pana cand te intorci inapoi.

#12
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
E ca si cum le-ai spune prietenilor tai care au toti yahoo messenger sa-si instaleze skype ptr ca folosesti tu!

#13
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 lik_lights, on 25 iunie 2015 - 12:09, said:

Daca inchizi pagina de browser sau inchizi calculatorul trebuie sa rescanezi,whatsappweb este ca si  oglinda a aplicatiei din telefon,doar ca nu salveaza mesajele ptr ca  le ai deja pe telefon!Merge si in Mozilla!


Doamne maica domnului! scuip si-n san!
Am si viber dar fara internet nu-mi merge,la tine merge?....n-ai nici o treaba cu ce se incearca a se discuta aici!

Viber poate fi folosit fara ca telefonul sa fie conectat la net... Whatsapp nu!

#14
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Posted Image Ai ...dreptate!Multumit?

Attached Files


Edited by lik_lights, 25 June 2015 - 12:33.


#15
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 12.02.2012

 lik_lights, on 25 iunie 2015 - 12:21, said:

E ca si cum le-ai spune prietenilor tai care au toti yahoo messenger sa-si instaleze skype ptr ca folosesti tu!

Nu am zis pentru ca folosesc eu, ci pentru ca mi se pare mai usor si mai comod asa. Ai toate contactele de telefon acolo, etc. In fine, am venit doar cu o propunere.

#16
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 lik_lights, on 25 iunie 2015 - 12:30, said:

Posted Image Ai ...dreptate!Multumit?
Partial, acel citat nu zice nimic de viber pentru PC.

OP vrea acces simultan pe PC si telefon sau doar pe PC, iar pentru a putea face asta cu whatsapp are neaparat nevoie de net pe telefon, deci nu poti sa zici ca daca pierde semnalul pe telefon si nu primeste acolo mesajele whatsapp le va primi pe PC, ca nu e adevarat.

#17
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Daca pierde sau nu are semnal pe telefon ,la revedere mesaje pe comp!In cazul asta Viber castiga!

#18
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009

 easy90rider, on 25 iunie 2015 - 10:18, said:

Daca telefonul nu e conectat la net, fie el mobil sau wifi, web.whatsapp.com NU va functiona.

@OP, daca vrei o aplicatie care functioneaza si fara telefon conectat la net, foloseste Viber sau facebook.
Asta-i partea unde am inteles eu gresit! Eram cat pe ce sa te si injur!Posted Image Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate