Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

FEG si strainatatea

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
zodiac_sj

zodiac_sj

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 01.04.2015
Buna ziua. M-am uitat pe forum dupa un topic recent despre feg si atestarea acestei ppstliceale in straintate, dar nu am gasit.
Vreau sa intreb urmatoarea chestie: daca fac asistenta medicala la feg si doresc sa ma angajez in alta tara pe postul respectiv, este posibil? Intreb acest lucru pentru ca am auzit pareri diferite cum ca fegul este atestat international sau ca nu este. Ca altii sau putut angaja in alte tari doar fegul terminat in romania ori ca a fost necesar sa faca nu stiu ce cursuri.
Merci anticipat de raspunsuri.


#2
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 25.04.2012
Din cate stiu eu, nu este atestare internationala a postlicealei. Ceea ce trebuie tu sa faci este sa te asiguri ca postliceala este acreditata de minister. dupa ce primesti diploma de absolvire, mergi sa o stampilezi si sa-ti puna apostila, dupa care mergi la oamgmamr sa-ti elibereze certificatul de libera practica si adeverinta pentru inscriere la ordinul asistentilor in tara in care vrei sa pleci, apoi te interesezi ce acte iti trebuie legalizate si traduse pentru a te inscrie la ordinul asistentilor in tara respectiva, le trimiti si cam asta e. Cel putin pt uk cam asta a fost procesul. Daca vrei pt UK, pot sa-ti dau mai multe detalii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate