Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Monopod selfie: cu buton sau telecomanda ?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013
Salut, caut de curand sa-mi cumpar un monopod de selfie-uri (ca tot este la moda) si am gasit 2 variante: varianta pe fir, introduci mufa jack de 3.5 in telefon si apesi pe butonul situat pe bat pentru a face poza si varianta cu telecomanda, doar pui telefonul in suport si apesi pe ea sa-ti faca poza.
Acum intrebarea mea se adreseaza pentru cei care detin una dintre variante sau cunosc pe cineva care au testat sau detin una dintre ele: care dintre cele doua variante este mai buna si mai de calitate ? Posted Image

Multumesc anticipat.
PS - nu stiu daca am postat in sectiunea corespunzatoare, am tot cautat si m-am gandit cu aici s-ar potrivi.

Edited by Vladuut, 22 June 2015 - 21:25.


#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
ba, da' io chiar am ramas in urma.
am cautat pe gogu ce mai e si chestia asta si am ramas cu gura cascata ce au inventat unii.
si cu gura si mai cascata am ramas cand am realizat ca unii gasesc asa ceva util...
[ http://www.everysmart.com/1185-home_default/extendable-handheld-selfie-stick-monopod-clip.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Ca sa ramai cu gura si mai cascata, uite ce au inventat altii Posted Image

[ http://i.cubeupload.com/s8lnEX.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014
Cum ramane cu... "Colorata maine-i gata"?

#5
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Merge sa prind telefonul si pe coada maturii? Posted Image

[ http://cdn1.shopmania.biz/files/s2/976250200/p/l/8/perie-spalat-auto-cu-maner-telescopic-2929~8371368.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
GlontzZz

GlontzZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,288
  • Înscris: 08.02.2014

View PostAdi blondu, on 22 iunie 2015 - 21:50, said:

Merge sa prind telefonul si pe coada maturii? Posted Image

Doar daca e d'aia smart...

View Postslai, on 22 iunie 2015 - 21:35, said:

ba, da' io chiar am ramas in urma.
am cautat pe gogu ce mai e si chestia asta si am ramas cu gura cascata ce au inventat unii.
si cu gura si mai cascata am ramas cand am realizat ca unii gasesc asa ceva util...

In ultima zi de scoala toti veneau cu d'asta... Erau mai multe selfie stick-uri decat diplome. :|

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003

View Postslai, on 22 iunie 2015 - 21:35, said:

ba, da' io chiar am ramas in urma.
am cautat pe gogu ce mai e si chestia asta si am ramas cu gura cascata ce au inventat unii.
si cu gura si mai cascata am ramas cand am realizat ca unii gasesc asa ceva util...
[ http://www.everysmart.com/1185-home_default/extendable-handheld-selfie-stick-monopod-clip.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu numai ca e util, dar se transmit si stiri tv live astfel, poate si hd daca tel suporta... ce atata plati la satelit pentru uplink si sa inchiriezi de la baza si cameraman hi hi hi Posted Image E bine ca incep sa fie cunoscute tehnologiile astea si la noi dupa ani de cand au aparut in SUA.

Attached File  selfie stick tv broadcast_n.jpg   74.63K   19 downloads

Inventia oricum este copiata din industria video/cinematografie, la origine se numea cam boom (sau mike boom daca e pentru sunet) si ala chiar se foloseste si pe la noi la nunti, aia care stiu sa filmeze vin cu telescopice de si la baga la centura la pantaloni (montura solida) si inalta camera pe ele si ecranul detasabil la nivelul fetei sau dupa dotari, astfel filmeaza perfect in aglomeratie, in biserica mai ales, fara sa se mai interpuna unii si altii. Cand le-au subtiat si facut usoare au devenit "stick-uri".

Edited by andreic, 22 June 2015 - 22:04.


#8
Vladuut

Vladuut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 811
  • Înscris: 16.03.2013
Si totusi inca n-am primit vreo sugestie din partea unuia care are / a testat in legatura cu ce am intrebat, din atatea posturi care mi se par pe langa topic Posted Image

Edited by Vladuut, 22 June 2015 - 21:54.


#9
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Initiator nu detin smartfon,ma multumesc cu caramida mea veche doar ptr.convorbiri.Dar daca esti dotat de la natura,il poti folosi pe post de monopod selfie.Bafta!!Posted Image

Cel mai tare selfie.

Attached Files



#10
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
stickurile sunt foarte destepte... multifunctionale (pot fi folosite in combinatie cu un trepied... fie doar montura camerei fie tot stickul) , si scoti cu ele niste efecte la filmare super... merita toti banii pentru cine chiar le foloseste...
evident ca cel cu telecomanda blustuţ e mai versatil... celalalt nu stiu daca merita... preturile fiind cam la fel...

Edited by Nero-d, 22 June 2015 - 23:40.


#11
Jm3k3ritza

Jm3k3ritza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 960
  • Înscris: 02.11.2011
Eu am cu telecomanda si e ok. Nu prea il folosesc oricum. Si ma gandeam ca era mai misto acela cu buton, dar daca zici ca are si un fir care trebuie conectat la mufa jack, atunci clar, mai bine cu telecomanda. As alege cu buton doar daca e fara acel fir, doar sa montezi telefonul si sa te apuci de poze.

L-am primit cadou, eu nu aveam de gand sa cumpar dar acum ca il am, e bun. Sa vedem daca o sa il car dupa mine in vacanta, dar chiar ma indoiesc...

Oricum eu pot declansa camera foto si cu smartbandul, deci doar suportul ala imi trebuia.

Edited by Jm3k3ritza, 22 June 2015 - 23:53.


#12
Vladutz22

Vladutz22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 14.02.2010
[ http://f.ptcdn.info/882/021/000/1406878052-kapookworl-o.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#13
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Revenind la intrebarea topicului: am ;uat un selfie stick z07 -5s, care nu merge cu telefoane android Allview (P6 Life, P5 Life) si Acer Liquid Z4.
Si asta indiferent de aplicatiile descarcate: camera360, selfie... etc...

#14
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
pai cine te-a pus?!?

un rahat din asta de 2 lei nu-ti luai!!!

[ http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1929897391_6/Extendable-Self-Portrait-Selfie-Stick-Handheld-Monopod-Wireless-Bluetooth-Remote-Shutter-Control-for-IOS-Android-Phones.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
ti-o cam meriti, sincer... Posted Image

Edited by Nero-d, 03 September 2015 - 19:54.


#15
lori_2001

lori_2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,016
  • Înscris: 16.09.2006
Dupa o utilizare de cateva zile, pot spune urmatoarele, referitor la intrebarea initiala:
-depinde de telefon, trebuie testat daca varianta cu buton functioneaza; de exemplu pe telefoanele Allview nu functioneaza (4 telefoane, allview, un acer z; 2 stickuri); atunci ar trebui  varianta cu telecomanda (cu conditia sa functioneze, nu am testa

In privinta stickurilor: exista mai multe modele, cel care permite rabatarea completa 360 grade  a suportului de telefon sunt mult mai bune decat cele care nu se pot plia total, in termeni de pus in bagaje sau buzunar; Mai exista o deosebire si in bucatile de cauciuc folosite la prinderea telefonului, unele permit o prindere mai buna, in special a telefoanelor cu husa, ceva mai grosute;

@nero-d: nu am luat rahat de doi lei, ci de 2 euro :); asta e pretul dupa negocieri langa obiectivele turistice din Roma, de exemplu;

Si da, e ok de utilizat, fiind 3 persoane, e mai simplu asa decat pe rand sa faci 2 cate 2 sau sa rogi pe cineva sa faca;

Are cineva cu telecomanda bluetooth si telefon Allview?

#16
SilvAdri

SilvAdri

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.11.2015
Salutare.
mi-am luat si eu recent un selfie stick (cu cablu) in a carui prezentare scria ca e compatibil cu android si ios, am un htc desire 526 (android 4.4.2), iar problema este ca nu reusesc sa le fac sa mearga impreuna...am citit pe aici ca trebuie sa instalez ceva aplicatii pt foto, asa ca am inceput cu google camera, dar nu a mers si am instalat si 360 camera, dar nici cu asta nu am reusit :(. am uitat sa mentionez ca l-am incercat si la un samsung galaxy.
unde gresesc? e ceva din setari ce nu fac bine?
orice sfat este binevenit.
multumesc

#17
Aky45

Aky45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 20.07.2013
Ce a ajuns forumul asta,o latrina plina de scursuri.Si asta doar citind acest thread.Ce raspunsuri,ce atitudine, ce mizerie.Initializatorul a pus o intrebare simpla si ce raspunsuri a primit...Si cam tot forumul este la fel.

SilvAdri sunt telefoane compatibile cu cel cu buton pe maner si telefoane incompatibile.Probabil ca al tau face parte din a doua categorie.
Cel mai sigur ar fi sa cumperi un selfie stick cu telecomanda bluetooth.Este compatibil cu toate telefoanele.

Edited by Aky45, 19 December 2015 - 13:16.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate