Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Vine Sesiunea!

- - - - -
  • Please log in to reply
1788 replies to this topic

#19
Taw

Taw

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,081
  • Înscris: 14.11.2003

View Postadd, on Jan 17 2006, 15:29, said:

repeti anu 5? :confused:

Nope nu repet.Dar am ramas cu 2 restante si n-am reusit sa-mi dau licenta anul trecut.Le iau pe astea si termin.

#20
south

south

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 15.01.2006
Nu sunt bune multe examene...dar asta este invatamantul romanesc-comunist. Multe examene, materii care nu ajuta pe nimeni la nimic si care sunt inventate ca sa aiba si profesorii de unde sa ia salarii. La terminarea facultatii, cate lucruri o sa-ti fie cu adevarat folositoare?   <_<

#21
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Am scăpat azi de încă un examen :D!
Urmează un alt val! Baftă tuturor!

#22
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
27 ian examen engleza, 1 februarie examen practic genetica, 2 februarie examen practic biofizica, 3 februarie exam practic psihologie medicala. am uitat  sa zic 30 ianuarie, anatomie. buuuun, si cu asta cam gata presesiunea...apoi: 6 februarie exam biofizica, 9 februarie exam psiho, 15 februarie exam anato( care are 4 examene), si probabil 19 februarie, genetica....
si in martie, partialul de biochimie, da' ala e alta mancare de peste....
deeeeci....fuckin' shit

#23
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View Postrox, on Jan 17 2006, 20:17, said:

27 ian examen engleza, 1 februarie examen practic genetica, 2 februarie examen practic biofizica, 3 februarie exam practic psihologie medicala. am uitat  sa zic 30 ianuarie, anatomie. buuuun, si cu asta cam gata presesiunea...apoi: 6 februarie exam biofizica, 9 februarie exam psiho, 15 februarie exam anato( care are 4 examene), si probabil 19 februarie, genetica....
si in martie, partialul de biochimie, da' ala e alta mancare de peste....
deeeeci....fuckin' shit

:console: Hai doamne-ajuta! si multa bafta!

Edited by Epurica, 17 January 2006 - 20:19.


#24
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
sa fie, sa fie, la toti, si sa ne auzim cu bine dupa... :hug:

#25
alexei

alexei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 11.06.2005

View PostAlinux, on Jan 17 2006, 15:19, said:

mda, si? cati dintre voi sunteti angajati cu carte de munca, aveti un sef cretin si sunteti si studenti la zi si aveti de dat si o gramada de proiecte, proiectele, lucrari, partiale, examene si alte cacaturi de-astea inutile, doar pt o diploma de cacat cu ajutorul careia speri la un salar mai bun?

nu mai aduc in discutie cretinii senili care isi zic profesori universitari, de varsta cu bunicul meu nascut inainte de primul razboi mondial care predau materii de cacat si depasite si care te si obliga sa le cumperi cartile lor de cacat ca altfel nu intri in examen...

eu....  :death:

PS: sefu' nu e chiar cretin  :)


View Postrox, on Jan 17 2006, 20:17, said:

27 ian examen engleza, 1 februarie examen practic genetica, 2 februarie examen practic biofizica, 3 februarie exam practic psihologie medicala. am uitat  sa zic 30 ianuarie, anatomie. buuuun, si cu asta cam gata presesiunea...apoi: 6 februarie exam biofizica, 9 februarie exam psiho, 15 februarie exam anato( care are 4 examene), si probabil 19 februarie, genetica....
si in martie, partialul de biochimie, da' ala e alta mancare de peste....
deeeeci....fuckin' shit


:death:  :death:  :death:

hope you live....  :console:

bafta... la toti. sper sa trecem cu bine peste  -_-

#26
cosmin09

cosmin09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 01.07.2004
la mine calvaru adevarat incepe de luni :)) bine am si maine un exam si poimaine pe care cred ca nu le iau da ce mai conteaza?n-ai restanta, n-ai prestanta :)))))

#27
Izzy

Izzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 23.07.2005
la mine incepe de azi cu o materie absolut aberanta si inutila in orarul meu (logica).  :confuzzled:

mai am cateva ore sa fac rost de cursuri (am vreo 7 din 12), apoi trebuie sa "compun" fituici. toate astea pana la pe la 13.00, ca la 13.30 cica am examenul.
talkin' about time pressure...  :w00t:

#28
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
am si eu loc pe aici ??
eu sunt inca la liceu, dar si la mine a inceput perioada de teze

#29
cosmin09

cosmin09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 01.07.2004
hei let's be serious la liceu nu-i chiar asa greu sa iei un 5 la o teza daca te chinui putin reusesti sa iei 5 la facultate nu mai e asa usor tre sa te chinui putin mai mult sau sa aiba efect calcatu in rahat :)))))

O zi de examen oarecare din viata unui student


Ora 6:00
Trezirea, constientizarea situatiei critice "zi de examen". Palpitatii, gaze stomacale, etc...
Ora 6:15
Pregatirea mapei: cursul (carte+foi xeroxate), rezumate schematizate, servite + eventuale copiute. (ca si cand ai voie cu
toata biblioteca pe banca)
Ora 6:30 Realizarea inutilitatii mapei "stufoase" la examenul respectiv. Reorganizarea mapei: 3 coli A4 + pix.
Ora 6:40 Plecarea conform orarului pentru a prinde "loc bun, first class"
Ora 7:15 Intrarea in sala de examen, ocuparea unui "loc prost, first desk". Locurile bune se terminasera deja de la ora 5:00. ...Excentrici...
Ora 8:00 Intrarea profesorului in sala de examen. Intrarea supraveghetorilor in sala de examen (primele reactii ale studentilor: Sugestii la adresa rudelor apropiate ale supraveghetorilor: mame, fii, fiice, neam, etc)
Ora 8:01:00 Anuntarea subiectelor....
Ora 8:01:30 Reactii la aflarea subiectelor ( <<Fu**-** ****** ***** ** ****** ** *** de jegos!!!)
Ora 8:02 Hai ba, ce facem? Mergem? Mai stai ba 5 minute, nu acum ca bate la ochi!
Ora 8:03 Hai ba, ce facem? Mergem? ...
Ora 8:30 Planul de calamitate A: Scriere in afara subiectului.
Ora 8:31 Terminat de scris.
Ora 8:32 Planul de calamitate B: auto-incurajarea (Cu siguranta ca si ceilalti scriu in afara subiectului...)
Ora 10:00 Epuizarea timpului de alocat examenului. Predarea foilor, zambitor catre profesor. Iesirea din sala. Ciudat, insa intrebarile gen "Ce-ai facut ma?" sunt insotite de raspunsuri strans legate de organe de reproducere.
Ora 11:30 Reintoarcerea in sala pentru corectarea tezei. (De)punctare corecta, cu argumente si explicatii ale profesorului extrem de bine intemeiate: "Nu, Nu, Nu. Hmmm... nu."
Ora 11:31 Cuvinte de ramas bun colegilor, incurajari, si traditionalul "Bag **** in ea de facultate. Mai bine dadeam in p*** mea la ASE!"
Ora 13:00 Acasa... Yahoo Messenger.... status adecvat situatiei. Invisible pentru dobitocii cu intrebari stupide.
Ora 14:00 Somnul de frumusete... ...noi sa fim sanatosi..

#30
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Sa vedem... sesiunea .... INCEPE SESIUNEA? Holy shit!
Prezenta mea pe semestrul acesta ?
Cursuri: 3, din care unul dintre ele nu era la grupa mea si am ajuns acolo din greseala
Seminare: 0
Laboratoare: 0

Sfaturi cineva?
Bafta la examene :D

#31
gika_killeru'

gika_killeru'

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,468
  • Înscris: 03.01.2006

View Postrashid, on Jan 18 2006, 15:14, said:

Sa vedem... sesiunea .... INCEPE SESIUNEA? Holy shit!

Sfaturi cineva?


spaga!!!!!!!!!

#32
anca14

anca14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 18.11.2005
Am inceput in forta vineri cu un colocviu la DCE.
Tura de noapte la serviciu de la 22 la 08, facut 4 referate 'la plezneala', plecat direct la facultate, facut (copiat) alte doua referate.
Partea hard, test oral. Raspunsuri date: "nu stiu", "anodul e asta", "PAI EU VAD INVERS FOAIA!", "cred ca la tensiunea de prag, aici", "nu stiu, nu am tocit formulele", "pai led e light emitting dioad, adica dioda emitatoare de lumina" <- cu asta l-am dat pe spate, "pai probabil nu sunt avatajoase".
Rezultatul "iti dau 8 ca esti de sex feminim"
Partea soft, test scris. Trei intrebari, nici uneia nu i-am gasit raspunsul in platformele de laborator (copiute format A4). Am scris la plezneala tot ce-am putut legat de cuvintele cheie din intrebari.
Rezultatul final hard + soft: 9!

Marti colocviu fizica + lucrare seminar DCE.
Stat pana la 5:30 dimineata si facut referate, dormit pana la 9, mers la laborator, predat referate, asezat strategic, copiat in grup.
Mancat cantinta, mers la seminar DCE. Cautat problema in seminar, schimbat subiectul. Problema rezolvata.

Miercuri (azi) predat referat engleza.
Copy/paste de pe howstuffworks.com la How Fiber Optics Work, citit, zambit, plecat. ADMIS.

Ajuns la serviciu  :peacefingers:

PLANSU IE DA FORMA, JEANA NU IE MOARTA, JEANA SA TRANSFORMA!!!  :deadtongue:  :deadtongue:  :deadtongue:

#33
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postgika_killeru', on Jan 18 2006, 16:20, said:

spaga!!!!!!!!!
Si acum ajungem la partea cu :"De unde sa fac eu rost de atatia bani sa dau spaga la toate examenele ?!".
Deschid un thread in care sa ceri idei de facut bani :D

#34
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View Postcosmin09, on Jan 18 2006, 14:06, said:

hei let's be serious la liceu nu-i chiar asa greu sa iei un 5 la o teza daca te chinui putin reusesti sa iei 5 la facultate nu mai e asa usor tre sa te chinui putin mai mult sau sa aiba efect calcatu in rahat :)))))

O zi de examen oarecare din viata unui student
Ora 6:00
Trezirea, constientizarea situatiei critice "zi de examen". Palpitatii, gaze stomacale, etc...
Ora 6:15
Pregatirea mapei: cursul (carte+foi xeroxate), rezumate schematizate, servite + eventuale copiute. (ca si cand ai voie cu
toata biblioteca pe banca)
Ora 6:30 Realizarea inutilitatii mapei "stufoase" la examenul respectiv. Reorganizarea mapei: 3 coli A4 + pix.
Ora 6:40 Plecarea conform orarului pentru a prinde "loc bun, first class"
Ora 7:15 Intrarea in sala de examen, ocuparea unui "loc prost, first desk". Locurile bune se terminasera deja de la ora 5:00. ...Excentrici...
Ora 8:00 Intrarea profesorului in sala de examen. Intrarea supraveghetorilor in sala de examen (primele reactii ale studentilor: Sugestii la adresa rudelor apropiate ale supraveghetorilor: mame, fii, fiice, neam, etc)
Ora 8:01:00 Anuntarea subiectelor....
Ora 8:01:30 Reactii la aflarea subiectelor ( <<Fu**-** ****** ***** ** ****** ** *** de jegos!!!)
Ora 8:02 Hai ba, ce facem? Mergem? Mai stai ba 5 minute, nu acum ca bate la ochi!
Ora 8:03 Hai ba, ce facem? Mergem? ...
Ora 8:30 Planul de calamitate A: Scriere in afara subiectului.
Ora 8:31 Terminat de scris.
Ora 8:32 Planul de calamitate B: auto-incurajarea (Cu siguranta ca si ceilalti scriu in afara subiectului...)
Ora 10:00 Epuizarea timpului de alocat examenului. Predarea foilor, zambitor catre profesor. Iesirea din sala. Ciudat, insa intrebarile gen "Ce-ai facut ma?" sunt insotite de raspunsuri strans legate de organe de reproducere.
Ora 11:30 Reintoarcerea in sala pentru corectarea tezei. (De)punctare corecta, cu argumente si explicatii ale profesorului extrem de bine intemeiate: "Nu, Nu, Nu. Hmmm... nu."
Ora 11:31 Cuvinte de ramas bun colegilor, incurajari, si traditionalul "Bag **** in ea de facultate. Mai bine dadeam in p*** mea la ASE!"
Ora 13:00 Acasa... Yahoo Messenger.... status adecvat situatiei. Invisible pentru dobitocii cu intrebari stupide.
Ora 14:00 Somnul de frumusete... ...noi sa fim sanatosi..

Am avut un mic deja-vu!  :w00t:

Apropo de examen... se pare ca adventistii nu vor sambatata, iar studentii ortodocsi nu vor duminica.. ceea ce inseamna ca examenul de luni, 23, se va reprograma.  :mellow:

Jurnal de bord: nu am facut nimic.  :huh:

#35
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
News update :
dat lucrare la Curs Practic astăzi, descurcat acceptabil, obţinut prăjituri.
în prezent, întocmire de proiect pentru British Civilisation ( ce pompos sună :P ) cu tot felul de briz brizuri pentru efect artistic.
mâine, zi aproximativ liberă.
încheiat transmisiune, baftă!

Edited by maxy, 18 January 2006 - 21:04.


#36
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View Postmaxy, on Jan 18 2006, 21:04, said:

News update :
dat lucrare la Curs Practic astăzi, descurcat acceptabil, obținut prăjituri.
în prezent, întocmire de proiect pentru British Civilisation ( ce pompos sună :P ) cu tot felul de briz brizuri pentru efect artistic.
mâine, zi aproximativ liberă.
încheiat transmisiune, baftă!


Apropo de news update: examen duminca.  :lol: isn't that funny?  ;)

Over and out!  -_-

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate