Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Metro City

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
brcosmin

brcosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.09.2007
Mai stie cineva ceva de cei de aici? Eu mereu cand trec seara nu vad nicio lumina aprinsa nici in blocul nr.1.

#20
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
mutarea era preconizata pt aprilie mai, din ce retin eu.

#21
gheste

gheste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 24.05.2011
Daca nu au probleme cu asta: http://www.juristurb...etalii_caz/1080

#22
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
baietii vad ca lucreaza totusi in continuare, trec zilnic pe acolo.

#23
iN3K

iN3K

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.12.2009
Salut!

Daca doriti sa achizitionati apartament in oricare din cele 2 blocuri (turn sau lama), aveti mare atentie pentru ca exista litigii pe rol cu privire la autorizatia de constructie.
Domnii vor omite convenabil sa va aduca la cunostinta acest lucru pana eliberarea draftului pentru contractul de vanzare-cumparare. Si notarul lor va omite sa va spuna acelasi lucru!!!

http://portal.just.r...70077&id_inst=3

#24
gicafranica

gicafranica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 27.05.2014
Deci apartamentele nu pot fi tranzactionate, nici cu cash nici cu credit.
Superb.
Jucati va cu focul si dati avans in faza de proiect.
La fel si aia din cricovului residence.
Astfel de procese pot dura ani de zile.
In acest caz nu ma mira cata vreme investitori sunt patroni de taximetre.

Edited by gicafranica, 14 March 2016 - 20:58.


#25
iN3K

iN3K

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.12.2009
Salut!

Li s-a deschis un nou proces legat de anularea actului administrativ.

http://portal.just.r...92926&id_inst=3

Deci la tranzactionare, in pretul apartamentului, o sa aveti un inclus un bonus gratuit, constand in doua dosare aflate pe rol :)

#26
ailona

ailona

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.12.2013
Am facut un grup pe facebook pt cei care sunt interesati sa cumpere apartment aici sau care au cumparat deja. Se numeste Locatari metro city - bloc Lama. https://www.facebook...53405175051682/

#27
somos0

somos0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.04.2010
Mai stiti ceva de acest complex ? am vazut ca ar mai fi apartamente disponibile si as fi interesat . Totusi uitandu-ma la procesul postat de 'IN3K' par a avea anulata autorizatia de constructie . Si-a cumparat cineva recent ? sau din cei care sunt deja mutati daca ne pot ajuta cu mai multe detalii.
Multumesc mult!

#28
MarinaBel

MarinaBel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.11.2015

View Postsomos0, on 11 iunie 2017 - 12:11, said:

Mai stiti ceva de acest complex ? am vazut ca ar mai fi apartamente disponibile si as fi interesat . Totusi uitandu-ma la procesul postat de 'IN3K' par a avea anulata autorizatia de constructie . Si-a cumparat cineva recent ? sau din cei care sunt deja mutati daca ne pot ajuta cu mai multe detalii.
Multumesc mult!

Au pierdut procesul, tribunalul Bucuresti a anulat autorizația de construcție si procesul verbal de receptie ptr blocul Turn si blocul Lama.
Am inteles ca a fost o sedinta intre locatari si dezvoltator dar nu a postat nimeni la ce concluzie au ajuns.

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
mai vand?

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
in mod normal, n-ar mai trebui. oricum sentinta nu e definitiva. dar chiar daca nu e definitiva, ar putea sa astepte publicarea motivarii instantei, timp durereros in care cei care au cumparat nu pot face nimic. cei de la Cricovului residence inca asteapta publicarea deciziei, desi termenul de 9 luni(parca) a fost cu mult depasit.

dar faptul ca s-au vandut apartamente acolo si ca blocurile sunt locuite arata cat de dezinteresati, naivi si ignoranti sunt cumparatorii de cloace noi din Bucuresti.

Edited by MembruAnonim, 13 June 2017 - 18:54.


#31
somos0

somos0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 27.04.2010
Imi e foarte greu sa cred ca sa va intampla ceva cu blocul deja construit , cred ca problema este la blocurile care erau in constructie.. Ei se pare ca mai vad dar sper ca persoanele interesate sa citeasca forumul si sa ne spuna si noua in cazul in care au fost la vizionari / deja au semnat contractul care este parerea dezvoltatorului . Multumiri anticipate!

#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Daca s-a anulat procesul verbal de receptie este clar ca blocul era construit si receptionat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate