Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Cum se numeste desenul animat?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
eduard94

eduard94

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 10.09.2010
Salutare. Cand eram mic obijnuiam sa vizionez un desen animat. Era un copil pe nume Andrei care avea o racheta gomflabila intr-o cutie de vioara. Acest Andrei mai avea un caine. El monta aceasta racheta spatiala si pleca pe diferite planete. Vag imi amintesc ca racheta era alimentata cu sifon (cred). Tin minte un episod cand a aterizat pe o planeta unde toti vorbeau pe dos. El statea la bloc si cand se certa cu ai lui, se ducea pe acoperisi, isi monta racheta si isi lua zborul.

Mai este un desen animat, cred ca are legatura cu primul. Familia nu mai stiu cum. Vorbeau cu unul din viitor (sau alta dimensiune) cu ajutorul unui dispozitiv si acesta le trimitea tot felul de chestii. Aceste obiecte cand ajungeau, veneau direct prin fereastra si le spargea fereastra de fiecare data. Imi amintesc un episod cand ei au cerut mancare si le-a trimis niste bobite mici care trebuiau sa manance doar una si le ajungeau pe toata ziua insa ei au mancat tot bolul si au ajuns obezi.

Stie cineva cum se numesc? va rog frumos.

Edited by eduard94, 19 June 2015 - 19:48.


#2
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
The Mezga family. Is unguresti :D

#3
Redount2k9

Redount2k9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 13.07.2010
Cred ca nu se supara nimeni daca postez in continuarea acestui topic, care mi-a adus si mie aminte de un desen animat a carui nume nu il mai retin. Tot ce stiu este ca era o familie formata din 4 membri (mama, tata, fiu, fiica) si tatal avea o motocicleta cu atas. Tind sa cred ca era o familie de unguri.Posted Image  Stie cineva cum se numeste?

#4
Daian95

Daian95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 17.03.2012

View PostRedount2k9, on 19 iunie 2015 - 20:10, said:

Cred ca nu se supara nimeni daca postez in continuarea acestui topic, care mi-a adus si mie aminte de un desen animat a carui nume nu il mai retin. Tot ce stiu este ca era o familie formata din 4 membri (mama, tata, fiu, fiica) si tatal avea o motocicleta cu atas. Tind sa cred ca era o familie de unguri.Posted Image  Stie cineva cum se numeste?

Se transmiteau cumva pe Minimax? Pe tata parca il chema Keza? Cred ca stiu la ce te referi, dar imi scapa denumirea.

#5
Stiudelae

Stiudelae

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 12.03.2013
Defapt era Adrian nu Andrei!

@Redount2k9
Cred ca tot mezga family era!

Edited by Stiudelae, 19 June 2015 - 20:58.


#6
Redount2k9

Redount2k9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 13.07.2010
Am cautat mai amanuntit si se pare ca faceam referire tot la Mezga.

Edited by Redount2k9, 19 June 2015 - 21:13.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate