Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Alcatel Pop 2/ Vodafone Smart Prime 6

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
adivalentin

adivalentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 03.09.2008
Eu azi o sa-mi iau adio de la acest telefon,l-am scapat jos,a plesnit ecranul,chiar dak era protejat de husa din silicon.Nu se poate repara,nu exista piese,e prea nou,mai trebuie asteptat,adios vodafone smart prime 6!

#38
adivalentin

adivalentin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 03.09.2008
Update... 340 lei schimbarea ecranului...... Adios

#39
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013
I-am dat resetare soft si tot asa imi face ... mi se blocheaza la jumatea update-ului .. oare de la ce sa fie?

#40
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.04.2009
cu folie de sticla tot asha se comporta...crapa ecranul...nu merge touch-ul dar ecranul afiseaza...asa am patit-o cu un s5....ecran si rama 750 ron....precizez ca folia de sticla a ramas intacta...nu aveam husa
multumim de sfaturi pentru vodafone smart prime....

Edited by torrice, 11 February 2016 - 21:09.


#41
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.04.2009
da proaspat posesor de vodafone smart prime 6 de azi..telefon de firma...se misca bine la cei un 1gb ram. bateria ok..

#42
takuya55

takuya55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 04.04.2013
Am achitzitionat telefonul din noiembrie. Aproape cea mai buna varianta in aproximativ 500 de lei, pentru cei care doresc un telefon cu sistemul de operare android strict din tara (fara brandurile chinezesti) si nou-nout (nu la mana a doua), in conditiile in care prin cele doua variante ar fi fost vorba de alegeri mult mai inspirate.

Telefonul se poarta mai mult decat decent, ruleaza bine spre repede majoritatea aplicatiilor, autonomia bateriei este de aproximativ 3 zile (in cazul meu), camera este surprinzator de buna din toate punctele de vedere, iar cu un card SD(formatat cu doua partitii, una pentru date, alta pentru aplicatii) nu veti avea probleme cu memoria. Din experienta mea pot spune ca este mai mult decat utilizabil, mai ales pentru urmatorii 2-3 ani.

Pro: - Aspect foarte atractiv
- Camera foarte buna, avand in vedere pretul
- Baterie cu autonomie decenta
- Relativ in pas cu noile aspecte din tehnologie
- Accesibil d.p.d.v al pretului

Cons: - Sistemul de operare are tendinta s-o mai ia orazna cateodata ( se intampla la toate modelele, deci optimizare proasta)
- Nu se poate instala custom ROM (numai root + xposed framework)
- 100% nu vor exista actualizari de sistem, deci va ramane blocat pe android 5.0.2.
- Pentru o experienta optima in functie de utilizator necesita putin efort pana il faceti sa mearga pe placul vostru.

#43
Vali03

Vali03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 29.04.2014
Telefonul asta e chiar asa de fragil ? Chiar din prima cazatura se sparge ?

Edited by Vali03, 16 April 2016 - 13:32.


#44
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013

View PostVali03, on 16 aprilie 2016 - 13:32, said:

Telefonul asta e chiar asa de fragil ? Chiar din prima cazatura se sparge ?
Depinde de cum il prinzi .. al meu a zburat din plapuma direct in perete si nu are nimic .. ieri mi-am luat geaca pe mine si telefonul era in buzunar si l-am izbit de birou si nu are nimic,nici o zgarietura.

#45
Vali03

Vali03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 29.04.2014
Voi cum rezolvați problema cu lagul?

#46
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009

View PostVali03, on 19 aprilie 2016 - 19:21, said:

Voi cum rezolvați problema cu lagul?
As fi interesat si eu de aceasta chestiune, dar vad ca sunt prea putine postari la acest telefon. Si eu am probleme cateodata cu blocarea unor aplicatii sau sa astept zeci de secunde pana se deschide. Ma gandeam ca poate fac ceva update, dar vad ca nimic deocamdata.

#47
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013

View Postdiavloo, on 21 aprilie 2016 - 10:47, said:

As fi interesat si eu de aceasta chestiune, dar vad ca sunt prea putine postari la acest telefon. Si eu am probleme cateodata cu blocarea unor aplicatii sau sa astept zeci de secunde pana se deschide. Ma gandeam ca poate fac ceva update, dar vad ca nimic deocamdata.
Nu poti sa faci nimic cu lag-ul,este din cauza configuratiei ... degeaba are quad-core daca frecventa pe nucleu este mica,iar procesoru grafic(adreno 306) era bun acuma 4-5 ani,acum deja este expirat.
Nu este un telefon pe care sa bagi sute de aplicatii si sa-ti mearga toate ... nici memoria ram nu este multa.

Edited by Rassilon, 21 April 2016 - 12:19.


#48
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009

View PostRassilon, on 21 aprilie 2016 - 12:19, said:

Nu poti sa faci nimic cu lag-ul,este din cauza configuratiei ... degeaba are quad-core daca frecventa pe nucleu este mica,iar procesoru grafic(adreno 306) era bun acuma 4-5 ani,acum deja este expirat.
Nu este un telefon pe care sa bagi sute de aplicatii si sa-ti mearga toate ... nici memoria ram nu este multa.
Tocmai ca nu am sute de aplicatii instalate in el, in afara de facebook, messenger, morecast, waze si un candy crush plus cele care erau instalate si nu le-am putut eu dezinstala si tot are lag. Ma gandeam la un launcher ceva care sa il ajute putin. Am incercat cateva dar nu am rezolvat. Poate are cineva mai multa experienta si ne poate ajuta si pe noi. Si inca o chestiune. Ma enerveaza ca daca te suna cineva de pe un numar pe care nu il ai salvat in telefon nu il poti salva decat daca il scri pe o hartie si il introduci de mana, apoi dai salvare. Iar mesageria e de toata jena. De multe ori am patit sa trimit sms si sa nu se trimita sau sa se trimita dupa 15-20 de minute. In rest eu sunt multumit de telefon.

#49
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013

View Postdiavloo, on 21 aprilie 2016 - 13:54, said:

Tocmai ca nu am sute de aplicatii instalate in el, in afara de facebook, messenger, morecast, waze si un candy crush plus cele care erau instalate si nu le-am putut eu dezinstala si tot are lag. Ma gandeam la un launcher ceva care sa il ajute putin. Am incercat cateva dar nu am rezolvat. Poate are cineva mai multa experienta si ne poate ajuta si pe noi. Si inca o chestiune. Ma enerveaza ca daca te suna cineva de pe un numar pe care nu il ai salvat in telefon nu il poti salva decat daca il scri pe o hartie si il introduci de mana, apoi dai salvare. Iar mesageria e de toata jena. De multe ori am patit sa trimit sms si sa nu se trimita sau sa se trimita dupa 15-20 de minute. In rest eu sunt multumit de telefon.
Crede-ma, nu ai ce sa-i faci, nici cu aplicatii nici cu alte scheme. Singura solutie este root + custom rom, dar nu exista inca rom customizat pentru acest telefon ... Pe langa vodafone,mai am un Xperia SP pe care l-am rootat si i-am schimbat softul si se misca mult mai bine fata de softul original, asa e si la vodafone. Si faza cu salvarea numarului .. eu nu am aceasta problema, pot salva direct dupa ce m-a sunat cineva,nu trebuie sa retin numarul in minte.

#50
Vali03

Vali03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 29.04.2014
J5-ul parca are acelaș procesor ca acesta, si se mișca mult mai bine..

#51
diavloo

diavloo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 19.01.2009

View PostRassilon, on 21 aprilie 2016 - 14:38, said:

Si faza cu salvarea numarului .. eu nu am aceasta problema, pot salva direct dupa ce m-a sunat cineva,nu trebuie sa retin numarul in minte.
Inseamna ca o fi o problema la telefonul meu. Ce versiune de Android ai pe al tau? Eu am 5.0.2/130FLN1
L.E.: Scuze, am rezolvat problema cu salvarea numarului. Acum am vazut ca trebuie sa atingi pictograma de langa numar si nu doar numarul. Eram invatat cu KitKat.

Edited by diavloo, 22 April 2016 - 11:47.


#52
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013

View Postdiavloo, on 22 aprilie 2016 - 11:44, said:

Inseamna ca o fi o problema la telefonul meu. Ce versiune de Android ai pe al tau? Eu am 5.0.2/130FLN1
L.E.: Scuze, am rezolvat problema cu salvarea numarului. Acum am vazut ca trebuie sa atingi pictograma de langa numar si nu doar numarul. Eram invatat cu KitKat.
Eu am 120FLN1, nu ma lasa sa-i fac update,imi da eroare la actualizare :D
Pentru acest pret,telefonul este unul decent ..
Pozele sunt la o calitate buna,chiar si camera frontala face poze decente.
Una dintre lucrurile care nu-mi plac este fps-ul de la filmare ... ar trebui sa filmeze cu 30fps,dar mie imi filmeaza de cele mai multe ori cu 15-24 fps .. mai are cineva aceeasi problema?

View PostVali03, on 21 aprilie 2016 - 18:28, said:

J5-ul parca are acelaș procesor ca acesta, si se mișca mult mai bine..
Da, dar are 1,5GB RAM + 5.1 fata de vodafone care are 1GB si 5.0
5.1 e mai bine optimizat fata de 5.0 si in plus vorbim de samsung la j5, care isi optimizeaza telefoanele mult mai bine ..

#53
Vali03

Vali03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 29.04.2014
I-am făcut si eu actualizare la 130FLN1.
Parca se mișca mai prost ca intainte.. Cum fac sa trec înapoi la 120FLN1?

#54
Rassilon

Rassilon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 06.12.2013

View PostVali03, on 23 aprilie 2016 - 08:37, said:

I-am făcut si eu actualizare la 130FLN1.
Parca se mișca mai prost ca intainte.. Cum fac sa trec înapoi la 120FLN1?
Resetare soft

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate