Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Orange vs Orange Romania Communic...

Vanzare imobil scoatere din evide...

Hub MAI

Spiru Haret, invatamant la distan...
 S-a scumpit petrolul, marim pretu...

La ce e util acest inel-de-antena...

Problema de cadastru

hdd seagate si eject fail
 Emigrare in Castellon cu familia ...

Peugeot 208, 1.2 100 cp

unde ajung la noi in tara pachete...

Smaranda Braescu
 Portofel electronic

Laptele mai scump ca Berea, de ce?

Antena CB PNI ML75, lungime 75cm,...

Cont in won korean ( krw)

Ajustare template pentru a se adapta la diverse rezoluții

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

katerix

katerix

Junior Member

• Grup: Members
Cu greu am găsit un template pentru Blogger care să fie simplu, dar responsive. Însă nu mi-au plăcut prin alte limitări. Așa că am decis să folosesc o temă implicită oferită de Google, Simple. Problema la această temă este că se adaptează doar pentru telefoane, nu si pentru alte device-uri. Așa că am început să editez, am reușit ceva, însă mai am nevoie de îndrumare fiindcă nu prea mai știu cum să modific. Atașez template-ul ultim editat. Spre finalul codului de CSS se găsesc editările mele (caută responsive media-queries).

Doresc să primesc îndrumare în următoarele aspecte:
  • Adăugare sidebar în setările responsive, după postările de pe blog. Coloanele sunt notate în principal cu fauxcolumn.
  • Ajustări pentru actualul cod aplicat la pentru body și .post-body.
  • Eventuale modificări pentru header și footer (widget-uri).
Attached File  template-8098099816640666888 (14).zip   15.53K   9 downloads

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate