Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Probleme virus pe android

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
ionutantonesei

ionutantonesei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 01.04.2010
Telefonul e luat de la chinezi ce pretentii sa ai?Plus ca Lenovo nu stiu daca baga aplicatii de genul asta pe telefoanele lor.Nu e vina lui ca e virusat.Dar Clean Master nu se ocupa cu gasitul de virusi din cate stiu eu.Incearca sa instalezi Avast si sa faci o scanare sa vezi poate Clean Master greseste.

Eu zic sa il vinzi si sa iti ei un telefon direct din magazin ca asa il poti testa si chiar sa faci retur dupa cateva zile daca nu iti convine.Stiu ca la unele magazine au raion de resigilate.Teoretic il poti da inapoi pentru orice motiv vrei

#20
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

 Hider141, on 17 iunie 2015 - 19:50, said:

Fantoma sau nu, a dat vreo 3 miliarde de dolari pe divizia "Motorola Mobility" cand a achizitionat-o in 2014 de la Google.
Dar cine sunt aceștia?
Oricum, produsul muncii ii reprezinta.

#21
ionutantonesei

ionutantonesei

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 01.04.2010
Lenovo nu e fostul IBM?

#22
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,073
  • Înscris: 19.01.2004
nu prea https://en.wikipedia.org/wiki/Lenovo
Your_God esti in offside mare ....mare de tot.

Edited by Taxon, 17 June 2015 - 20:18.


#23
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
A, Lenovo era?
Nu am citit cu atentie si acum sunt cu atat mai surprins cu cat acestia, reprezinta un nume in domeniu. Ma asteptam ca daca faceau o prostie, sa nu se prinda nimeni, cum se face prin State la HDD-uri.

#24
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008
Nu inteleg, tot Lenovo am si eu, si am dezinstalat si facebook si twitter. Uita-te mai bine.
In cel mai rau caz poti dezactiva aplicatii preinstalate.

Si asta fara sa rootez telefonul.

Edited by johnnickelby, 17 June 2015 - 20:35.


#25
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

 YOUR_GOD, on 17 iunie 2015 - 20:19, said:

A, Lenovo era?
Nu am citit cu atentie si acum sunt cu atat mai surprins cu cat acestia, reprezinta un nume in domeniu.
Asa mai merge.Ma miram cum nu ai auzit de Lenovo.
Oricum, sunt 99% sigur ca prastia aia de aplicatie Clean Master e vinovata, si 1% ca telefonul a fost achizitionat de la un reseller ce isi baga nasul in telefoane. Nu am gasit nici macar o singura stire in legatura cu aplicatia Twitter modificata pe telefoanele Lenovo.

#26
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Auzisem eu ceva, dar parca nu era un nume asa mare.
Dar, exista oficial o stire cum ca un producator de HDD-uri punea soft de spionaj in firware-ul acestora...sau a unitatilor optice, nu-mi mai aminesc exact. Huawei mai facea un fel de spionaj si au fost prinsi prin Australia si parca interzisa marca acolo. Nu mai stiu exact, dar cred ca eroare de securitate sau lansare de soft alterat cu buna stiinta, nu da bine deloc la capitolul credibilitate.

#27
neluxxl

neluxxl

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.06.2015

 johnnickelby, on 17 iunie 2015 - 20:27, said:

Nu inteleg, tot Lenovo am si eu, si am dezinstalat si facebook si twitter. Uita-te mai bine.
In cel mai rau caz poti dezactiva aplicatii preinstalate.

Si asta fara sa rootez telefonul.
Cum?

 neluxxl, on 17 iunie 2015 - 17:57, said:

Buna ziua, am cumparat recent un telefon(LENOVO K3-Note)  de pe un site chinezesc  si am costatat ca aplicatia TWITER este virusata!!!!!Am incercat sa anihilez intr-un fel dar n-am reusit, am incercat sa-l root-ez dar nu merge nici asa , este un model aparut recent si nu este ,,compatibil,, cu aplicatiile cu care am incercat!!!Nu stiu cum sa fac,astept idei!!! MULTUMESC anticipat!!!
Revin cu cateva explicatii, telefonul a fost cumparat de pe acest sitehttp://www.minideal.net/, iar ei, site-ul au sters toate aplicatiile chinezesti l-au ,,pregatit,, pentru Europa, ca sa zic asa si ma gandesc ca au facut o eroare si au strecurat aplicatia infestata voit sau nu!!La cateva zile dupa ce l-am cumparat pe acesta, am mai cumparat inca unul , acelasi model pentru sotie , iar acesta din urma nu are nici o problema, l-am analizat si nu-i nici un virus!!!

Edited by neluxxl, 17 June 2015 - 22:04.


#28
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

 neluxxl, on 17 iunie 2015 - 22:03, said:

Cum?
Tu ce vrei pana la urma? Sa folosesti twitter-ul dar ti-e teama ca se activeaza virusul? Dezinstaleaza-l si ia-l din nou de pe Google Play, ce mare lucru?
Sau daca nu-l folosesti, dezinstaleaza-l si gata.

Cu ce aplicatie ai scanat telefonul sotiei?

Edited by johnnickelby, 17 June 2015 - 22:28.


#29
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015

 neluxxl, on 17 iunie 2015 - 22:03, said:


Cum?


Revin cu cateva explicatii, telefonul a fost cumparat de pe acest sitehttp://www.minideal.net/, iar ei, site-ul au sters toate aplicatiile chinezesti l-au ,,pregatit,, pentru Europa, ca sa zic asa si ma gandesc ca au facut o eroare si au strecurat aplicatia infestata voit sau nu!!La cateva zile dupa ce l-am cumparat pe acesta, am mai cumparat inca unul , acelasi model pentru sotie , iar acesta din urma nu are nici o problema, l-am analizat si nu-i nici un virus!!!
Clean Master e o aplicație de rahat și nu detectează nimic cu adevărat. Scapa de Clean Master și scapi de o grijă, ca nimeni nu sta sa-ti viruseze ție Twitter-ul, mai ales ca Android e un mediu prea sigur ca să poți. Plus ca nu are ce sa-ti fure, aplicațiile nu au acces la datele altor aplicații.

#30
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 MooF2010, on 17 iunie 2015 - 18:09, said:

Nu am gasit android care sa nu mearga rootat sau resoftat cu CWM fie el tableta, telefon, etc
LG optimus F5!

 YOUR_GOD, on 17 iunie 2015 - 18:56, said:

S-a făcut oarecare valva pe tema aceasta. Fara root, nu-i poți face nimic. Aplicația pe care o ai tu este o versiune modificata a celei de baza.
Producătorul telefonului tău este unul fantoma, asa ca, din păcate, cel putin pentru moment, nu exista soluție la problema ta.
Fantoma Lenovo care mai nou e proprietarul Motorola Mobility :)

 neluxxl, on 17 iunie 2015 - 19:03, said:

doar l-am cumparat , merge normal numai ca atunci cand Clean Master analizeaza imi cere sa dezinstalez aplicatia TWITER , dar nu merge pentru ca este preinstalata de producator sau de cel ce a vandut telefonul!!!
Sterge cleaner master... instalzei kaspersky sau bitdefender sau AVG ... si verifici cu ala, daca zice ca e problema, poti sa-ti faci griji!

#31
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,306
  • Înscris: 24.05.2010

 Taxon, on 17 iunie 2015 - 19:11, said:

Asus Fonepad 7 fe170CG cu Lollipop. Na, root-eaza-l !
Posted Image


Am nevoie doar de telefon si un card sd.... si l-am rootat.... in 15 minute e gata

Edited by MooF2010, 18 June 2015 - 16:36.


#32
Demon000

Demon000

    Lone wanderer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 09.01.2015

 MooF2010, on 18 iunie 2015 - 16:35, said:




Am nevoie doar de telefon si un card sd.... si l-am rootat.... in 15 minute e gata
Zici tu? Ce exploit-uri folosești, mister?

#33
forevergreen

forevergreen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.01.2011
Salut. Am primit un telefon sh pt fiică-mea. E-boda storm x450. (De la o rudă). Nu îl putea folosi că rulau aplicațiile aiurea. Am dat resetare la setările din fabrică. Acum când deschid, pe fundal rulează inițierile obișnuite, dar în față îmi apare notificarea: Din păcate, 360 Security s-a oprit. Cu opțiunea ca eu să dau ok. Apăs ok și apare notificarea asta forever. Mai pot folosi acest telefon cumva? Mulțumesc.

#34
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
forevergreen,
de ce nu intrebi,talica, aici:
http://forum.softped...ile-si-tablete/

#35
forevergreen

forevergreen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.01.2011

 MhG_40, on 28 ianuarie 2016 - 17:39, said:

forevergreen,
de ce nu intrebi,talica, aici:
http://forum.softped...ile-si-tablete/

Mulțumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate