Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Firewall UFW si Iptables - Doua I...

DVR Hikvision 7208HUHI M1/S/A se ...

Incalzire pardoseala sistem Upono...

Cat costa o cutie de viteze manua...
 Recomandare media player subs Net...

Hyundai i20 din 2018, tremurat la...

Transnistria vrea sa ceara alipir...

Defectiune masina de spalat vase ...
 Orase de trait -Europa

Monstruoasa coalitie - PNL&PSD

Fractura humerus+radius(cubitus)&...

Propuneti sigla PSDNL pentru euro...
 Tencuiala tavane cu folie de plas...

A cunoaste DOAR limba engleza e u...

Izolatie tavan?

Telefoane low end - generalitati

Telekom DVB-C

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

dansora

dansora

Member

• Grup: Members
Salutare,

Exista pe undeva vreun topic pentru televiziune digitala de la Telekom prin fibra optica, in standard DVB-C? (nu ma refer la Nextgen, IPTV sau DTH).
Ma intereseaza sa ma abonez la ei, dar angajatii din magazinele Telekom nu sunt suficient de competenti sa-mi raspunda la toate intrebarile.
De aceea, as vrea sa adresez niste intrebari comunitatii Softpedia cu cunostinte specifice.

Multumesc.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

• Grup: Senior Members
Nu are T asa ceva. Doar Nextgen distribuie pt ei si nu e digital, e analaogic doar in cateva orase.

marse212

marse212

Junior Member

View Postdorin_2k, on 17 iunie 2015 - 11:24, said:

Nu are T asa ceva. Doar Nextgen distribuie pt ei si nu e digital, e analaogic doar in cateva orase.
are T asa ceva nu esti foarte informat se pare, dar cum zici duar in orasele unde au FTTH, aici de exemplu este analogic si DVB-C, se poate opta pt box dvb-c sau iptv, baiu e ca de vreo doua saptamani sunt incuiate mai toate canalele se mai vad foarte putine cu tunerul dvb-c pe tv vor sa forteze migrare pe boxul lor

Edited by marse212, 17 June 2015 - 11:33.

dorin_2k

dorin_2k

Master Member

Edit. In unele orase e si digital, eu am prin T abonament facut parintilor mei 100% reducere, dar e doar analogic acolo.

Sunt 20 localitati cu FTTH la T?

marse212

marse212

Junior Member

View Postdorin_2k, on 17 iunie 2015 - 11:35, said:

Edit. In unele orase e si digital, eu am prin T abonament facut parintilor mei 100% reducere, dar e doar analogic acolo.

analogicu e cu 100% reducere cum zici tu la vremea la care l-am instalat asa era oficial, am FTTH cu tv analogic (digital cu tunerul dvb-c pe tv) + 200M internet+ voce zero la 35 lei

Edited by megafanro, 17 June 2015 - 12:55.

satanistu

satanistu

Senior Member

Ce grila are DVB-C-ul? puteti sa puneti si voi o lista, poze, ceva? Nimeni se pare ca nu stie nimic despre grila DVB-C. Ce posturi sunt criptate, samd?.

marse212

marse212

Junior Member

View Postsatanistu, on 17 iunie 2015 - 11:46, said:

Ce grila are DVB-C-ul? puteti sa puneti si voi o lista, poze, ceva? Nimeni se pare ca nu stie nimic despre grila DVB-C. Ce posturi sunt criptate, samd?.
dupa ultimele miscari sunt la liber antenele,prima, kanal d, national, dar pe tvr-uri, cele de la pro e negru ca sa iti faci o idee ce s-a miscat pe acolo, pana acu aprox doua saptamani pt cele sd erau destule la liber era rezonabil, dintre HD-uri era la liber duar Protv HD, TVRHD Mooz Dance HD

Edited by marse212, 17 June 2015 - 11:55.

dansora

dansora

Member

Ok,
Intrebarile mele erau:
1. Pun la dispozitie carduri CI pentru decriptarea canalelelor?
2. Lista de canale DVB-C corespunde cu lista canelelor IPTV?

marse212

marse212

Junior Member

View Postdansora, on 17 iunie 2015 - 12:06, said:

Ok,
Intrebarile mele erau:
1. Pun la dispozitie carduri CI pentru decriptarea canalelelor?
2. Lista de canale DVB-C corespunde cu lista canelelor IPTV?

carduri CI zicea lumea tot pe aici ca poate o sa fie candva... lista de canale DVB-C e aceiasi cu lista de canale IPTV de pe site, asa ca zic la ofertare poti sa alegi box dvb-c sau iptv

vierme

vierme

Active Member

Am un amic care are si cablu de la T. Are IPTV intr-un bloc nou iar cablul analogic este gratuit.
Pe reteaua de CATV analogic este transmisa si toata grila de IPTV prin DVBC doar ca o  parte din canale sunt transmise codat. CI sau STB nu exista in oferta operatorului iar cei care i-au instalat serviciul i-au spus ca in curand vor avea si echipamente... Acest in curand era in urma cu un an...

marse212

marse212

Junior Member

se poate alege la ofertare STB kaon pt dvb-c sau box pt iptv

blondevil

blondevil

Member

salut. Eu ma abonez la telekom si in oferta nu au decat iptv la Iasi. Aveti idee, pot opta pt reciver dvb-c, sunt bagate canale pe digital?

optimus prime

optimus prime

Member

La noi in bloc au venit TK cu fibra pana la etajul 1,apoi au tras patul de cablu principal pe fiecare etaj.Patul de cablu principal este gol,deci n-au urcat si fibra pe etaje.Asta a fost acum doua luni.De-atunci...pauza de emisie.Niciun pliant ,niciun agent de vanzari.

marse212

marse212

Junior Member

View Postoptimus prime, on 19 iulie 2015 - 17:26, said:

La noi in bloc au venit TK cu fibra pana la etajul 1,apoi au tras patul de cablu principal pe fiecare etaj.Patul de cablu principal este gol,deci n-au urcat si fibra pe etaje.Asta a fost acum doua luni.De-atunci...pauza de emisie.Niciun pliant ,niciun agent de vanzari.

de la panoul ala principal se conecteaza direct cu fiber fiecare client la instalare prin patcablul ala care acu este gol, deci este gol pentru ca nu sunt clienti conectati ... instalati acolo acu probabil

rzv74

rzv74

Member

View Postdorin_2k, on 17 iunie 2015 - 11:35, said:

care sunt orasele?

_RBT_

_RBT_

Senior Member

View Postrzv74, on 20 iulie 2015 - 14:49, said:

care sunt orasele?
Din cate stiu telekom cablu e disponibil in orasele: Alba Iulia, Arad, Bacau, Baia Mare, Bistrita, Botosani, Braila, Brasov, Bucuresti, Buzau, Cluj Napoca, Constanta, Craiova, Deva, Focsani, Galati, Iasi, Medias, Piatra Neamt, Pitesti, Ploiesti, Sibiu, Suceava, Targu Mures, Timisoara, Vaslui, Zalau.

optimus prime

optimus prime

Member

Din pacate iti baga pe gat doua servicii, cel mult.Pe mine ma interesa doar televiziunea de la telekom(au fibra in bloc) dar nu exista asa ceva in oferta lor.Poate ca o sa le mai treaca lacomia asta in timp si vor fi mai maleabili in oferte pe viitor.

dic_star79

dic_star79

Senior Member

Cum să nu existe posibilitatea pentru instalarea unui serviciu ? Când ai timp pot să îți dau mai multe detalii .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate