Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Noul seria 7 G11/12

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Prin ce lume naspa te invarti tu, @kleeblatt, numa' interlopi si evazionisti...:roflmaofast:

On:
Masina chiar pare reusita, imi pare mai mult decat un face-lift...

#20
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,434
  • Înscris: 15.06.2007

View Postadisz, on 16 iunie 2015 - 14:05, said:


Aiurea!!!In scurt timp fiecare va avea aeroportul lui.
Inclusiv masina..

Era cam greu sa pastreze si caracteristicile designului BMW si sa faca si ceva "jaw dropping". Asa ca au dat copy paste la botu de seria 3 si l-au ajustat sa se potriveasca. Totusi parca seria 6 are cel mai mult "sex appeal".
Cred ca generatia precedenta a fost cea mai scurta , doar 5-6 ani.

Chestia cu parcarea, sunt curios daca face si manevre, parcare cu viraj. O lasi parcata paralela cu bordura si sa intre singra in garaj , intr-un spatiu ingust in care nu poti deschide portierele. Alta utilitate mai buna nu vad.

#21
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007

View Postkleeblatt, on 16 iunie 2015 - 16:02, said:

sa vezi ce o sa umble interlopii cu gunoaiele lor care le fac bani prin afara in masina asta si o sa le arate altor interlopi/cocalari/cioroi cat de smechera e si se parcheaza singura. caruta cu care mergeau nu se parca asa... trebuia sa manevrezi tu calu.

Pt acestia exista seria 7 la 10k euro.

#22
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Da, dar nu mai exista userul... :D
Nu-l mai invoca, lasa-l sa se odihneasca :)

#23
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012
Imi place noul 7. Sper ca detaliile alea de crom de deasupra pragurilor sa fie optionale totusi.

Edited by emil_sv, 10 July 2015 - 13:04.


#24
mufasa

mufasa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,011
  • Înscris: 02.12.2014
Nu pot sa zic nimic de rau dar nici de ceva exceptional. Un pas inainte pentru masina amiral a flotei BMW, dar mi se pare in limita normalului. asta nu inseamna ca nu e o supermasina asa cum a fost si predecesorul model cand a aparut. Cu siguranta bengoasa, doar totul e de ultima generatie.
Personal am considerat insa ca S-ul e taticul lor in clasa asta.

#25
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,434
  • Înscris: 15.06.2007
Sa vedem cand ajunge si pe ulitele noastre

#26
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 11.06.2010

View Postbobalex18, on 15 iunie 2015 - 19:25, said:

dar cine nu poate remarca consumul....
Au umblat la aerodinamica, greutate, i-au pus frane regenerative, coasting ...

#27
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Urat nu e, dar linia alungita a plafonului mi-a adus aminte de curiozitatea aia de Citroen C6. Gesture Control pare o idioțenie de marketing, nu vad nici un proprietar de s7 maimuțărindu-se prin mașină, iar Remote control parking-ul va fi chiar distractiv pentru copiii hackeri, cum a parcat unul 7-le prin împrejurimi, îl mai dau 2-3m înainte înapoi prin pereți și mașini asa de distracție :)

Edited by SIR, 31 July 2015 - 14:47.


#28
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010
Parcarea automata, mult trambitata, deocamdata nu e disponibila. Si nici nu se stie cand o sa fie... daca o sa fie.

Probleme legale, cu raspunderea in caz de accident, ca e sistem de "conducere" autonom. :rolleyes:

#29
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View PostMrReason, on 28 octombrie 2015 - 14:06, said:

Parcarea automata, mult trambitata, deocamdata nu e disponibila. Si nici nu se stie cand o sa fie... daca o sa fie.

Probleme legale, cu raspunderea in caz de accident, ca e sistem de "conducere" autonom. Posted Image

Am inteles ca va fi disponibila doar pe anumite piete unde sunt ok dpvd al legislatiei.

Am vazut una gri-albastrui cu numere rosii pe strada, e foarte reusita, pare mult mai masiva decat modelul anterior. Imi place BMW in ultima vreme, au scos designuri foarte reusite. Mercedes e cam bipolar cu designul iar Audi arata toate la fel.

Edited by emil_sv, 28 October 2015 - 14:19.


#30
dupaculoare

dupaculoare

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 57
  • Înscris: 26.10.2015
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a5EnmvCNHCk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pe langa faptul ca astia 2 sunt niste idioti mai ales ala care conduce sa admiram aceasta bijuterie.

#31
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 07.08.2015
Parcarea automata este in DE disponibila. Si costa relativ putin, 550euro. Okay, trebuie inca 2-3 extrasuri gen senzori parcare si sorround view, dar astea sunt peanuts la asa masina si oricum au majoritatea.

#32
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostPassenger001, on 11 noiembrie 2015 - 23:33, said:

Parcarea automata este in DE disponibila. Si costa relativ putin, 550euro. Okay, trebuie inca 2-3 extrasuri gen senzori parcare si sorround view, dar astea sunt peanuts la asa masina si oricum au majoritatea.
Nu e... aia e asistenta la parcare cu sofer inauntru...

#33
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,434
  • Înscris: 15.06.2007

View PostMrReason, on 12 noiembrie 2015 - 15:50, said:

Nu e... aia e asistenta la parcare cu sofer inauntru...
Cum ziceam si alta data, ar fi misto sa te dai jos din masina in fata casei, si sa dai de pe telefon comanda " treci in garaj". Si masina sa comande poarta , usa de la garaj , sa faca manevra de parcare laterala si sa intre frumusel pe alee, intra in garaj , unde sa se strecoare intr-un spatiu atat de  ingust incat nu se pot deschide usile, apoi sa inchida poarta si nani.

#34
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 07.08.2015
Si eu incepusem sa cred ca am vazut eu vre-o fantoma...

Pagina 62... "ferngesteuertes Parken"

Am vazut functiunea, dar tot n-am inteles sensul. Este practic pentru cine isi permite o masina de peste 100.000 euro, dar nu-si permite un garaj pe masura...Posted Image
Pentru ca de alte parcari mai stramte si inghesuite nu poate fi vorba, cum intra aia din stanga si dreapta in masinile lor???

Attached Files



#35
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 07.08.2015
Si treaba este disponibila numai la modele diesel. De ce, nu stiu. Poate cei cu benzina au toti soferi...:)

Edited by Passenger001, 12 November 2015 - 23:35.


#36
emil_sv

emil_sv

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,663
  • Înscris: 19.12.2012

View PostPassenger001, on 12 noiembrie 2015 - 21:12, said:

Si eu incepusem sa cred ca am vazut eu vre-o fantoma...

Pagina 62... "ferngesteuertes Parken"

Am vazut functiunea, dar tot n-am inteles sensul. Este practic pentru cine isi permite o masina de peste 100.000 euro, dar nu-si permite un garaj pe masura...Posted Image
Pentru ca de alte parcari mai stramte si inghesuite nu poate fi vorba, cum intra aia din stanga si dreapta in masinile lor???

Tu parchezi numai in garaj? Adica doar scoti masina dai o tura si vii inapoi acasa? Nu parchezi si in alte parti? Gandul ca un posesor de BMW are masina dar nu isi permite un garaj pe masura ei te inveseleste? Intelegi irelevanta postului tau acum?

E pentru cine n-are chef sa stea sa isi mai parcheze masina. E o jucarie sa iti ia ochii si banii in plus multi pe optiuni. E marketing. Etc.

Edited by emil_sv, 13 November 2015 - 01:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate