Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Eliminare grăsime abdomen

- - - - -
  • Please log in to reply
324 replies to this topic

#19
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

 Digix, on 15 iunie 2015 - 15:00, said:



Eu nu aș face așa ceva, ce să mânânce în schimb?  Mai multă grăsime? Nu poți consuma numai proteine.

Legume? Salate?

#20
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
Fără discuție că sunt bune legumele și salatele, dar trebuie și proteine. Cu ce crezi că ar deranja leguminoasele?

#21
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014

 Digix, on 15 iunie 2015 - 15:10, said:

Fără discuție că sunt bune legumele și salatele, dar trebuie și proteine. Cu ce crezi că ar deranja leguminoasele?


Pai, asa cum ziceam, leguminoasele au carbohidrati multi. Mai bine mananca carne cu legume/salata, decat leguminoase de cateva ori pe saptamana.

#22
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
Deci tu zici să halească mai multe proteine și grăsimi în detrimentul carbohidraților. Din proprie experiență îți zic, că nu contează ce halești, ci doar cantitatea, dacă vrei să slăbești. E foarte greu să reduci carbohidrații. Asta ar presupune creșterea ori a grăsimilor, ori a proteinelor.
Ambele nu fac bine deloc în exces. În principiu te poți hrăni o zi întreagă preponderent cu carbohidați fără mari probleme. Uite-te la Freelee și la Durianrider cât sunt de slim cu o astfel de dietă.
Ia și studiază pe aici și probabil că îți vei schimba părerea pe care o ai acum despre carbohidrați.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/DL5K4yP5JW8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Și apropo! Pluralul de la căpșună e căpșune! Posted Image Posted Image

Edited by Digix, 15 June 2015 - 15:33.


#23
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007
Lumea e super paranoic acuma cand e vorba de carbohidrati...la fel cum nu demult era pentru grasimi :) trenduri

#24
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
Se pare că slăbirea mai rapidă prin reducerea carbohidraților este de scurtă durată și se datorează faptului că acest lucru se întâmplă din cauza eliminării unei cantități mai mari de apă odată cu carbohidrații.

#25
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014
Digix, omul a scris cam ce si cat mananca, mie nu mi se pare ca e mult sau ca-s prea multe calorii si m=am gandit ca poate zaharurile nu-i priesc. Am zis ce as face daca as fi in locul lui, nu vad de ce ne-am contrazice pe tema asta.

Edited by she_wolf, 15 June 2015 - 16:14.


#26
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007

 R10, on 15 iunie 2015 - 13:31, said:

Tu cum stai cu grăsimea pe organism? Chiar dacă și eu la kg sunt în regulă pentru greutatea mea, aș prefera să am 65-68 kg dar fără grăsime (nu eliminată total, dar în mare parte). Astfel aș putea să fac antrenament cu greutăți și mai puțin cardio pentru a pune mușchi pe mine, să ajung la 72-73 kg. Cred că ar fi de ajuns, și de acolo să mă mențin

Chiar și bodybuilderii au 6-8 % grăsime, iar culturiștii profesioniști ajung la 3-4 %. Total, nu se poate, ci doar să nu mai fie vizibilă. Cam așa ca tine probabil. Nu am burtă mai deloc, dar nu se văd pătrățelele. Am o separație, un canal vertical ușor vizibil pe jumătatea burții.
Toată lumea îmi zice că am slăbit prea mult și să nu mai mă duc mai jos, pentru că se vede în obraji, după ce au fost obișnuiți cu mine mai "bucălat" așa, dar eu tot nu am abdomen vizibil. Dacă apuc de burtă și de șale, am de unde prinde. Sunt ca nenea Oskar din clipul pus de mine pe la la 0:45.

 she_wolf, on 15 iunie 2015 - 16:14, said:

Digix, omul a scris cam ce si cat mananca, mie nu mi se pare ca e mult sau ca-s prea multe calorii si m=am gandit ca poate zaharurile nu-i priesc. Am zis ce as face daca as fi in locul lui, nu vad de ce ne-am contrazice pe tema asta.
Nu vreau deloc să mă contrazic, chiar nu am nimic cu tine, doamne ferește, vorbim și noi ca pe forum, doar mi-am exprimat o părere.
Nu poți să știi dacă sunt prea mulți sau nu, dacă nu le ții evidența. Peace! Posted Image

Edited by Digix, 15 June 2015 - 16:28.


#27
she_wolf

she_wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,601
  • Înscris: 10.12.2014
a, e ok, nu ma suparasem :)

#28
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
E bine atunci! Mă bucur!
Câți useri, atâtea păreri, e normal să fie așa. Important e să nu ne "păruim".

#29
Aleppo

Aleppo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 30.05.2015
Angajezi un nutritionist foarte bun si un antrenor de fitness la fel de bun, si in cateva luni ai scapat .

Asa, dupa ureche, slabe sanse.

#30
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
Nu sunt slabe deloc șansele dacă te documentezi și dacă ai ambiție. Nu face antrenorul sport în locul tău și nici nu ține dietă.

Cel mai mult ține de propria voință. Evident că e bun un antrenor, dar tot voința ta e pe primul loc. Avantajul e că aia nu-ți cere bani!

Edited by Digix, 15 June 2015 - 18:33.


#31
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 29.03.2010

 she_wolf, on 15 iunie 2015 - 14:38, said:

Eu as elimina leguminoasele (fasole, linte, naut) - au multi carbohidrati - si as micsora si consumul zilnic de fructe.

Totuși, carbohidrații sunt principala sursă de energie, am eliminat mare parte din ei, dar i-am lăsat pe cei complecși.

 Digix, on 15 iunie 2015 - 15:00, said:

Dieta ta e foarte OK, mănânci alimente foarte sănătoase. Încearcă totuși și o limitare, vezi dacă dă rezultate. La mine numărarea a făcut o mare diferență față de lipsa ei. Cu toate că făceam foarte multă mișcare, tot nu progresam. Cel mult stagnam.  
E foarte greu cu voința, mereu îți vine să mai iei un dumicat, mai sunt și unele zile de trișat, dar per global, se poate progresa așa.


Eu nu aș face așa ceva, ce să mânânce în schimb?  Mai multă grăsime? Nu poți consuma numai proteine.

Îmi voi număra caloriile, cred că asta e ceea ce am de făcut în continuare

 Aleppo, on 15 iunie 2015 - 18:24, said:

Angajezi un nutritionist foarte bun si un antrenor de fitness la fel de bun, si in cateva luni ai scapat .

Asa, dupa ureche, slabe sanse.

M-am documentat destul de mult înainte să aleg alimentele pe care le consum acum. Am testat pe mine, și se văd rezultatele, o vreme cred că voi continua așa, numărându-mi caloriile.


Și eu sunt de părere că, cantitatea conteaza, dar și mișcarea. Pe vremuri străbunicii mei când munceau câmpul mâncau și pâine, și grăsimi multe (ca la țară când tai porcul), și erau slabi, fibroși. Mâncau de toate, dar moderat, și împreună cu mișcarea multă nu are cum să nu dea rezultate. Problema la mine e că muncesc la birou, 8-9 ore pe zi stau pe un scaun. În weekenduri în afara orelor de somn stau 90% din timp în picioare, făcând multe ore de sport, diverse activități. Făcând asta mă și simt cel mai bine

#32
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
Fără discuție că și mișcarea e importantă. Eu făceam mișcare mereu, destul de multă, dar fără dietă și stagnam.  Acum fac și mișcare, țin și dietă și am progresat.
Ziceam că e legendă, dar e foarte adevărat că abdomenul nu-l faci la sală, ci în bucătărie.

Oricum, stai bine destul de bine cu greutatea. Depinde și de masa musculară greutatea optimă. Poți avea și 80 de kg la înălțimea ta și să arăți foarte bine, dacă ai mușchii mari.
Ne mai spui ce rezultate obții. Eu dădeam 1-3 kg pe lună jos, am avut și perioade de stagnare, când trișam, eram uneori mai pofticios, dar oricum sunt mai jos decât la început. Doar două gantere de 10 kg nu prea sunt suficiente după părerea mea. Ia-ți halteră și bancă pentru împins din culcat, sau du-te la o sală.

#33
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009

 tom_1133, on 15 iunie 2015 - 12:45, said:

Mama, ce post lung si greu inteligibil !

Sa inteleg ca tu ai fost gras, ai tinut dieta si ai ramas cu un surplus de grasime pe burta ?
Pai, singura modalitate sa scapi de acea grasime este liposcitia  liposuctia  Posted Image



p.s.:
vezi ca la 1.78 m cat ai tu, este foarte bine ca ai 74 Kg ;
in mod normal, tu ar trebui sa ai minim 70 Kg si maximum 80 Kg la o intaltime inaltime de 1.78 m  Posted Image
Am 1.68, 86 kg. Nici o problema :) Patul rezista.

#34
Digix

Digix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,751
  • Înscris: 03.02.2007
68 cu 86 merge!

#35
R10

R10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,652
  • Înscris: 29.03.2010
Mai există o chestie pe care nu am specificat-o, și nu îi știu exact sursa. Dacă fac 3-4 zile la rând alergări la stadion (astăzi am făcut mai mult de o oră, poate 70 de minute), simt că mă dor mușchii de la picioare, mai exact la pulpă. E posibil să nu mănânc destule proteine, și mușchii aceia care mă dor să scadă mai mult decât ceilalți din corp pentru că sunt mai solicitați?

#36
TazCelRau

TazCelRau

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 956
  • Înscris: 28.06.2009
:) Ai febra musculara. Proteina se duce in muschi daca ii antrenezi. Daca nu, se elimina.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate