Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Mini-PC, Media Player cu Android

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
7528 replies to this topic

#37
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
DTS stiu si playere cu 100$ asta care te-a costat 400$ era interesant de văzut in ce măsura se descurca si cu audio HD dar cu Logitech-ul ala nu poti testa din pacate asa ceva.
Youtube 4K si Netfilx nu ?

#38
r_ovidiu2000

r_ovidiu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 17.03.2008
Popik, sa inteleg ca reda 3D iso (framepackig) in Kodi fara probleme? Asta chiar ar fi o veste buna! Cum or fi rezolvat cu licentierea?

#39
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,614
  • Înscris: 06.03.2005
In legatura cu transmisiile TV 4K problema principala este la producatori nu la distribuitori sau consumatori.Putine posturi tv au facut un efort imens sa treaca de la SD la HD, unele anuntand oficial ca nu for trece niciodata la HD, investitiile in echipamente noi fiind excluse.
Posturile tv actuale celebre nu vor face trecerea la 4k in curand, vor exista doar ciudatenii cu transmisii tip experimental.
Nu trebuie sa isi faca nimeni probleme pentru Antenele de la noi, nu vor trece niciodata pe HD, pana la 4k vor fi ingropate impreuna cu varanul.

#40
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Parca detine unul din voi un Wetek si mai nou vad ca ar ''rula'' si Enigma2 pe el
- Cum se comporta/reda prg. tv cablu/satelit/4k cu imaginea E2 ?
- Diabloss , ai idee cam in ce luna trebuie sa apara noua varianta mai ''performanta'' de la Wetek ?
Parca mi-ar ''face cu ochiu'' daca as putea rula pe ea imaginii E2 , bine inteles sa suporte/aibă si un tv tuner all-in-one
Chiar as fi curios cum se ''descurca'' imaginea E2 cu tv tunere all-in-one , nu tunere tv separate/dedicate ca in prezent



[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/82AWIHBpFQc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by lupull, 21 June 2015 - 18:34.


#41
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 05.03.2005
cei care ati mai luat de aici http://www.geekbuyin...-TV-Boxes-1547/ , media playere sau altceva, pe pachet sau pe acea foaie de AWB se mentioneaza si valoarea pachetului ? Intreb pentru ca eu am optat pentru aproximativ 7$ sa imi vina cu DHL .....mai repede si la tine acasa, nu mai trebuie sa merg la adormitii aia de la posta vamala .
Azi am fost sunat de DHL Romania si mi-au cerut CNP-ul pentru confirmarea destinatarului si mi s-a mai spus ca o sa primesc pe mail ceea ce trebuie sa platesc pentru taxele vamale, dar nu m-au intrebat si ce valoare are coletul .

Edited by mccrya, 22 June 2015 - 13:10.


#42
RaduMX

RaduMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 01.07.2006
pai cei de  la dhl iti vor cere:- continut colet(factura tradusa), copie CI, dovada platii externe(extras cont, paypal etc), iar in functie de suma poti plati TVA si vama Posted Image , eu a fost cand nu am platit nimic sau am platit tva.

#43
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 05.03.2005
RaduMX, sa inteleg ca ai avut bafta si nu ai platit nimic nici pentru valori mai mari de 10 euro ? :D  

Factura inca nu o am si vad ca nu imi apare nici in contul meu de la Geekbuying (probabil imi vine in colet) , imi pare doar comanda pe care am facut-o. Le pot oferi doar acel extras de Paypal sau extras bancar .
Mai mult ca sigur o sa platesc Tva pentru ca valoarea este de 100$ , doar pentru ce depaseste 150 euro  stiu ca se mai plateste si vama .

#44
RaduMX

RaduMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 01.07.2006
extrasul de banca este suficient, vama nu se plateste numai in functie de valoare, se plateste in functie de produs daca este supus vamii sau nu, dupa care se aplica un procent asupra valori din factura, eu am declarat cand am tradus factura, ca este un mini pc la care nu se plateste vama(cel putin eu nu am platit).

#45
RaduMX

RaduMX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 01.07.2006
@lupull, momentan imaginea pentru wetek de E2 este doar o varianta pre beta, se misca bine(dvb-c), a scanat toata banda rds, fara probleme, meniul este superb fata de concurenta, redarea imaginii este foarte buna atat pe canalele sd cat si hd, dar are multe buguri(daca pui un canal criptat se blocheaza de tot, timp de zap destul de mare pt E2, addonuri compatibile putine, kodi direct inca nu, etc)dar se lucreaza si cred ca va fi o solutie buna, varianta wetek S812 va fi numai in toamna din ce am auzit, tot cu un tuner S2 si unul C/T2. Acum nu stiu ce vrei tu cu tuner all in one daca vrei dvb-s2/t2/c nu cred ca va fi vreodata.

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   97.38K   68 downloads
  • Attached File  2.jpg   107.53K   69 downloads
  • Attached File  3.jpg   775.78K   73 downloads

Edited by RaduMX, 23 June 2015 - 16:08.


#46
diabloss

diabloss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 14.02.2007
se va putea atasa un Sundtek via USB :)

#47
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
RaduMX , daca vor cei de la Wetek pot adapta solutia/tunerul all-in-one ca cei de la Amiko A3 Combo care trebuie sa apara cat de curând
Solutii exista sau se pot crea , dorinta producatorului trebuie sa existe mai intai , fiindca altfel....

#48
edikup

edikup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 10.05.2006
am cautat pe tot forumul si nu am gasit nici o informatie.

As vrea sa stiu daca cineva are vreo parere despre acest produs: http://www.cel.ro/tv...-homebox-3.1-l/
Utilizare: youtube, filme, seriale (HD) si poate niste browsing uneori.

Multumesc mult

Edited by edikup, 23 June 2015 - 22:00.


#49
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
din punct de vedere hardware pare ok pentru ce doleante ai.
fiind firma mai necunoscuta in schimb nu stiu cum stau la partea de software, updateuri etc..
eu as incerca sa maresc bugetul si sa optez pentru produsul unei firme mai consacrate

#50
edikup

edikup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 857
  • Înscris: 10.05.2006
din pacate, suma maxima e de 500 de lei.
singura alternativa viabila din ce am vazut eu in suma asta ar fi http://www.emag.ro/m...5/pd/DWC0YMBBM/ , la care s-ar mai adauga o tastatura.

#51
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
atunci ramai la prima varianta.

#52
tzepii

tzepii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 28.10.2003
Salut,

Comandat in 22.06 http://www.gearbest....x/pp_94466.html la 40.03$ , dupa ce mi s-a confirmat ca include Bluetooth (din cate stiu sunt 2 produse identice comercializate pe Gearbest.com) si un http://www.gearbest..../pp_198586.html la 4.48$. Am specificat transport prin Nederland post (0.99$).
Astept procesarea si expedierea produselor.

#53
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 05.03.2005
Cu Nederland post nu mai merge treaba ca scapi de taxele vamale....s-au cam prin lesinatii de la posta vamala de la noi de treaba si o sa vina pachetul tot prin intermediul lor. Probabil le e frica ca daca iei un amarat de mini pc la 40$, te imbogatesti mai mult decat Mickey Mouse si compania Posted Image

#54
diabloss

diabloss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 14.02.2007
S-a rezolvat deja :)  Swiss Post e mai nou metoda de eludare a taxelor vamale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate