Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Dezbatere idee de afacere.

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
Abe_Oddysee

Abe_Oddysee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 06.06.2015
Cat de atractiva vi s-ar parea o aplicatie care sa poata sa va prezica urmatorul eveniment( fie el mare sau mic ) din viata voastra ce va avea loc in urmatorul moment cat mai scurt ?  Sau cat de utila vi s-ar parea o aplicatie care sa va puna la dispozitie serviciul de a afla ce fac alte persoane similare voua in momentul actual ?

P. S. : aplicatia de care vorbesc mai sus nu tinde sa fie horoscop .

#2
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013
ghioc?

#3
Eduardo-S

Eduardo-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 26.05.2015
Pai si cum anume o sa prezica? Daca iti zice ca o sa te calce masina, si tu stai in casa, atunci profetia nu o sa se mai adevereasca...

#4
Abe_Oddysee

Abe_Oddysee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 06.06.2015

 casadivino, on 09 iunie 2015 - 10:19, said:

ghioc?

Nici asta. Aplicatia care am gandito iti va da rezultat cat mai precis posibil folosind o metoda de care nu pot sa aduc vorba.

#5
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
O sa fie o alta aplicatie inutila care va zace prin lunga lista de aplicatii nefolosite din store.

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Hari Seldon?!?!?

#7
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006

 Eduardo-S, on 09 iunie 2015 - 10:24, said:

Pai si cum anume o sa prezica? Daca iti zice ca o sa te calce masina, si tu stai in casa, atunci profetia nu o sa se mai adevereasca...
Masinile pot sa intre si in case.

 Abe_Oddysee, on 09 iunie 2015 - 10:24, said:


Nici asta. Aplicatia care am gandito iti va da rezultat cat mai precis posibil folosind o metoda de care nu pot sa aduc vorba.
Daca o foloseste toata lumea sa joace la loto, se imparte castigul si nu-ti mai ies nici banii de bilet.

#8
NoJoke

NoJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.03.2015
Nu aduce plus-valoare nimanui.

#9
Abe_Oddysee

Abe_Oddysee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 06.06.2015

 Eduardo-S, on 09 iunie 2015 - 10:24, said:

Pai si cum anume o sa prezica? Daca iti zice ca o sa te calce masina, si tu stai in casa, atunci profetia nu o sa se mai adevereasca...

Chiar si acest eveniment aplicatia doreste sa te informeze la timp inainte de a se petrece, folosind o metoda cat mai pragmatica si logica.

#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
De ce ? sa nu iti fure cineva ideea ?!

Pai, aplicatia ta ar fi apreciata de pitipoancele si pitiponcii de pe facebook, cei care cred in horoscop si altele.
Asa ca nu iti face griji, daca aplicatia ta va fi una cu o coincidenta ce va avea marja de eroare mai mica de 50%, atunci vei face bani frumosi  Posted Image

#11
NoJoke

NoJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.03.2015
Eu cel putin nu as plati pentru asa ceva.

#12
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

 Abe_Oddysee, on 09 iunie 2015 - 10:16, said:

Cat de atractiva vi s-ar parea o aplicatie care sa poata sa va prezica urmatorul eveniment( fie el mare sau mic ) din viata voastra ce va avea loc in urmatorul moment cat mai scurt ?  Sau cat de utila vi s-ar parea o aplicatie care sa va puna la dispozitie serviciul de a afla ce fac alte persoane similare voua in momentul actual ?

P. S. : aplicatia de care vorbesc mai sus nu tinde sa fie horoscop .
Depinde... cat platesti ca sa instalam asa ceva ?

#13
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
ideea e excelenta! Da-i inainte!

#14
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Probabil ideea este urmatorarea: daca au mai multi utilizatori aceasta aplicatie si 5 dintre ei lucreaza la sc xxx srl in orasul y si dupa un an isi iau masina daca aplicatia afla cumva ca te-ai angajat si tu la xxx o sa-ti zica , dupa aproape un an ca iti vei lua masina. Probabil cu date culese de pe facebook sau alte dracii desi mi se pare foarte greu de facut.

#15
Abe_Oddysee

Abe_Oddysee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 06.06.2015

 Barboso, on 09 iunie 2015 - 10:34, said:

Depinde... cat platesti ca sa instalam asa ceva ?

Nu te va costa nimic. Aplicatia va fi free pentru o perioada nedeterminata. Banii vor venii din alte servicii care se vor dezvolta odata ce aplicatia va devenii populara si de ce nu, prin vanzarea ei altei entitati.

#16
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Attached File  psychic-closed-due-to-unforeseen-circumstances.jpg   12.99K   39 downloads
Cam asa si tu, nu?

Nu imi spune care e metoda prin care aplicatia aia va putea prevedea ce urmeaza sa se intample, spune-mi doar de ce permisiuni va avea nevoie la instalare (mai exact ce acceseaza din telefon, gen agenda, conturi de mail etc).

Banuiesc ca e o aplicatie pentru mobil, nu vad la ce mi-ar folosi pe desktop.

#17
NoJoke

NoJoke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 31.03.2015

 Petrecristi, on 09 iunie 2015 - 10:36, said:

Probabil ideea este urmatorarea: daca au mai multi utilizatori aceasta aplicatie si 5 dintre ei lucreaza la sc xxx srl in orasul y si dupa un an isi iau masina daca aplicatia afla cumva ca te-ai angajat si tu la xxx o sa-ti zica , dupa aproape un an ca iti vei lua masina. Probabil cu date culese de pe facebook sau alte dracii desi mi se pare foarte greu de facut.
viata este extrem de complexa
factorii externi multi si la tot pasul, socoteala de acasa rar se potriveste cu cea din targ;

e imposibil sa prezici cu acuratete de 50% ce se va intampla cu persoana y intr-o circumstanta complexa in care n-ai cum sa cunosti toate datele

#18
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Cu reclama cat mai agresiva o sa mearga. Dar trebuie si aplicatia sa te minta ceva zilnic nu sa vina cu 2 vorbe intr- jumatate de an (daca am inteles eu bine despre ce e vorba).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate