Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

iOS 9

- - - - -
  • Please log in to reply
720 replies to this topic

#37
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Diferențe la baterie?

#38
maTTee

maTTee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 07.09.2009
pana la urma ce aduce nou ios 9 ? daca se stie exact Posted Image

#39
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
Cam devreme pentru a te pronunta de baterie, ieri dupa keynote numai ce a aparut GM-ul, iar eu unul nu am incercat varianta beta. Totusi, nu am avut niciodata probleme cu bateria, in ciuda faptului ca am facut mereu update si nu "restore / set up as new", asta de la iOS 3 incoace, doar cand am trecut la un nou iPhone l-am setat ca nou. Sper sa fie la fel pe iOS 9.

Despre ce aduce nou iOS 9 gasesti pe site-ul Apple. http://www.apple.com/ios/whats-new/ sau http://www.apple.com/iphone-6s/ios-9/

Spre suprinderea mea, o aplicatie veche ce nu mai functiona pe iOS 7 si iOS 8, acum merge pe iOS 9. Posted Image
Era facuta pentru iOS 4.0, ultimul update din 2012 si retrasa din App Store anul acesta, noroc ca nu am sters-o. http://planetary.bloom.io/ [ https://player.vimeo.com/video/23158141 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by deathnite, 10 September 2015 - 09:52.


#40
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,123
  • Înscris: 22.05.2003
Aveam beta 5 acum am GM.
Merge ca uns, dar bateria clar nu trece de o zi in cazul meu Posted Image

De obicei am 20% seara, indiferent de ce IOS aveam.

Functia de Battery Save chiar are une fect foarte puternic, dar e foarte deranjant ca nu mai merge deloc verificare automata in Mail.
Daca ai instalat Gmail, tot merge ok Push.

#41
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Cum se poate testa iOS 9 pe un A1457?

#42
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009

View PostAdm, on 10 septembrie 2015 - 09:35, said:

Aveam beta 5 acum am GM.
Merge ca uns, dar bateria clar nu trece de o zi in cazul meu Posted Image

De obicei am 20% seara, indiferent de ce IOS aveam.

Functia de Battery Save chiar are une fect foarte puternic, dar e foarte deranjant ca nu mai merge deloc verificare automata in Mail.
Daca ai instalat Gmail, tot merge ok Push.


Nici in 8.4.1, nici alte 8, nu era push pe mail app decat pentru iCloud.

Aplicatia GMail e cam tâmpă dar functionala.

#43
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Pe iphone 5 se misca mai sacadat fata de ios 8.4.

#44
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Am primit deja 9.1 public beta :lol:

#45
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005

View Postproxxxy, on 10 septembrie 2015 - 23:10, said:

Pe iphone 5 se misca mai sacadat fata de ios 8.4.
Nu, se misca la fel ca 8.4.1, e fluid si pe iOS 9.

A facut o treaba buna Apple de aceasta data cu prima versiune, nu as mai reveni la iOS 8.

#46
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,043
  • Înscris: 23.07.2009
mai are lag atunci cand raspunzi ?

#47
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
Cateva noutati in iOS 9 pentru lansarea de miercuri pe 16, unele mai ascunse. https://m.youtube.co...h?v=WiMYMKDadeI
De mentionat ca pe iPad un folder contine acum 16 aplicatii / pagina, in loc de 9. Pe iPhone sunetul de activare al Siri a fost inlocuit cu vibratie. Au disparut multe din wallpaper-urile de la iOS 7 si 8, dar au introdus altele noi.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WiMYMKDadeI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by deathnite, 12 September 2015 - 08:44.


#48
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003

View PostValiMiX, on 11 septembrie 2015 - 02:54, said:

mai are lag atunci cand raspunzi ?
din pacate, da.

#49
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007
Care ii treaba pana la urma cu lagul la răspuns? Ca pana acum trebuia rezolvat demult..

#50
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

View Postk0r3k7, on 12 septembrie 2015 - 14:57, said:

Care ii treaba pana la urma cu lagul la răspuns? Ca pana acum trebuia rezolvat demult..

Care ii treaba pana la urma cu lagul la răspuns? Ca pana acum trebuia rezolvat demult..
Na, ca nu doar iOS are lag :)

#51
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010

View Postdeathnite, on 11 septembrie 2015 - 01:50, said:

Nu, se misca la fel ca 8.4.1, e fluid si pe iOS 9.

A facut o treaba buna Apple de aceasta data cu prima versiune, nu as mai reveni la iOS 8.
Ai facut clean install la ios 9 GM ? eu am facut update din itunes pe un iphone 5c si tot asa mi se pare ca are putin lag,mai ales la tastatura,pe facebook messenger,daca imi scrie si persoana respectiva si incerc sa scriu si eu, am lag.La deblocare parca se aprinde ecranul in 2 pasi,se observa un mic lag si acolo.Nu as vrea sa fac update la ios9 si dupa sa raman asa..cum s-a intamplat la cei cu ip4s.

#52
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
Am facut update de la 8.4.1, nu clean install.
Astea sunt probleme minore specifice primei versiuni si care probabil vor fi rezolvate in iOS 9.1, 9.2, plus imbunatatiri de performanta ca de obicei.
La aplicatiile din App Store s-ar putea sa nu fie neaparat de la iOS, iar problema sa fie rezolvata printr-un update al aplicatiei in cauza. De exemplu dropbox si ceva incompatibilitate cand a aparut iOS 8. https://blogs.dropbo...-camera-upload/

In general eu zic ca se misca decent pentru un device din 2012. Am avut iPhone 4, iar dupa update-ul la iOS 7 s-a transformat in melc. Cu iPhone 4s din ce am vazut pare sa fi fost intr-o situatie similara cu upgrade-ul la iOS 8. http://news.softpedi...ry-459269.shtml

Ai facut update, poti decide singur in zilele urmatoare daca merita sa ramai pe iOS 9. Eu unul ma declar multumit, a supravietuit cu bine inca unui update major.

Probabil urmatorul meu upgrade e 6s-ul, fiind primul iPhone in care au marit cantitatea de RAM de la 1GB, daca e sa ne luam dupa informatiile ce circula pe net. Mai ramane sa aflam informatii despre procesor.
Am ramas surprins ca au dublat viteza pe wireless la 866 Mbps, pana acum pe iPhone mergeau cu o configuratie 1x1 (single stream), iar 2x2 doar pe iPad mai adaugau.

Edited by deathnite, 13 September 2015 - 11:11.


#53
iordash91

iordash91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 25.02.2010

View Postdeathnite, on 13 septembrie 2015 - 10:51, said:


In general eu zic ca se misca decent pentru un device din 2012. Am avut iPhone 4, iar dupa update-ul la iOS 7 s-a transformat in melc. Cu iPhone 4s din ce am vazut pare sa fi fost intr-o situatie similara cu upgrade-ul la iOS 8. http://news.softpedi...ry-459269.shtml

Ai facut update, poti decide singur in zilele urmatoare daca merita sa ramai pe iOS 9. Eu unul ma declar multumit, a supravietuit cu bine inca unui update major.
Momentan nu am posibilitatea sa-l schimb si imi e frica sa nu fie ca iphone 4 cu ios7 si 4s cu ios8.

#54
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Pe 5 o sa mearga bine?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate