Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

PFA Programator

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

 potae, on 31 iulie 2015 - 14:37, said:

In principiu nu ti l-ar aproba dar poate ai noroc.
http://forum.softped...6#entry16977841

#20
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

 neagu_laurentiu, on 31 iulie 2015 - 14:52, said:


De asta am zis depinde. La bucuresti ti se da cu jet. Plus.ca depinde ce inseamna IT. Poate fi si caen 6311 sau 6312 (introducere date). Nu stiu pe nimeni sa aiba 62** doar pe baza bacului.

#21
alinescoo

alinescoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,767
  • Înscris: 21.11.2005
Mie la software dezvoltat pe baza de contract mi-au cerut diploma de la facultate... Ca fapt divers, poți da mail la onrc și în 1 sau 2 săptămâni de obicei îmi răspund. Mailul e pe onrc.ro la contact

#22
rianovich96

rianovich96

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 28.03.2011

 potae, on 31 iulie 2015 - 17:24, said:

De asta am zis depinde. La bucuresti ti se da cu jet. Plus.ca depinde ce inseamna IT. Poate fi si caen 6311 sau 6312 (introducere date). Nu stiu pe nimeni sa aiba 62** doar pe baza bacului.

Asa este, eu am fizica si nu am reusit cu norma de venit la Bucuresti. Mi-au dat la cioc, au zis ca merg doar alea 3-4 facultati "agreeate". Niste handicapati in opinia mea, intrucat software este ceva destul de larg si de vag, cred ca in orice facultate se face ceva informatica in zilele noastre. SW poti face si in excel daca ai rabdare, poti face script-uri care sa faca ceva, inclusiv poti programa in pseudo-limbaje inventate tocmai pentru cei care nu stiu C/C++ dar vor sa faca ceva util in domeniul lor.

La mine mi-a pus printre altele 8299 ... "Alte activitati de servicii suport pentru intreprinderi..." (va dati seama cat de comunist suna?) care este atat de vag, cum este si "Consultanta pentru management si nu mai stiu ce" motiv pentru care pe facturile mele o sa apara "Consultanta pentru proiectul cutare..."

Adica o sa faci consultanta pentru intreprinderea Google, Apple, etc. foarte tare, nu? :)

#23
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

 rianovich96, on 11 august 2015 - 19:17, said:

Asa este, eu am fizica si nu am reusit cu norma de venit la Bucuresti. Mi-au dat la cioc, au zis ca merg doar alea 3-4 facultati "agreeate".
Si nu le-ai cerut o motivatie cu legea nr. si articolul ? Pentru ca e doar exces de zel...

#24
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Eu am 6202, am dat atestatul de la liceu Posted Image

Nu stiu daca e obligatoriu sau nu, pentru ca tot ce tine de PFA face firma. Inclusiv m-au dus cu taxiul sa-mi bag dosarul etc etc. Sincer sa fiu e atita bataie de cap ca eu personal n-as accepta sa fac asa ceva de capul meu. Trebuie sa tii nus ce timepnie de jurnal de incasari - plati, trebuie sa faci contracte, trebuie sa tii extrase de cont, trebuie sa fii pe faza cu legislatia...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate