Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

visez aceas persona

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 meduza_30, on 04 iunie 2015 - 15:23, said:

Nu pot sa pun o poza pentru ca deja am dat suficiente detalii incat cred ca daca ar vedea acest topic s-ar printe ca e vorba de mine si de el, insa nu ar fi niciodata convins 100%, daca mai pun si poza atunci ar fi convins
Este înscris și el pe forumul acesta?

#20
luci_flash

luci_flash

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 17.09.2010

 ascended, on 04 iunie 2015 - 16:06, said:

Este înscris și el pe forumul acesta?
The plot thickens...

#21
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 21.08.2008
Ai fost și ești doar o micușă „meduză” îndrăgostită până peste cap de o persoană care s-a folosit un timp de tine.
Pentru tine el era marea dragoste, pentru el tu ai fost doar o stație între fosta și actuala.
Faptul că ai fost foarte geloasă a făcut ca relația voastră să se termine mai repede.
Dacă te iubea cu adevărat ar fi trecut peste momentele tale de gelozie, ți-ar fi arătat că ești cu adevărat singura persoană din viața lui și ar fi avut răbdare cu tine.

Pentru că asta nu s-a întâmplat, caută o persoană capabilă să te iubească cu adevărat, nu te arunca în brațele primului venit.
Nu îl șterge nici din telefon, nici de pe Facebook pe tipul ăsta, la urma urmei dacă tot ați vorbit cordial pînă acum, ați putea să vorbiți la fel atunci când vă întâlniți întâmplător, el de mână cu soția lui, tu de mână cu noua ta cucerire.

E grea dragostea, mai ales aia neîmpărtășită, dar trece!

#22
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,728
  • Înscris: 10.11.2013
Corect, sa nu-l stearga, las-o sa-i scaneze profilul zilnic si sa-i tresara inima la fiecare kkt nou pe care-l posteaza. Ochii care nu se vad, se uita-e o vorba mare, care s-a adeverit in multe cazuri.

#23
meduza_30

meduza_30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.06.2015

 ascended, on 04 iunie 2015 - 16:06, said:

Este înscris și el pe forumul acesta?
Nu stiu daca este inscris pe acest forum si nici macar daca frecventeaza astfel de site-uri

#24
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 meduza_30, on 04 iunie 2015 - 20:28, said:

Nu stiu daca este inscris pe acest forum si nici macar daca frecventeaza astfel de site-uri
Păi și atunci ce te împiedică să pui o poză(așa cum ți-a solicitat colegul)pe aria dedicată?

#25
meduza_30

meduza_30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.06.2015

 ascended, on 04 iunie 2015 - 20:34, said:

Păi și atunci ce te împiedică să pui o poză(așa cum ți-a solicitat colegul)pe aria dedicată?


Pentru ca nu sunt sigura.
In orice caz nu a renuntat  la mine pentru ca as fi urata, cred ca am fost cea mai frumoasa prietena a lui

#26
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 meduza_30, on 04 iunie 2015 - 20:48, said:



Pentru ca nu sunt sigura.
In orice caz nu a renuntat  la mine pentru ca as fi urata, cred ca am fost cea mai frumoasa prietena a lui
Referitor la postarea de poze personale pe forum-cum dorești,adică nu ești obligată.
Dar nici unul dintre motive nu este serios,personal eu nu văd decât o teamă de-a ta,care este nefondată.
Însă referitor la situația ta(subiectul topicului)visele care le ai sunt doar (aș zice)manifestări ale subconștientului raportate la diferitele scenarii pe care tu ți le imaginezi.
Adică tu îți imaginezi cum sau ce s-ar întâmpla sau ce ai vrea tu să se întâmple în cazul în care te-ai întâlni cu el(în diferite ipostaze).
Iar subconștientul(în vis)îți arată ce ai vrea tu să vezi,cam ca într-o VR.
Atât și nimic mai mult.Nu este nimic paranormal sau parapsihologic,doar funcții mai puțin obișnuite ale creierului.

Părerea mea.

#27
mecoparsapteplus

mecoparsapteplus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,867
  • Înscris: 08.05.2012
,,Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea'' spunea S.Freud iar traditia spune : ...  daca va visati persoana iubita inseamna ca aceasta a adormit cu gandul la dumneavoastra....

Edited by mecoparsapteplus, 04 June 2015 - 22:17.


#28
joseph_lacroix

joseph_lacroix

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,299
  • Înscris: 17.09.2013
DRaga mea de ce suferi tu se rezolva cu psiholog. iar in timpnetratate pb duc lamulte alte chestii.
REzolvarea simpla este sa vb cu el si sa ii spui exact ce se intampla si ce ai pe suflet, daca ai vreu regret, altfel visele se vor transforma in cosmaruri.

#29
cacico

cacico

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 16.04.2015
Buna ziua

A fost primul tau iubit,cu care ai avut o relatie completa(si raport sexual)?
Daca ai fost parasita de el,iar tu iubeai atunci pe el,asa se intampla de obicei.
Mai ales daca atunci cand va vedeti ,ai impresia ca se comporta ca si cum ar vrea sa fie inapoi
cu tine,si e atat de cald ca zici ca vrea sa te stranga in brate,dar timpul trece si ,plecati fiecare pe
drumul sau.
Atat timp cat nu vei gasi pe cineva,pentru care sa simti ceva mai puternic ,decat pentru acest baiat,
asa vei visa.Partea buna este ca daca  vei gasi acest baiat,si te va parasi si acesta ,nu o sa mai ai astfel
de vise cu nici unul dintre cei doi.
---------------------------------
Acum daca ,tu nu ai simtit nimic pentru el,nu l-ai iubit, atunci te lucreaza un telepat.
Caruia ai place sa faca studii pe diferite persoane,fara acceptul lor.

Cu respect

#30
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 meduza_30, on 04 iunie 2015 - 15:23, said:


Nu pot sa pun o poza pentru ca deja am dat suficiente detalii incat cred ca daca ar vedea acest topic s-ar printe ca e vorba de mine si de el, insa nu ar fi niciodata convins 100%, daca mai pun si poza atunci ar fi convins
Pai pune o poza in care sa ti se vada ochelarii aia mari si ca sa nu te recunoasca schimba ochelarii sau photosopeaza-ti fata.

 ascended, on 04 iunie 2015 - 16:06, said:

Este ĂŽnscris și el pe forumul acesta?
Normal ca e inscris.

 Koal, on 04 iunie 2015 - 16:51, said:

Ai fost și ești doar o micușă „meduză” ĂŽndrăgostită până peste cap de o persoană care s-a folosit un timp de tine.
Pentru tine el era marea dragoste, pentru el tu ai fost doar o stație ĂŽntre fosta și actuala.
Faptul că ai fost foarte geloasă a făcut ca relația voastră să se termine mai repede.
Dacă te iubea cu adevărat ar fi trecut peste momentele tale de gelozie, ți-ar fi arătat că ești cu adevărat singura persoană din viața lui și ar fi avut răbdare cu tine.

Pentru că asta nu s-a ĂŽntâmplat, caută o persoană capabilă să te iubească cu adevărat, nu te arunca ĂŽn brațele primului venit.
Nu ĂŽl șterge nici din telefon, nici de pe Facebook pe tipul ăsta, la urma urmei dacă tot ați vorbit cordial pĂŽnă acum, ați putea să vorbiți la fel atunci când vă ĂŽntâlniți ĂŽntâmplător, el de mână cu soția lui, tu de mână cu noua ta cucerire.

E grea dragostea, mai ales aia neĂŽmpărtășită, dar trece!
Dar de unde stii dumneata ca el nu a iubit-o mai mult decat ea?! :o

 meduza_30, on 04 iunie 2015 - 20:48, said:




Pentru ca nu sunt sigura.
In orice caz nu a renuntat  la mine pentru ca as fi urata, cred ca am fost cea mai frumoasa prietena a lui
Poate ai fost si cea mai materialista dintre toate. :(

 mecoparsapteplus, on 04 iunie 2015 - 21:51, said:

,,Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea'' spunea S.Freud iar traditia spune : ...  daca va visati persoana iubita inseamna ca aceasta a adormit cu gandul la dumneavoastra....
Sa stii ca ai mare dreptate.

#31
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 buteliearagaz, on 17 iunie 2015 - 22:07, said:

Normal ca e inscris.
De unde știi?
Să nu-mi spui că ești tu!

#32
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 ascended, on 18 iunie 2015 - 00:08, said:

De unde știi?
Să nu-mi spui că ești tu!
Din pacate ... Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
M-a sedus si m-a abandonat pentru ca nu-s de nasul ei. ( a crezut ca sunt un saracan care vrea sa se lipeasca de o bogatana si nu sunt nici inalt ca bradul si inteligent ca gardul :( ).
Cel mai trist este ca a inventat povestea cu femeia care a uitat sa ia pastila, dar ii inteleg motivele.
As pune eu poze cu ea sa va puteti bucura dar nu pot face asa ceva pentru ca eu tin mult de tot la ea, dar ea nu ma vrea si nici nu cred ca m-a vrut vreodata. Posted Image Posted Image

Edited by buteliearagaz, 18 June 2015 - 00:21.


#33
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 buteliearagaz, on 18 iunie 2015 - 00:16, said:

Din pacate ... Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
M-a sedus si m-a abandonat pentru ca nu-s de nasul ei. ( a crezut ca sunt un saracan care vrea sa se lipeasca de o bogatana si nu sunt nici inalt ca bradul si inteligent ca gardul Posted Image ).
Cel mai trist este ca a inventat povestea cu femeia care a uitat sa ia pastila, dar ii inteleg motivele.
As pune eu poze cu ea sa va puteti bucura dar nu pot face asa ceva pentru ca eu tin mult de tot la ea, dar ea nu ma vrea si nici nu cred ca m-a vrut vreodata. Posted Image
Tu ești pe bune,sau?
Dacă chiar tu ești cel din poveste nu-ți voi mai cere poze.
Dar ăsta nu este loc pentru astfel de discuții,sau deschizi topic pe aria potrivită sau privat.
Altfel ne luăm sancțiuni.

#34
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 ascended, on 18 iunie 2015 - 00:25, said:

Tu ești pe bune,sau?
Dacă chiar tu ești cel din poveste nu-ți voi mai cere poze.
Dar ăsta nu este loc pentru astfel de discuții,sau deschizi topic pe aria potrivită sau privat.
Altfel ne luăm sancțiuni.

Pai raspunsul cel mai potrivit in cadul acestui topic este ca daca visezi mereu o anumita persoana se intampla sa faci asta din cauza faptului ca si acea persoana te viseaza sau se gandeste la tine.


Mie mi s-a intamplat asta cu o alta persoana atunci cand eram, foarte, foarte, foarte tanar si am aflat destul de curand ca si acea persoana se gandea la mine, dar acuma are trei copii si un sot cam gelos.

#35
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010

 buteliearagaz, on 18 iunie 2015 - 00:32, said:

Pai raspunsul cel mai potrivit in cadul acestui topic este ca daca visezi mereu o anumita persoana se intampla sa faci asta din cauza faptului ca si acea persoana te viseaza sau se gandeste la tine.
Nentu'le,visele nu au treabă cu asta.Ar fi frumos să fie așa,dar eu nu cred că este așa.Este doar o coincidență faptul că v-ați visat unul pe celălalt în același timp.Ar fi fost o treabă dacă ați fi avut exact același vis.
Visele sunt o manifestare a ceea te gândești în stare de veghe(uneori).
Faptul că v-ați visat poate indica că încă mai aveți sentimente unul pentru celălalt.
Dacă este așa,și sunteți "disponibili",luați legătura unul cu celălalt,stați de vorbă,discutați și rezolvați problemele,apoi rămâneți împreună.
Nu are rost să stați despărțiți pentru o "criză" de gelozie plus una de orgoliu.
Viața este scurtă și trece repede,și deși are balta pește,este învelit cu apă(peștele).Adică nu puteți fi siguri că va mai fi alte persoane,plus că s-ar părea că nici unul nu ați trecut de această relație.
Părerea mea.

#36
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 ascended, on 18 iunie 2015 - 00:46, said:

Nentu'le,visele nu au treabă cu asta.Ar fi frumos să fie așa,dar eu nu cred că este așa.Este doar o coincidență faptul că v-ați visat unul pe celălalt în același timp.Ar fi fost o treabă dacă ați fi avut exact același vis.
Visele sunt o manifestare a ceea te gândești în stare de veghe(uneori).
Faptul că v-ați visat poate indica că încă mai aveți sentimente unul pentru celălalt.
Dacă este așa,și sunteți "disponibili",luați legătura unul cu celălalt,stați de vorbă,discutați și rezolvați problemele,apoi rămâneți împreună.
Nu are rost să stați despărțiți pentru o "criză" de gelozie plus una de orgoliu.
Viața este scurtă și trece repede,și deși are balta pește,este învelit cu apă(peștele).Adică nu puteți fi siguri că va mai fi alte persoane,plus că s-ar părea că nici unul nu ați trecut de această relație.
Părerea mea.
Ba mi s-a intamplat sa visez ca ma ia cu masina "bagaboanta", "paduchenita" sau "purecoasa" mea, ca asa o alint eu, ba am visat si ca eram la o petrecere si in loc sa plec cu "dragostea", ca asa o alint eu, m-a luat "cu japca" o blondina buna care dupa aia m-a abandonat. :(

Eu nu sunt orgolios, dar nici gluga de coceni nu sunt, si nu ai cum sa vorbesti cu o persoana care te-a blocat pe facebook sau pe lipiciosii, ba "te-a mai scos" si de la prieteni.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate