Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

visez aceas persona

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
meduza_30

meduza_30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.06.2015
Buna ziua!
Acum 6 ani am avut o relatie de 3 luni cu un baiat , relatie care s-a terminat din cauza comportamentului meu.Dupa ce ne-am despartit fiecare din noi ne-am format o alta relatie dar am continuat timp de 2 ani sa ne mai intalnim de cand in cand dar nici unul din noi nu a avut curajul sa vorbesca de ralatia nostra. De 3 ani stam in orase diferite. De atunci ne-am mai intalnit intamplator de 2-3 ori, insa inafara de un "ce faci?" si "ma bucur ca te-am vazut !" nu am mai vorbit.
Problema mea este ca nu reusesc sa uit acest baiat din pricina faptului ca de acum 3 ani nu trece o saptamana - doua maxim fara sa il visez, fapt dupa care toata acea zi nu pot sa mi-l scot din cap. In toate aceste vise eu sunt indragostita de el dar nu ii arat asta, iar el imi apare in diverse ipostaze tacut cu capul lasat in jos, ganditor. Am sa va povestesc pe scurt visele recente pe care mi le aduc aminte:
- Mergeam intr-o masina cu mai multi prieteni, iar la un moment dat masina se opreste pentru al lua si pe acest baiat, insa tot drumul nu vorbim nimic.
- Intr-un alt vis eram cu prieteni mei la padure pe un deal unde ma intalnesc si cu el acolo. In acest vis el imi vorbeste, ma intreaba ce mai fac, si imi spune ca atunci cand vreau sa plec ma va duce el acasa ca sa nu patesc ceva pe drum.
- Intr-un alt vis sunt intr-o cladire mare, m-am dus la un interviu, in sala de asteptare ma intalnesc cu el, nu vormin deloc, el statea la fel de tacut si ganditor intr-un colt, iar la un moment dat observ ca are in mana un bloc de desen si un creion cu care ma deseneaza.
- In alt vis ma duc acasa la verisoarele mele impreuna cu prietnii mei iar cand intram in casa observ ca e si el acolo, statea intr-un colt la fel de tacut, simtind cum se uita la mine atunci cand eu eram cu spatele, iar eu eram cuprinsa de o mare neliniste ca nu cumva el sa plece cand toata lumea incepuse sa o faca, insa la un moment dat nu mai ramenem decat noi in camera dar nici asa nu reusim sa ne spunem ceva.
- Untr-un alt vis suntem la o petrecere, la un  bal. In care toata noptea vorbim cordial si ne zambim, eram convinsa ca vom pleca impruna acasa, insa la sfarsitl petrecerii apare o fosta prietena a mea care il ia cu "japca" cu ea promitandu-i s....x.
- In visul de azi dimineata s-a intamplat ceva neobijnuit, eu il cautam intruna la locul lui de munca, un magazin mic din oras, si la el acasa, iar alteori in sunam, incepusem sa iesim impreuna prin oras sau sa ne intalnim insa de fiecre data cand ne vedeam pe el u prea il vedeam incantat de relatie si statea forte putin la intalnirile cu mine dupa care se duce acasa sa dorma.
Un singur lucru vream sa mai precizez, acum 2 ani el m-a abordat pe facebook sa imi spuna ca m-a visat urat si ca vrea sa ma intrebe daca sunt bine .

Va rog sa imi spune-ti de ce toate aceste vise, ce semnificatie au ele. Poate ca daca aflu se termina si am sa ma pot linisti si eu sufleteste.

P.S.  Nu am curajul sa il abordez pe el ca sa discut acest lucru, in primul rand m-ar considera nebuna iar in al doilea rand are o prietena acum cu care pare ca are o relatie destul de serioasa.

#2
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,975
  • Înscris: 18.09.2008
https://youtu.be/92cwKCU8Z5c?t=142

#3
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014

 meduza_30, on 04 iunie 2015 - 14:33, said:

...relatie care s-a terminat din cauza comportamentului meu...
Dezvolta partea asta...detaliile picante Posted Image
Visele nu inseamna decat faptul ca te gandesti la el si adormi cu el in gand, iar faptul ca nu va vorbiti este legat de teama ta de a fi respinsa, teama de care nu pomenesti dar o ai in minte

#4
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
n-am inteles, locul ala de munca(magazine micut) e locul tau de munca sau al lui sau amandurora?

#5
meduza_30

meduza_30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.06.2015

 on64, on 04 iunie 2015 - 14:46, said:

n-am inteles, locul ala de munca(magazine micut) e locul tau de munca sau al lui sau amandurora?

Eu am lucrat la un magazin micut unde ne-am si intalnit anul trecut in Vama, dar acum nu mai lucrez

 paul_pablo, on 04 iunie 2015 - 14:42, said:

Dezvolta partea asta...detaliile picante Posted Image
Visele nu inseamna decat faptul ca te gandesti la el si adormi cu el in gand, iar faptul ca nu va vorbiti este legat de teama ta de a fi respinsa, teama de care nu pomenesti dar o ai in minte
Intradevar mereu mi-a fost teama sa nu fiu respinsa, si in vise si in realitate.
Nu am inteles insa care perte vrei sa o dezvolt, a detaliilor picante?

#6
Aleppo

Aleppo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 30.05.2015
Trebuie sa faci cateva sedinte de hipnoza care sa-ti scoata din cap aceasta persoana.

Si sa-l stergi din facebook, telefon .

#7
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014

 meduza_30, on 04 iunie 2015 - 15:00, said:

Nu am inteles insa care perte vrei sa o dezvolt, a detaliilor picante?
Partea aia in care ai spus ca din vina ta v-ati despartit...dezvolta! cu ce ai gresit?

#8
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Ti-e dor de el, vrei sa vorbesti cu el, sa ii spui poate ce nu ai reusit la timpul potrivit. In vis nu "vorbeste" pentru ca nici in viata de zi cu zi nu vorbiti.
El si-a vazut de viata, vezi-ti si tu. Next!

Edited by Arianna-D, 04 June 2015 - 15:07.


#9
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014
Pune o poza cu tine sa vedem ce a pierdut nataraul.

#10
meduza_30

meduza_30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.06.2015

 paul_pablo, on 04 iunie 2015 - 15:02, said:

Partea aia in care ai spus ca din vina ta v-ati despartit...dezvolta! cu ce ai gresit?
omne
Ne jucam amandoi pe telefonul celuilant, mai mult in gluma, iar eu fara sa ma gandesc macar sa ii citesc mesajele, am deschis acea rubrica dar ca sa ma vada el si sa ii vad reactia, dar surpriza mi-am luat-o eu cand am vazut ca ultimele lui mesaje erau de la fost lui iubita, pe care tot el a lasat-o inainte sa fie cu mine dar cu care totus s-a impacat dupa un an de la despartirea mea cu el, dar acum nu mai e cu ea.
Revenind la despartirea mea cu el, dupa ce am vazut mesajele am deschis la un  moment dat unul si acolo scria ca am luat pastila aia (spunea ea)....i-am impins telefonu sa vada si el mesaju, la care el s-a inrosit la fata, eu m-am ridicat si am plecat , insa el a insistat cu telefoane pana i-am raspuns si ne-am intalnit cica ca sa imi explice ce e cu mesajele alea. Ca vezi Doamne era bolnava cu inima si trebuia sa ia o pastila. Eu nu l-am crezut bineinteles si cu toate ca nu puteam rupe relatia cu el si ne vedeam in continuare realatia se racise in asa fel incat nici nu ne mai sarutam, eu eram nervosa si ne certam defapt dar eu tipam si faceam ca toate alea. Pana intr-o zi in care a ajuns el sa zica stop.
Ceea ce credeam eu vis-a-vi de mesaj era ca acea pastila este "pastila de dupa" pentru ca eu eram de 2 luni cu el si nu facusem inca....s-x m-am gandit ca el a apelat la ea pentru acesta nevoie

 Arianna-D, on 04 iunie 2015 - 15:07, said:

Ti-e dor de el, vrei sa vorbesti cu el, sa ii spui poate ce nu ai reusit la timpul potrivit. In vis nu "vorbeste" pentru ca nici in viata de zi cu zi nu vorbiti.
El si-a vazut de viata, vezi-ti si tu. Next!
Am tot incercat sa imi vad de viata in continuare. In tot acest timp eu am mai avut 2 relatii de lunga durata 3 si 2 ani

#11
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014
Un meduz si o meduza.... Visatoare.

#12
meduza_30

meduza_30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.06.2015

 brin, on 04 iunie 2015 - 15:11, said:

Pune o poza cu tine sa vedem ce a pierdut nataraul.
Nu pot sa pun o poza pentru ca deja am dat suficiente detalii incat cred ca daca ar vedea acest topic s-ar printe ca e vorba de mine si de el, insa nu ar fi niciodata convins 100%, daca mai pun si poza atunci ar fi convins

#13
brin

brin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 606
  • Înscris: 06.04.2014
30 este varsta sau doar cifra oares'care?

#14
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014
Posted Image Da cati ani ai daca nu-i cu suparare?
Daca nu-i servesti sex timp de 2 luni barbatului de langa tine...e cam nasol ca o sa caute in alta parte...asa suntem noi barbatii Posted Image

#15
meduza_30

meduza_30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.06.2015
30  e un numar fara importanta, am 24 de ani, cand am fost cu el aveam18

#16
paul_pablo

paul_pablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 25.09.2014
Aaaahhh! Pai esti tanara si inocenta inca...Posted Image
Hai lasa-l ca vine altul. Ce are el in plus? Sau mai bine zis ce calitati nemaivazute ii atribui tu de nu reusesti sa il treci in recycle bin? Io inteleg ca a fost primu da mai lasa-l ca o sa vezi ca vine unu care nici nu se compara cu asta...si atunci o sa iti dai seama ca ai pierdut timpul gandindu-te la el Posted Image

#17
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Nu-l uiti deoarece il visezi, il visezi deoarece nu-l uiti. Este invers. Daca vrei sa te indepartezi cu adevarat, te apuci si-l stergi de oriunde il ai (telefon, mail), citesti cartea "ghidul unei vieti rationale" de albert ellis (explica mai bine acolo cum sta treaba cu dorintele absurde si anumite nevoi ciudate de-ale noastre), si incerci sa te implici cu adevarat cand vei avea o noua relatie.
De asemenea, nu mai da vina pe tine "ca din cauza ta" s-ar fi terminat prima relatie, a fost vina ambilor si punct. Din moment ce s-a impacat cu aia a lui, nu cred ca ai fi rezistat cu el oricum, mai devreme sau mai tarziu ar fi ajuns iar la ea.

Edited by n-amname, 04 June 2015 - 16:01.


#18
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
mie imi pare ca tu ai fost parasita de catre el sau refuzata si acu e doar o iubire neimpartasita si din partea lui care acum pentru tine este transformata intr-o obsesie as putea spune, din cauza viselor.
am citit povestea ta incalcita si mie asa imi pare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate