Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Laptop pentru GTA 5?

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
-index-

-index-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.06.2015
Laptopul actual se aproprie de varsta respectabila de 2 ani, ma gandeam daca se gasesc laptopuri sub 2000 de lei? Capabile sa duca GTA 5?
Este vreo placa video Intel capabila sa duca GTA 5?

Buget 2000 de lei, cerinte? Sa mearga GTA 5, laptop de 15, orice firma inafara de HP si Acer.
Am vreo sansa sa gasesc ceva in bugetul asta?

Edited by -index-, 02 June 2015 - 10:28.


#2
EnachescuAlin

EnachescuAlin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,008
  • Înscris: 08.07.2013
poate peste 2-3 ani...

#3
-index-

-index-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.06.2015

 EnachescuAlin, on 02 iunie 2015 - 10:46, said:

poate peste 2-3 ani...
De ce? Pe youtube gasesti gameplay pe GT630 si procesor intel de generatie mai veche.
Pe magazinele online gasesti GT820M sub 2200 de lei.

#4
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
http://www.marketonl...40m-2gb-freedos
Un laptop slabut per total dar placa video o sa duc GTA 5.

Sau ceva mai bunicel http://www.cel.ro/la...b-gt840m-2gb-l/

Edited by alin62, 02 June 2015 - 11:09.


#5
Shade14

Shade14

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 10.02.2007
La 2500 lei gasesti i5 cu 850gtx cu care e ok. Daca nu prea ai pretentii e ok si ceva putin mai slab. Presupun. Un 840m si cu i3 daca gasesti in banii astia.
Mai bine nu-ti iei laptop daca vrei gaming. E o afacere foarte proasta.

#6
-index-

-index-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.06.2015

 alin62, on 02 iunie 2015 - 11:02, said:

http://www.marketonl...40m-2gb-freedos
Un laptop slabut per total dar placa video o sa duc GTA 5.

Sau ceva mai bunicel http://www.cel.ro/la...b-gt840m-2gb-l/
O sa dau o privire.

 Shade14, on 02 iunie 2015 - 11:03, said:

La 2500 lei gasesti i5 cu 850gtx cu care e ok. Daca nu prea ai pretentii e ok si ceva putin mai slab. Presupun. Un 840m si cu i3 daca gasesti in banii astia.
Mai bine nu-ti iei laptop daca vrei gaming. E o afacere foarte proasta.
Nu am ce face cu desktop, singurul motiv pentru care am ales laptopul... ecranul de 15 sa pot vedea filme, ocazional si naviga pe internet, in rest am netbook si telefonul.

Vreau sa mearga decent, inteleg ca 2000 de lei nu este buget pentru gaming, dar vreau sa imi meaga jocul, decent, atat.

#7
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Cu atât mai rău, dacă ai deja netbook și telefon, ce mai faci cu un laptop? Laptopurile nu sunt bune pentru jocuri, chiar dacă sunt de gaming, se încălzesc și în timp îi va dăuna. E simplu, vrei jocuri - desktop, vrei portabilitate - laptop. Bineînțeles că tu nu vei asculta și vei lua tot laptop.

#8
-index-

-index-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.06.2015

 gerbil, on 02 iunie 2015 - 12:07, said:

Cu atât mai rău, dacă ai deja netbook și telefon, ce mai faci cu un laptop? Laptopurile nu sunt bune pentru jocuri, chiar dacă sunt de gaming, se încălzesc și în timp îi va dăuna. E simplu, vrei jocuri - desktop, vrei portabilitate - laptop. Bineînțeles că tu nu vei asculta și vei lua tot laptop.

De netbook vreau sa scap, 350 de lei second hand, nu fac vreo afacere.

Laptopul de pe care scriu este luat nou si vreau sa imi iau alt laptop nou, care sa inlocuiasca laptopul de pe care scriu.
Nu am ce face cu desktop.

#9
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

 -index-, on 02 iunie 2015 - 11:54, said:

Nu am ce face cu desktop, singurul motiv pentru care am ales laptopul... ecranul de 15 sa pot vedea filme, ocazional si naviga pe internet, in rest am netbook si telefonul.
Vreau sa mearga decent, inteleg ca 2000 de lei nu este buget pentru gaming, dar vreau sa imi meaga jocul, decent, atat.
Daca nu sunt prea curios, pentru ce anume doresti neaparat laptop? Esti student si vrei sa-l duci la cursuri? Esti 90% din timp pe drumuri si iti trebuie mobilitate?
Sau pur si simplu ai vazut la altii laptop si ti se pare ca un desktop e mult prea mainstream?

Daca e ultima varianta atunci iti spun din start ca un laptop e cea mai proasta alegere. Dai mai mult decat pe un desktop echivalent ca performanta, componentele sunt in general castrate fata de variantele desktop si se incalzeste mult mai tare si mai repede decat un desktop.

#10
-index-

-index-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.06.2015

 Hider141, on 02 iunie 2015 - 12:14, said:

Daca nu sunt prea curios, pentru ce anume doresti neaparat laptop? Esti student si vrei sa-l duci la cursuri? Esti 90% din timp pe drumuri si iti trebuie mobilitate?
Sau pur si simplu ai vazut la altii laptop si ti se pare ca un desktop e mult prea mainstream?

Daca e ultima varianta atunci iti spun din start ca un laptop e cea mai proasta alegere. Dai mai mult decat pe un desktop echivalent ca performanta, componentele sunt in general castrate fata de variantele desktop si se incalzeste mult mai tare si mai repede decat un desktop.
Ce drac este mainstream?

Am laptop de prin 2000 si ceva, nu vad rostul si logica unui desktop, asta fiind parerea mea, voi faceti ce vreti cu bani vostri.

#11
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008
Bine, pana la urma faci ce vrei fiindca sunt banii tai. Dar te rog frumos sa nu vii peste 3-4 luni sa te plangi ca se supraincalzeste laptopul cand vizionezi un clip 1080p pe Youtube, sau ca ti se restarteaza dupa ce joci 10-15 minute GTA 5.

P.S.:

Quote

Trend majoritar (mainstream în limba engleză) este reprezentat de o aliniere a majorității unui grup de oameni sau a unor întregi societăți umane la modele de comportament, de valori, de stil comune majorității acestora. Coagularea unui trend majoritar de gândire, comportament, valori, stil apare în general, în timp, prin alinierea treptată a reprezentanților respectivului grup determinată de variate motive: experiențe empirice, analiză științifică rațională, educație sau, uneori, chiar simplul mimetism.

Edited by Hider141, 02 June 2015 - 12:27.


#12
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,183
  • Înscris: 27.06.2007
asta e mai rasarit, putin probabil sa ruleze GTA 5 http://www.altex.ro/...-2gb-ddr3-linux

#13
-index-

-index-

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 02.06.2015

 Hider141, on 02 iunie 2015 - 12:27, said:

Bine, pana la urma faci ce vrei fiindca sunt banii tai. Dar te rog frumos sa nu vii peste 3-4 luni sa te plangi ca se supraincalzeste laptopul cand vizionezi un clip 1080p pe Youtube, sau ca ti se restarteaza dupa ce joci 10-15 minute GTA 5.

P.S.:
Lol? Ai laptop?
Si pe laptopul actual pot sa urmaresc 1080P pe youtube si nu se restarteaza.

 STARTREK1, on 02 iunie 2015 - 12:31, said:

asta e mai rasarit, putin probabil sa ruleze GTA 5 http://www.altex.ro/...-2gb-ddr3-linux

O sa ma uit pe google despre el.

#14
2Bad2Real

2Bad2Real

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 27.08.2014
ultimul acer duce lejer gta 5, eu il duc pe un i3 4030 + 840m cu totul la normal, nu prea ma ajuta procesorul, dar ca detalii placa video poate urca  pe high. Un i3M este super ok pentru GTA 5

Edited by 2Bad2Real, 02 June 2015 - 12:49.


#15
Nmihay

Nmihay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 16.03.2014
Am eu acest laptop http://www.bocris.ro...56-hd-nxmq0ex00 si merge cu 35 fps...

#16
WindyZ

WindyZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,451
  • Înscris: 15.08.2013
Eu am un Asus i5 a 2-a generatie,
Placa video nvidia geforce 425M de 1 GB
4 gb ram
1 TB HDD

Si imi merge GTA 5-ul pe el. Intr-adevar, dupa 2 ore de jucat (2-3 ore) incepe sa mai faca figuri, dar pana atunci nu are nimic. Si normal, nu pe setari HIGH. E pe mediu sa zic asa...
P.S Pe un PC cu aceeasi configuratie sau poate putin mai slaba o sa-ti mearga si mai bine.

Deci eu sunt sub cerintele lor dar tot imi merge.

Si altceva... La 2000 de lei ai putea lua unul de 2000+ 3000 de lei dar second...Na.. trebuie sa il nimeresti sa nu fie terminat.. Adica cat mai nou.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate