Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 

cazare croatia!

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#37
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
Asta nu-i prea frumos, sa faci mai multe rezervari pentru aceeasi data pana te hoatarasti pentru ca altii poate cauta sa rezerve in aceeasi perioada cu tine, chiar vor sa mearga si nu gasesc oferta respectiva fiind "rezervata" de tine. Pierd si proprietarii, pierd si alti turisti.

#38
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
Asa e, pur si simplu am uitat dupa ce i-am spus ca renunt si tot restul zilei m-am uitat la altele, in capul meu a fost ca am anulat - dar pe booking ramasese si abia a doua zi mi-am amintit sa anulez.

#39
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postmdt, on 18 iunie 2015 - 18:34, said:

Asta nu-i prea frumos, sa faci mai multe rezervari pentru aceeasi data pana te hoatarasti pentru ca altii poate cauta sa rezerve in aceeasi perioada cu tine, chiar vor sa mearga si nu gasesc oferta respectiva fiind "rezervata" de tine. Pierd si proprietarii, pierd si alti turisti.
Ai si tu dreptate, dar experienta-mi spune ca hotelierii nu pun pe booking toate camerele.  
Spun asta pt ca, atunci cand am avut nevoie sa suplimentam nr de camere, desi pe booking nu mai erau (a trecut un timp, nu mai retin daca nu erau deloc sau nu erau destule), s-a rezolvat cu un telefon la hotel.
Sau, alta data, la vreo doua ore dupa ce-am rezervat noi "ultimele camere", au aparut iar vreo doua disponibile.  Posibil sa fi fost o coincidenta, sa fi anulat cineva rezervarea... dar nu prea cred.   Posted Image

Edited by Barboso, 18 June 2015 - 19:09.
Typo


#40
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postalecsus27, on 18 iunie 2015 - 18:51, said:

Asa e, pur si simplu am uitat dupa ce i-am spus ca renunt si tot restul zilei m-am uitat la altele, in capul meu a fost ca am anulat - dar pe booking ramasese si abia a doua zi mi-am amintit sa anulez.

Pana la urma, cu cat ai gasit cazarea?

#41
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
300 lei/noapte, studio cu chicineta si balcon cu vedere la mare.

#42
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Importanta e distanta fata de mare, la Brela! Ca vedere la mare au multe cazari.
Eu dau, de 3 ani, 65 e pt ap  cu 2 camere, la 250 m de plaja si faleza. Totul nou, conditii excelente. Cred ca dau bine (stau 14 nopti de fiecare data). Mai sus de frankopanska ulica nu te duce, parerea mea.

#43
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
E pe Biskupa Biankovica, pe booking.com scrie ca e la 70 m de mare. Oricum probabil drumul nu e in linie dreapta, ca in alt loc am gasit ca dureaza 5 minute sa ajungi mergand pana la plaja, deci drumul tipic de panta. Ma astept sa fie si multe trepte, asta e.
A si are si parcare gratuita - asta e primul atu pe care l-am cautat.
Numai vremea sa tina cu noi :)

#44
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
E la 70 m in linie dreapta, prin aer. Dar oricum e prima paralela cu marea, pe trepte ajungi repede.
Concediu fan!

#45
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postdenky, on 22 iunie 2015 - 00:51, said:

E la 70 m in linie dreapta, prin aer. Dar oricum e prima paralela cu marea, pe trepte ajungi repede.
Concediu fan!

Fain vroiam sa spun.

#46
alecsus27

alecsus27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 01.07.2006
M-am prins, multumesc ;)

#47
odin_79

odin_79

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 24.01.2008
Merg in Croatia de 5 ani, o singura data in apropiere de Omis si 4 veri in statiunea Makarska.
Toate cazarile mi le-am rezervat direct de la proprietari si toate cu cateva zile inainte de a merge in concediu.
Perioada in care am mers a fost de obicei jumatatea lunii iulie.
Media pretului per noapte/ persoana 15 euro.
ex: vara 2014 :  7 nopti - 9 persoane - 135 euro pe noapte. Parterul unei vile: 90 m utili 4 camere; terasa cu vedere la mare si vedere la munte;
Vila cu finisaje 2014 ......vila se situeaza la aproximativ  1 km de plaja
Noi am decis sa ne cazam putin mai departe de aglomeratie.
Oferte de cazare " pe plaja" am primit de la 10 euro....
NU am facut nici o rezervare cu ajutorul site ului booking, am comparat siteurile din croatia si sunt diferente intre ele.

#48
Beschiu

Beschiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.05.2015

View Postodin_79, on 26 iunie 2015 - 10:39, said:

Merg in Croatia de 5 ani, o singura data in apropiere de Omis si 4 veri in statiunea Makarska.
Toate cazarile mi le-am rezervat direct de la proprietari si toate cu cateva zile inainte de a merge in concediu.
Perioada in care am mers a fost de obicei jumatatea lunii iulie.
Media pretului per noapte/ persoana 15 euro.
ex: vara 2014 :  7 nopti - 9 persoane - 135 euro pe noapte. Parterul unei vile: 90 m utili 4 camere; terasa cu vedere la mare si vedere la munte;
Vila cu finisaje 2014 ......vila se situeaza la aproximativ  1 km de plaja
Noi am decis sa ne cazam putin mai departe de aglomeratie.
Oferte de cazare " pe plaja" am primit de la 10 euro....
NU am facut nici o rezervare cu ajutorul site ului booking, am comparat siteurile din croatia si sunt diferente intre ele.


Pe ce site-uri ai gasit cazare la privati?sau ai cumva un nr. de telefon?multumesc!

#49
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
In Zadar sau Paola a fost careva? Ma documentez pentru prima vacanta in Croatia...orice informatii sunt de folos de la cei care au calatorit acolo

Ca traseu care ar fi recomandat ,google da doua variante egale ca distanta 1000km
-Mures , Belgrad,Zagreb sau
-mures budapesta, zagreb

Edited by sailor62, 28 June 2015 - 18:56.


#50
spaily

spaily

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 19.08.2009

View Postsailor62, on 28 iunie 2015 - 18:48, said:

In Zadar sau Paola a fost careva? Ma documentez pentru prima vacanta in Croatia...orice informatii sunt de folos de la cei care au calatorit acolo

Ca traseu care ar fi recomandat ,google da doua variante egale ca distanta 1000km
-Mures , Belgrad,Zagreb sau
-mures budapesta, zagreb
Evident  al doilea traseu este mai indicat deorece mergi  pe o autostrada care este foarte buna, deci mai rapida.

#51
radovanu

radovanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.01.2012
Am si eu o rugaminte.Plec din Muntenegru spre Ungaria prin Croatia in 24 iulie si as fi recunoscator celor care pot sa- mi dea ceva locatii de cazare inainte de Plitvice chiar cu 70-100km pentru a nu fi aglomeratie.

#52
OutOfCtrl

OutOfCtrl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 01.02.2006
Buna,

Vrem sa mergem 4 persoane la sfarsitul lunii august prin Croatia, nu mai mult de 2 nopti in acelasi loc. Nu avem cazare rezervata. Sunt sanse sa gasim pe loc pentru 1 noapte sau 2? Pretul mediu pentru camera dubla/noapte intr-o zona sigura, dar nu centrala, care ar fi?  Multumesc

#53
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 14.11.2006
Croatia este mare. Unde anume doriti sa mergeti?

#54
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007

View PostOutOfCtrl, on 12 august 2015 - 21:30, said:

[...]Pretul mediu pentru camera dubla/noapte intr-o zona sigura, dar nu centrala, care ar fi?
Singurele zone nesigure pe care le-am vazut in Croatia erau marcate cu semnul asta http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Mine_warning_sign_in_Croatia.JPG
Posted Image

Iar pentru pretul mediu e la fel de simplu: de la ... pana la ... in functie de foarte multe variabile.

Edited by biscatrix, 13 August 2015 - 10:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate