Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Mr. Robot

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011
Atunci pentru acest abuz din partea ta la adresa mea, va doresc sa se anuleze cat mai repede serialul Posted Image

#20
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009

View Posttom_1133, on 18 iunie 2015 - 21:14, said:

va doresc sa se anuleze cat mai repede serialul Posted Image
Ce-ai băut ?
Bine că la ora asta dormi... :)

#21
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
A aparut episodul doi.

#22
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Spoiler


#23
Dares

Dares

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,920
  • Înscris: 04.07.2010
Episodul 2 a inceput penibil, si a fost foarte slab, greu de urmarit. Am vrut sa renunt de cateva ori, e plin de clisee si scene copilaresti, fara rost. Si, cel mai nasol, tipul incepe sa dezvolte un fel de simt civic care se potriveste ca nuca in perete cu ce are el de facut...
Mai incerc sa vad 2-3 episoade si daca o vor tine tot asa, las balta serialul asta.

@ccf_cristi - a doua varianta...
Spoiler

Edited by Dares, 03 July 2015 - 14:02.


#24
cornel14

cornel14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 23.03.2012

View PostDares, on 03 iulie 2015 - 14:00, said:

Episodul 2 a inceput penibil, si a fost foarte slab, greu de urmarit. Am vrut sa renunt de cateva ori, e plin de clisee si scene copilaresti, fara rost. Si, cel mai nasol, tipul incepe sa dezvolte un fel de simt civic care se potriveste ca nuca in perete cu ce are el de facut...
Mai incerc sa vad 2-3 episoade si daca o vor tine tot asa, las balta serialul asta.

@ccf_cristi - a doua varianta...
Spoiler
Atata de proaste au fost primele minute din acest al doilea episod incat mi-am zis ca nu merita sa-i acord atenție si l-am sters.

#25
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nici episodul 3 nu a fost pe masura primului.
Merita direct titlul "Razgandeanu".

#26
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
I'm done with this shit. Episodul 4 mi-a pus capac, pacat, incepuse promitator.

#27
Mohombi

Mohombi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 589
  • Înscris: 11.09.2015
Spoiler

Elliot (Rami Malek) vorbeste la fel si-n realitate doar ca e ceva mai sociabil. Posted Image

Edited by Adm, 16 September 2015 - 22:36.
spoiler


#28
Abbiex

Abbiex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,307
  • Înscris: 08.01.2014

View PostMohombi, on 16 septembrie 2015 - 21:17, said:

episodul in care moare Shayla cred ca e cel mai bun. F tare regizorul ca a ales sa arate cum a cunoscut-o Elliot pe Shayla dupa ce aceasta moare.


Data viitoare poate nu prezinţi astfel de detalii. Sau foloseşti butonul de SPOILER.

Edited by Abbiex, 16 September 2015 - 21:28.


#29
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
De cand am aflat in avans finalul de la ultimul sezon GoT, eu m-am lecuit sa mai intru pe topicurile astea daca nu am vazut toate episoadele.

P.S.
Spoiler


#30
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
N-ati reusit sa-l terminati? Posted Image

A inceput bine serialul, desi ma tot gandeam cat le-ar putea place alora ce sunt bota la calculatoare. Oricum pe final o dau in bara la capitolul asta aruncand in foc o unitate centrala si niste tastaturi ca sa-si ascunda urmele.

Ce m-a deranjat prin primele episoade a fost promovarea excesiva a fumatului, drogurilor si alcoolului, de parca nu poti fi hacker daca nu prizezi morfina si fumezi in lant. Apoi ori au lasat-o mai incet ori m-am obisnuit eu cu acest comportament, ca de la un moment dat n-am mai observat lucrurile astea.

Asta e unul din serialele cu cea mai brusca surpare a calitatii, construiau ceva interesant acolo si pe final te intrebi ce rost a avut totul. Pentru asta ai urmarit 10 episoade? Cu Shayla stim ce se intampla si privind in urma toata povestea ei a fost inutila, Angela parca joaca in alt serial deoarece actiunile ei sunt prea putin relevante raportat la timpul ei pe ecran, iar restul sunt personaje de carton. Ah, am uitat de Tyrell, poate cel mai frustrant fir din serial.

Insa Elliot devine cel mai slab personaj deoarece e inconsistent inca din primele episoade, si nu ma refer aici la episoadele lui psihotice. Pentru ca daca le iei si pe alea in considerare pare imposibil ca cineva sa poata functiona aproape de normal in societate, cu atat mai putin sa ajunga la asemenea abilitati de hacker.
In fine, dupa ce se intampla in ultimele episoade Elliot ramane neconvingator si imprevizibil intr-un sens rau.

Edited by Mizu, 30 March 2016 - 02:37.


#31
robert_3x3

robert_3x3

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.04.2016
serialul asta nu e pentru oricine. mie imi place enorm

#32
Hedonist

Hedonist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,490
  • Înscris: 10.03.2014
Filmul mi s-a parut interesant, ma pierde la scenele psihedelice unde-l confunda pe "mr Robot" cu tacsu ala mort...

#33
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
A inceput sezonul 2!

#34
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,726
  • Înscris: 10.12.2006
In acelasi ton si sezonul 2, mi-au placut vreo doua episoade din el, si in rest aceeasi plictiseala si mind-fuck. A existat un episod in care Elliot n-a aparut deloc, si a fost unul din cele mai bune. Elliot e pivotul nebuniei si al evenimentelor inutile, ce trag de timp. Te uiti la episoade intregi de actiune si apoi ti se zice ca a fost doar in capul lui, si ce privilegiat ar trebui sa te simti ca ai urmarit asa o progresiva tehnica cinematografica, un film genial, nu alta. Cine se plange e un prost si sa se intoarca la Big Bang Theory.

In sezonul asta parca au luat-o razna cu experimentele, exista unele scene care parca sunt short films, 5-10 minute din ceva greu de inteles, cu persoane aberand filozofand in ceva ce cu greu poate fi numita o conversatie.
Reactiile si comportamentul personajelor care se presupune ca nu au probleme psihice a devenit nerealist. Mai toate scenele sunt asa, te uiti la ele si te crezi la teatru.

Angela a avut sezonul asta un rol incredbil. Are permanent o expresie tâmpă pe față, si deciziile ei te lasa masca. De cate ori am crezut ca o sa mearga in dreapta, s-a ridicat si a mers in stanga, complet prin surprindere. Poate si ea e bipolara, urmeaza sa aflam in sezonul 3.

Joanna a avut rolul de a umple spatiul de emisie, dar macar am mai vazut-o ocazional in lenjerie si cum ia bataie, scene ce te scot din monotonie.

Sezonul mimeaza coerenta in marea lui parte, destramandu-se pe final, la fel ca primul. Nu stiu de ce continua sa aiba 8.7 pe imdb. Poate pentru scene artistice ca cea din biroul lui Phillip Price cand in cadru avem un colt format din doi pereti (unul lateral din sticla) si un tavan, iar Phillip Price e in coltul de jos la birou, cam pe 5% din ecran, si imaginea se mentine asa secunde interminabile ca sa ne umplem de minunea cinematografiei.

Ca sa-ti placa serialul asta nu trebuie sa fii doar inteligent, ci si sa ai gusturi extraordinare in domeniul artelor.

#35
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,636
  • Înscris: 13.10.2003
L-am abandonat dupa vreo doua episoade din sezonul 2.

#36
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,075
  • Înscris: 10.07.2013

View Postradumiki, on 01 noiembrie 2016 - 13:41, said:

L-am abandonat dupa vreo doua episoade din sezonul 2.

Nu ai pierdut mare lucru.......Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate