Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Mass Efect 4 - Andromeda.

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
MasterOfDark

MasterOfDark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 16.06.2005
il   joaca  cineva  ,  cum vi se pare ?

#20
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016

View PostMasterOfDark, on 09 aprilie 2017 - 23:11, said:

il   joaca  cineva  ,  cum vi se pare ?

Nu-mi place grafica de loc. Bani aruncati. Storyline-ul cred ca e prea liniar, dar n-am avut timp eu prea mult de el. ME2 ramane cel mai bun din serie pentru mine.

#21
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View PostMasterOfDark, on 09 aprilie 2017 - 23:11, said:

il   joaca  cineva  ,  cum vi se pare ?

Am vreo 90 de ore jucate si sunt la 56%.
Mie imi place.Este exact ce am asteptat sa fie.Fizionomia caracterelor,a multora dintre ele,aduce cu cea de copil prostut si debil,asta raportat la seria ME,dar acest lucru se poate trece cu vederea.
In schimb au bagat un personaj nou,un krogan numit Drack.Este un deliciu sa joci cu el datorita vocii in primul rand si apoi al dialogurilor.
http://www.imdb.com/..._=ttfc_fc_cl_t6
Eu consider ca este de departe cel mai reprezentativ personaj,chiar si peste Ryder.
Au cam dat-o in balarii cu asarii,care arata ca dracu (un exemplu elocvent,PeeBee)
https://www.google.r...w=1600&bih=1091
dar se pare ca trebuie sa multumeasca si comunitatea emo.De asemenea,sansa ca relatiile gay sa apara este mult marita,avand in vedere numarul personajelor gata sa o faca:
http://www.ign.com/w...Sex_and_Romance
Imi lipseste mult coloana sonora din vechea serie (o ascult de cate ori am ocazia),care aici este insipida,fara nerv,netrezind nici un fel de sentiment.
De asemenea dialogurile se incadreaza in ceea ce trebuie sa fie un joc video,nefiind nevoie de discutii la nivel de Einstein,in fond este doar un joc.O bila alba o reprezinta faptul ca alegerea stilului de dialog nu influenteaza desfasurarea actiunii.Atunci de ce ar trebui citite si alese genurile de dialog?Poate pentru faptul ca-ti ofera anumite informatii in plus care sa te introduca mai bine in atmosfera jocului.
Mimica personajelor cam lasa de dorit,dar si acest lucru poate fi trecut cu vedere.Va recomand in acest sens sa nu cautati analogii cu seria veche a jocului si atunci acest lucru devine foarte usor de digerat.
Grafica nu te da pe spate,dar este reusita totusi,fiind in binecunoscutul stil al seriei Mass Effect,adica cu mult albastru si maro/roscat sau negru.
Din punct de vedere al actiunii,este total diferit de ce a fost pana acum.Hartile sunt multe iar misiunile si mai multe,chiar daca unele sunt de genul ia de-aici si du acolo.Dar acest lucru reprezinta esenta acestui joc.Carcotasii,ca sunt destui,spun ca este foarte repetitiv.Poate ca au dreptate,dar care joc nu este asa?Chiar si in "regele" Deus Ex,ca sa dau doar un exemplu,exista repetiti si asemanari.Pe mine nu ma deranjeaza.
Replica lui Drack,let's introduce ourselves,in apropierea unei baze inamice este pur si simplu de milioane,mortala.Eu am ales ca si companioni pe Drack,cum altfel si pe Jaal (din noua rasa prezentata in joc,angara.Restul mi se par cam fara personalitate,cu exceptia Corei,chiar daca sunt mai capabili decat Jaal la capitolul armura/scut/armament.
Repet,am jucat deja foarte mult,sunt la jumatatea jocului,pe mine m-a prins,il voi juca pana la final.
Facand abstractie de coloana sonora,care pentru mine este inexistenta,acord 8,5-9 jocului.
L-am cumparat,prin precomanda,de la Media Galaxy si l-am primit in ziua lansarii.

#22
alexandrupetrosan

alexandrupetrosan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.01.2016

in primul rand iti trebuie un procesor foarte bun ca sa poti juca mass efect :andromeda de ex: un procesor intel de 4 nuclee e acceptabil dar nu nemaipomenit dar cu 8 sau 10 nuclee e tare de tot cum ar fi linkul urmator http://m.cel.ro/c/ZlFlW2ZBN2Vg

#23
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017
o dezamagire! si-au bagat coada jigodiile de sjw... cum pana mea e posibil: daca esti mascul hetero si vrei pe partea de romance o femeie umana, ai o singura optiune, si aia o urata tunsa scurt in stil baietesc... optiunile cresc doar daca faci parte din minoritatile sexuale sau te atrag alienii... Posted Image pe langa asta apar ridicol de multi negrii, de zici ca esti undeva prin africa(nu, nu sunt rasist, insa e o chestie fortata ce-au facut)

problemele jocului sunt multe... despre animatia faciala(si nu numai) praf s-a discutat mult, eu nici nu am sa comentez prea mult, dar sunt multe chestii penibile care tin mai degraba de prost control al calitati: gurile multor personaje iluminate pe interior de zici ca au becuri in cerul gurii... Posted Image  alta tampenie, misiunile prioritare nu pot fi salvate manual, ci sunt salvate automat doar in anumite locuri... pare destul de naspa si partea de adunat materiale si research, mai complicat de facut si consumatoare de timp... pana si pentru plimbatul de la o planeta la alta in acelasi sistem solar au bagat niste animatie absolut inutila care doar manaca timpul aiurea ... eu inca sunt la inceput, abia am ajuns pe eos, insa destule chestii deja m-au dezamagit...

Edited by ShadowBroker, 29 May 2017 - 23:11.


#24
Ramuran

Ramuran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,790
  • Înscris: 16.01.2017
L-am terminat a doua oara de curand, e exceptional! (cele cateva aspecte negative pot fi trecute usor cu vederea). Sper sa dea drumul la dezvoltarea partii a doua cat mai repede.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate