Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

VAG COM ... de care?

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 28.11.2009
Si uite cum dintr-una,ati dat-o in alta.initiator,daca iti cumperi interfata de pe okazii,te rog sa imi dai un mesaj privat dupa ce o folosesti.si eu intentionez sa achizitionez una,dar din atatea oferte nu stiu ce sa aleg.
Nu o sa dau 1300 lei pe una originala,cred ca si astea facute pe vapor merg destul de ok,dar trebuie sa ai grija sa nu o folosesti cu internetul activat.

#20
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
pfff,
la asta ma gandeam si eu, poate sare cineva care si-a cumparat inainte :))

#21
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
ai rezolvat cu vcds-ul?

#22
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 29.05.2004
Si mie mi-ar prinde bine un feedback, sunt pe cale sa cumpar una.

#23
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
pt operatia asta merge si orice clona chinezeasca,de la versiunea 11.11 in sus,care este in jur de 100lei.pretul nu include procedura (cum se face) nici la clona ,nici la original.

#24
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Am o interfata 17.1.3 in romana care se comporta ciudat....mai exact dupa aprox.5 sau 10 minute(timp in care se incalzeste bine) imi da eroarea:"no response from controler" si s a gatat distractia nu mai pot accesa nici un modul...nimic...aceeasi eroare...

Daca intru la optiuni apoi dau la test buton...imi zice ceva de genul:"k1 ok k2 ok...can not ready...

Alteori imi da eroarea din prima,deconectez interfata...scot cheia din contact vreo 10 15 secunde..si isi revine..pana se infierbanta dupa care nu si mai revine.....notebook ul la care se conecteaza interfata e un asus de 10' cu procesor amd cu placa video integrata de la amd ,un dual core la 1 ghz,2 gb ram...iar tigaia e o skoda Roomster 1,4 tdi motor bms,foarte gurmanda

Dupa sapaturi pe net am aflat ca ecu comunica prin kwp 2000 nu can...


Imi puteti spune daca eroarea provine de la interfata...?...ecu masinii..?...laptop..?...alte cauze...?

Edited by willrock252000, 15 August 2017 - 21:18.


#25
dancostea2002

dancostea2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 30.05.2010
Problema este de la interfata ,nu cautati in alta parte.Se supraincalzeste stabilizatorul de 5V din interior.Supraincalzirea este datorita unei componente interne care are un consum prea mare (de multe ori chiar MCP este prb ).Este pe duca  ,dupa ce moare de tot nu mai sunt posibilitati de reparare in regim hobby .

#26
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Multumesc mult,o s o trimit inapoi

#27
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Revin cu noutati...am trimis o inapoi..m au sunat dupa cateva zile ca mi au inlocuit o si testat o pe doua masini si merge perfect...am primit o,acum interfata nu mai are nici un sigiliu si surpriza eroarea,,no response from controler " imi tot apare

Orice as face:restart pc,scos mufele bagat inapoi,scos cheia din contact lasat cateva secunde si pus contact... etc etc

#28
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
In program options ai făcut testul sa vezi daca comunica?

#29
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Da,interfata este recunoscuta de pc...usb ross teck....la test imi spune ca k1,k2 ok...can not ready

#30
i860

i860

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 19.10.2015
Ciudat ieri am bibilit o Skoda Octavia cu un vag com, cu care nu am mai lucrat de 4 ani.
In vag com am dat pe usb la test a recunoscut interfata si apoi am scanat masina.
Poate te ajuta cu ceva :
http://forums.tdiclu...ad.php?t=224167

#31
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Multumesc mult,o sa incerc si ce scrie acolo poate cine stie...

Mai gasisem ceva pe net ca la radio cd player after market trebuie deconectate pt.ca pot da nu s ce erori bla bla...eu scot de fiecare data fata cd playerului cu totul(e demontabila) o fi de ajuns?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate