Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

Digi vs. Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
157 replies to this topic

#145
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
M-am oprit din citit la pagina 5 si imi ajunge. Am ramas masca sa vad ca unii se asteapta la reduceri din parte RDS, pai ce mama dracu' sa mai reduca la pret?  Vreti sa fiti platiti ca aveti cablu si net de la ei? OMFG!
Misshule, ia ghici din ce cauza a ieftinit T pachetul maxpack ;) De ce pana acum nu au miscat un deget in grila? Am ajuns sa ii dau dreptate unui coleg de forum, imi scapa numele acum, care spunea ca RDS dicteaza piata. La inceput am ras si eu, dar acum ii cam dau dreptate. Urmeaza si UPC-ul sa introduca ceva canale, si apoi liniste si pace pana la urmatoarea miscare a RDS-ului.

#146
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011
Din cauza celor de la RCS avem atatea posturi si pachetele se ieftinesc
Din cauza celor de la Cosmote (Cosmote am zis ! nu teleshit) avem atatea minute gratuite.

#147
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006
Doamne ce munca sustinuta aici. Colegul @flobuc a "cedat" si e si normal. Din toate cele spuse aici, nu pot spune ca cineva nu are dreptate, mai ales ca fiecare a venit cu argumentul sau. Un singur lucru nu ati luat in seama: nu exista cel mai bun operator, unicul, the best. Daca ar fi asa ceva, pe piata ar exista numai el, ca d-aia e cel mai bun. Va rog, luati in calcul ca cel mai bun operator este acela care iti satisface nevoile in conditiile de pret comun acceptate.
Stiti cum este? Niciodata ceea ce este bun pentru mine, obligatoriu, este bun si pentru altul.  
PS: Argument la cele spuse: sunt abonat la ambii operatori, in locatii diferite (nici unul, din cei doi nu mi-a putut satisface cerintele in ambele locatii)

#148
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Scuze ca ma bag: dar ce iti lipseste de la RDS ? Posted Image

Quote

sau ca un laptop are gigabit !!!

Daca placa ta de retea prinde 1000 Mbps pe fir, nu inseamnca ca si pe wireless. Asa ca argumentul ta e invalid. SI sa nu mai zic ca habar nu avem unde ai pus tu routerul. Poate e la 2-3 pereti de beton distanta.

Edited by danzi23, 27 May 2015 - 23:18.


#149
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postdanzi23, on 27 mai 2015 - 23:17, said:

Scuze ca ma bag: dar ce iti lipseste de la RDS ? Posted Image
Primul si cel important: relatiile cu clientii sunt praf. In al doilea rand desi platesc mai mult decat un client persoana fizica nu pot avea acces la hbo go, digi online si digistorage, iar accesul la digisport online este doar daca am net de la ei, ceea ce e foarte deranjant. Iar ultima ciudatenie este ca echipamentele rds+conexiunea la net este mai slaba decat echipamentele telekom+conexiunea lor la net

#150
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
Intrebarea era pentru stefan94.

Quote

echipamentele rds+conexiunea la net este mai slaba decat echipamentele telekom+conexiunea lor la net

Testele fiind facute in aceleasi conditii? Adica numarul de pereti de beton si distanta dintre routerul de la RDS si telefonul tau este egal cu numarul de pereti si distanta dintre routerul de la telekom si telefonul tau?

#151
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postdanzi23, on 28 mai 2015 - 08:39, said:

Intrebarea era pentru stefan94.



Testele fiind facute in aceleasi conditii? Adica numarul de pereti de beton si distanta dintre routerul de la RDS si telefonul tau este egal cu numarul de pereti si distanta dintre routerul de la telekom si telefonul tau?
Testele de pe telefon le-am facut de langa routere, in acelasi timp si in acelasi loc, care sunt amplasate in acelasi loc amandoua.
Am facut si test de pe laptop fara sa il misc de pe loc, contact vizual direct cu echipamentele, fara pereti!


#152
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Umiditatea in camera?

#153
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

View Posteminemscu, on 28 mai 2015 - 16:23, said:

Umiditatea in camera?
Relativa!

#154
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View Postdanzi23, on 27 mai 2015 - 23:17, said:

Scuze ca ma bag: dar ce iti lipseste de la RDS ? Posted Image

In Targoviste, RDS a intrat destul de tarziu, a mai cumparat o retea de cartier si atunci am optat pentru Nextgen si Telekom. Am avut si am servicii si preturi foarte bune. In a doua locatie (Brasov) am apelat la cei doi furnizori de care eu sunt multumit si pentru faptul ca nu mi-au putut onora dorintele, m-am abonat la RDS. De aceea am spus ca operatorul bun e cel care satisface nevoile la pretul comun acceptat.
Si ca sa fiu si mai exact la intrebare: in Targoviste RDS avea alte prioritati cand eu doream servicii; in Brasov, Nextgen si Telekom nu au putut satisface nevoile.

View Posteminemscu, on 28 mai 2015 - 16:23, said:

Umiditatea in camera?
:) Tare de tot!

#155
vibeo

vibeo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 17.08.2007
Eu mai am cred ca vreo 2 luni pana imi expira contractul cu RTC, platesc in urma unor negocieri personalizate vreo 75 lei, pentru un net de 16 mega, telefon cu 0 min si DTH , fara xxx , in rest merg toate. Cam tot atat platesc pentru RDS, pachet tv full, un decodor DVB-C HD + 3 CAM, si evident net. In mare , repet in mare, pentru mine sunt la fel, fiindca cum a scris cineva p-aici lumea se mai plimba catelul/copii/nevasta , mai baga o bere doua cu pretenii samd. Probabil am sa tin doar netul pentru back-up de la RTC, cu telefon 0 daca se poate. Insa as fi curios daca pe ADSL 2+, cu viteza reala de vreo 12-13 mega pot oferi IPTV? Sau mumu?

#156
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009
Eu zic ca topicul asta sa ramana. Tocmai ce se inchid subiectele de discutie pe topicul lui necolae. Ce ne facem? Ramanem fara umor pe aria asta?

#157
Anonymous1986

Anonymous1986

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 03.03.2016
Bad post, sorry

Edited by Anonymous1986, 24 June 2016 - 18:07.


#158
sizan

sizan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 27.07.2006
rad cu pofta cand citesc pagini intregi de chestii interesante:)

1) viteza se testeaza pe wireless . asta e tare! si mai ales replica cu 100 de la T merge mai bine ca 500 de la Digi. ( asta am notat-o, e prea buna )
2) X are 4983743984 canale HD, Y are doar 14. din toate canalele daca ma uit la vreo 4 maxim, e mult. ( si cand zic toate, zic ca am si pe satelit canale HD peste 100.

in rest totul e marketing iar la noi in tara conteaza cantitatea si pretul cel mai mic:) si eu zic sa multumim rcs pentru ca exista si tine preturile jos.

e bine cand ai timp sa te plictisesti :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate