Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

ZTE Nubia Z9

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#37
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Deci  mulțumit peste măsură de p9 max ni?? Ce preturi mai sunt pt varianta de 2 si 3gb?? Gasisem pe un sit la 200$  cea de 3 gb dar nu expediază în România banditti..alegrecompra.com ceva...
Dacă z9 max e așa..Dar z9 elite de 4/64 gb ram/rom??

#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
https://www.aliexpre...2313591271.html

https://www.aliexpre...2680487553.html


Nu merita varianta cu 3GB, e mai scumpa decat Z11, care e un telefon superior. Atunci cand am luat Z9 Max nu aveau decat auriu Z11, big nono. Altfel luam Z11 max. Din fericire camera e la fel, deci nu am pierdut nimic, decat putere de procesare mai mica, si ecran de 5.5" vs. 6". As fi riscat un 6, dar nu auriu. Si ala argintiu era aproape de 300€, nu aveam de ce sa dau dublu. Oricum, incantat. :)

#39
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Nu a luat nimeni Nubia Z9?

#40
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
as lua un Z9, dar cred ca pana ma hotarasc, se termina.

#41
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am luat un Z9 Max. Acum nu m-as da inapoi sa iau chiar un Z11 Max :D

#42
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
camera cum merge? sau nu este un criteriu important pentru tine? pe mine m-ar interesa.
am vazut ca ai pus imagini. ai rezolvat problema cu imagini in miscare? varianta ta are OIS? parca are. se cunoaste? isi face treaba?

eu as lua z9 elite, dar din ce am vazut, nu prea are suport software. gasesc doar pentru Z9 mini si max, de aceea nu ma hotarasc.
z9elite are indicativul nx508j. ai putea sa-mi spui ce indicativ are al tau? ca sa stiu daca pot folosi un soft de z9max la Z9 elite?

Edited by menaloty, 12 April 2017 - 10:03.


#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai am luat Z9 Max pentru camera. Sunt multumit de ea, dar se poate si mai bine. Adica nu incerc sa coafez nimic Posted Image Partea cu miscarea am rezolvat-o partial, adica daca compensez eu din felul in care apas pe "buton" face poza mai in focus, dar nu e ceva exceptional, unele ies, altele nu. Ma rog, si copilul e nazdravan, dar mi-ar fi placut sa il pot prinde fara atata chinuiala. Dar orice inseamna poza statica este excelenta. Ma rog, m-am invatat cu bubele lui, dar apreciez inca si calitatile.

Acum dupa juma de an de butonat pot spune ca sunt incantat de alegere. Ecranul este foarte bun, luminozitate mare in timpul zilei, si foarte mica in timpul noptii, de cand mi-a decedat iPad-ul este singurul device cu care stau noaptea si ma plimb pe forum/fb/etc. Foarte bun la ochi, iPad era incredibil de luminos noaptea. Si prost ziua, ca sa compenseze Posted Image. Ma rog, mai vechiut dar na, ala e termenul de comparatie. Ca si baterie e acceptabil dar recunosc ca nu il forjez, intotdeauna prinde sfarsitul zilei. Ca si camera de pozat am mai zis, e excelenta daca te dai un pic dupa ea si daca pui degetul pe zona de focus pe care o vrei, si daca stii sa stai cat de cat nemiscat, dar aia e valabil la toate telefoanele pe care le-am avut sau le-am butonat pana acum. Ca filmare e ok, dar parca mi-ar fi placut ca OIS sa actioneze mai mult. Drept e ca nici nu m-am mai chinuit, nu mai sunt genul care sa puna o mie de ROM-uri si cacaturi, am pus unul, a functionat, si ala e, de 6 luni merge fara update, fara nimic, e posibil sa fie update-uri pe partea de camera dar pentru mine e indeajuns de buna incat sa nu ma chinui.  Cu semnalul nu am avut niciodata probleme, nici cu WiFi, deci per total, telefonul a meritat investitia.

Urmatorul care va fi? Nu stiu, nu simt nevoia. Poate peste un 1,5-2 ani ma gandesc, la 700 de lei nu e un capat de tara sa iau iar o chinezarie "de firma" Posted Image

Edited by MembruAnonim, 12 April 2017 - 10:38.


#44
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
da, si mie imi place pentru camera si pentru posibilitatile de reglare. ai incercat sa lucrezi pe manual cu electronic aperture? daca vei da deschiderea mai mare, de fapt mai mica in cifre, la 2, 4, 5.6, pe lumina zilei se scurteaza mult timpul de expunere si s-ar putea sa iei poze in miscare foarte clare. va scadea putin calitatea, evident, dar nu mult. dar cred ca stiai asta, dar ma intereseaza daca ai incercat.
sa vad daca ma hotarasc si eu. daca ar fi ezit intre Z9 elite si Z11 mini.

#45
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am încercat dar nu sunt fotograf și nici nu îmi place, sunt genul pentru care s-a inventat point and shoot.

Dacă găsești la preturi apropiate, as lua mai degrabă 11. Ai update-uri mai recente, poate și  la softul de cameră au umblat și o fi mai bun.

#46
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
in cateva zile vreau sa ma hotarasc.
in ce priveste electronic aperture pe manual si la cifre mici, poti incerca asa: incepi setand la cea mai mica cifra. asta este tot ce faci. restul ramanae pe automat. faci o poza a unei masini care se deplaseaza si vezi ce se intampla. subiectul in miscare se vavedea nemiscat, numai poza in totalitate nu va mai avea atatea detalii ca pe automat. si daca este ok, incerci mai sus o treapta. te opresti acolo unde poza iese miscata si dai o treapta inapoi, unde iesea bine.memorezi setarea si o pui cand ai nevoie(evident daca ai aceleasi conditii de iluminare ca la test). Iti spun ca o sa fii incantat de rezultat. sper.
La z11 mini nu zice nimic de stabilizare optica, poate este prea ieftin.

Edited by menaloty, 12 April 2017 - 13:18.


#47
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Am o nelamurire. ce ziceti? daca in specificatii scrie asa:
Tip retea
FDD LTE: B1/3/5/7/8/20
TDD LTE: B40
asta inseamna ca are si banda 38 Digi, sau nu?
poate imi spune cineva, multumesc.

Edited by menaloty, 13 April 2017 - 08:27.


#48
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca nu mentioneaza banda 38 ma indoiesc ca ar avea-o, dar nu te baza 100% pe ce zic. Al meu merge in Vodafone 4G fara probleme, ca idee.

#49
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
multumesc, cred ca o sa mai intreb pe vreun alt topic. as vrea sa fiu sigur. am trimis ieri un mail la nubia.ro si nu mi-a raspuns pana acum.

#50
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmenaloty, on 13 aprilie 2017 - 08:27, said:

Am o nelamurire. ce ziceti? daca in specificatii scrie asa:
Tip retea
FDD LTE: B1/3/5/7/8/20
TDD LTE: B40
asta inseamna ca are si banda 38 Digi, sau nu?
poate imi spune cineva, multumesc.
Gsmarena.com spune ca ar avea si banda 38: http://www.gsmarena....bia_z9-7207.php

Network  Technology
GSM / CDMA / HSPA / LTE
2G bands  GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
   CDMA 800
3G bands  HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
   TD-SCDMA
4G bands  LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)
Speed  HSPA, LTE Cat6 300/50 Mbps
GPRS  Yes
EDGE  Yes

#51
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Steaua, multumesc, dar specificatiile astea sunt la nubia z11 mini, vandut chiar de nubia, iar ei asa prezinta telefonul.
nu stiu ce varianta comercializeaza ei aici. un producator face mai multe variante, naiba sa le ia. le-am dat mail de ieri, dar nu raspund.
as vrea sa iau in cunostinta de cauza.

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ahhh... ok, credeam ca pentru Nubia Z9.

#53
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View PostMembruAnonim, on 13 aprilie 2017 - 14:02, said:

Ahhh... ok, credeam ca pentru Nubia Z9.
multumesc oricum.

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ok.

Am dat un ochi pe site-ul http://www.nubiamobi...bia-mobile.html Toate Nubia Z11 au si B38. Inclusiv varianta mini.

Edited by MembruAnonim, 13 April 2017 - 14:25.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate