Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Lenovo K3 Note

- - - - -
  • Please log in to reply
646 replies to this topic

#37
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Da comanda nu.mai sta..ca am vazut ca la unele teluri au luato razna cu preturile..da comanda si in max 3 zile il ai ok? Bafta!!

#38
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Dau comanda, doar ca as vrea sa stiu daca Flat Rate shipping inseamna livrare la posta.

#39
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Cred ca da..cu posta vin toate...

#40
EL-GABRY

EL-GABRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.01.2006
Eroare.
Nicio comanda, chiar si din depozitul EU, nu dureaza doar 3 zile. Daca il primesti in 7, considera-l un caz fericit. Oricum, e mult mai bine decat direct din China, unde astepti si o luna (e adevarat, unele preturi sunt mai mici, dar daca nu ai "bulan", ajung la Vama si te-ai ars).
Am luat acelasi telefon, din acelasi loc. A ajuns cu DPD direct la usa (ma rog, in fata scarii).
Acum mai am o comanda la ei (data luni 28.09.2015), a fost trimisa cu posta mongola (HU Post). Am track number, abia e in tranzit. Probabil acest colet o sa ajunga la Posta.

#41
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Hu post e hungary post...deci cat face din depozit ue?am citit undeva ca in 3 zile a ajuns coletul..daca comanzi din china ajunge in vama ...posibil da sau nu..cum e norocul

#42
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Gata, am facut comanda, varianta pe alb + 2 folii de sticla! Total 707 lei retrasi din cont via paypal! Acum sa vad cat dureaza!

rectific, suma e mai mica, adica 681,07 lei Posted Image !

#43
EL-GABRY

EL-GABRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.01.2006

View Postalinator, on 01 octombrie 2015 - 09:37, said:

Hu post e hungary post...
Crezi ca nu stiam? Posted Image
Cam asa e, norocul e primordial. Insa am cateva comenzi date, niciuna nu a ajuns in 3 zile. Uneori, la 3 zile primesti coletul din tara, deci din UK...
Din China am primit colet cu PostNL, direct la Posta de cartier. Acum am citit ca si ei trimit coletele la Vama. Riscant.

Edited by EL-GABRY, 01 October 2015 - 10:34.


#44
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Pentru mine nu e o problema daca nu vine in 3 zile, mai important e sa vina intreg :)) .

#45
doarmiky

doarmiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 12.01.2010
Cine a comandat de pe gearbest.com are limba romana telefonul sau doar engleza si chineza?

#46
GEORGiQ

GEORGiQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 15.04.2005
Vreau sa-l comand si eu astazi de pe gearbest, pe alb e $153, insa pe langa faptul ca trebuie sa-i pui un Custom ROM pentru ca Vibe ui de la Lenovo pe acest tel e plin de bloatware, am citit ca emana cam multe radiatii : At the Head - 1.590 W/Kg, At the Body - 0.688 W/Kg. Poate fi asta o problema?

#47
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Conform wikipedia nu:
https://en.wikipedia...tion_and_health

Quote

Some national radiation advisory authorities[5] have recommended measures to minimize exposure to their citizens as a precautionary approach.

Quote

Effects
Many scientific studies have investigated possible health symptoms of mobile phone radiation. These studies are occasionally reviewed by some scientific committees to assess overall risks. A 2007 assessment published by the European Commission Scientific Committee on Emerging and Newly Identified Health Risks (SCENIHR)[6] concludes that the three lines of evidence, viz. animal, in vitro, and epidemiological studies, indicate that "exposure to RF fields is unlikely to lead to an increase in cancer in humans".


#48
dan3zu

dan3zu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 13.09.2005
Salut
Vreau sa dau si eu comanda de un Lenovo K3 Note și am câteva intrebari:
- garantia este valabilă și în România?
- de pe ce site recomandați să dau comandă?
Multumesc

#49
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Gearbest cel mai sigur..162 usd adus la usa..nu e valabila in ro garantia,trebuie trimis in china daca sunt probleme..plus ca ttrbuie pus rom curat si nu avem pasii...

#50
dan3zu

dan3zu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 13.09.2005
Multumesc pentru raspuns.
Cat dureaza livrarea de pe gearbest? Am gasit si pe Alibaba cu livrare prin DHL si ma gândeam ca este mai safe asa.

Prin afirmatia: "pluss ca ttrbuie pus rom curat si nu avem pasii..." la ce va referiti?

Sa inteleg ca vine cu OS full in chineza si nu are alta limba pt selectie?

Va multumesc

#51
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006
Eu as lua mai bine de pe gearbest cat este..se duce repede...nu lua cu dhl ca platesti tva si comision 100 la dhl..vine repede dar vei da aproape 1000 lei pe el...asa vine maxim 700 ..
Prin rom curat ma refer la un rom fara aplicatii in chineza, cu playtore instalat si lb romana...cel pe care il iei poate veni cu sistemul lui cu aplicatii in chineza, poate are doar engleza...are bloatware...etc..asa un rom clean e mai ok..doar ca nu stiu cum il poti pune tu prrsonal...pasii care trebuie urmati...ia de pe gearbest si vedem!!! Salut

Livrarea de pe gearbest ei zic 3-5 zile..dar gandestete la 7,zile maxim..vine din uk..mie mia venit in 2 zile si ceba un colet de acolo...curierul la adus la usa..

#52
bardu

bardu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,485
  • Înscris: 09.05.2007
Pentru cei care aveti deja terminalul, ce rom folositi? Am gasit o multime adunate la un loc pe xda:
http://forum.xda-dev...te-k50-t3158522

#53
GEORGiQ

GEORGiQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 15.04.2005
Eu l-am comandat ieri de pe gearbest, alb + transport și asigurare de transport a ieșit un total de 663 lei. Revin cu un review după ce îl primesc.

#54
alinator

alinator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,872
  • Înscris: 19.08.2006

View Postbardu, on 06 octombrie 2015 - 12:31, said:

Pentru cei care aveti deja terminalul, ce rom folositi? Am gasit o multime adunate la un loc pe xda:
http://forum.xda-dev...te-k50-t3158522
Pune un link cu cel mai stabil si mai curat rom..ceva cu 1520 nu stiu cum stiu ca era..plus pasii..cum trebuie facut..etc..

View PostGEORGiQ, on 06 octombrie 2015 - 12:47, said:

Eu l-am comandat ieri de pe gearbest, alb + transport și asigurare de transport a ieșit un total de 663 lei. Revin cu un review după ce îl primesc.
Ok asteptam sa vedem ce si cum..cat dureaza transportul etc..mersi

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate