Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

SEO url keyword Meta tag-uri

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
MariusSEO

MariusSEO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.05.2015
Salut,
As dori sa va adresez cateva intrebari iar cine are experienta va rog frumos sa imi raspundeti sunt incepator in ceea ce inseamna SEO si vreau ca ceea ce fac sa fie cat mai bine.


Pe cate am inteles seo-url trebuie sa fie UNIC global intrebarea e urmatoarea daca numele cateogiriei mele e Samsung sau Telefoane atunci daca la SEO URL complectez cu numele Samsung / Telefoane una din doua e considerat global ? Daca nu atunci cum sa fac sa fie considerat global ? Pentru ca daca ii dau un nume de genu categorii-samsung atunci la urmatoarele categorii nu mai pot folosi cuvantu categorii ca nu e unic (poate ma lamureste cineva ca nu inteleg).

La fel daca puteti sa imi spuneti ce mai exact trebuie complectat la Meta tag title si la Keyword-uri ca sa fie cat mai bune din punct de vedere SEO.

Va multumesc !

#2
floyd69

floyd69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 15.12.2010
SEO = Search Engine Optimization. Optimizare pt motoarele de cautare. Tehnica de promovare a site-urilor pt a avansa in cautari. Ideal, prima pagina pe Google, Bing etc. V-a trebui sa citesti niste protocoale. De ex. Panda si Penguin pt Google. Ele se schimba permanent, deci pt un SEO efectiv, trebuie sa fi mereu la curent si sa actualizezi site-ul corerspunzator. Meta si keyword, desi functionale si-au pierdut imens din importanta.

#3
MariusSEO

MariusSEO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.05.2015
Floyd mulțumesc pentru informații voi căuta sa ma documentez mai bine in ceea ce ai specificat
Dar referitor la SEO url ce părere ai cum e mai bine sa fac in contextul dat?

#4
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Despre url-uri: https://moz.com/blog...tructuring-urls

#5
Cossssmin

Cossssmin

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.03.2015
http://www.searcheng....com/seo-guide/
Pe acest portal există texte excelente referitoare la "SEO", precum şi texte despre mediile sociale şi internet marketing. Sper că va fi de folos cuiva

#6
MariusSEO

MariusSEO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.05.2015
Bun bun va multumesc pentru mesaje si pentru documentatiile pe care trebuie sa le citesc macar cat apuc din ele ...
Dar totusi concret stie cineva sa imi spuna ?
Inca o data va multumesc pt link-uri toata problema e ca sunt presat si de timp si m-ar interesa concret un raspuns ! Dar nu strica de loc sa am si documentatiile pe care le-ati pus !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate