Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

catacombe

- - - - -
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#145
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

 lestatis, on May 31 2008, 17:59, said:

M-am intalnit prin bellu intamplator azi cu autorul cartii mentionate mai sus, Paul Filip, si am adus vorba de subiectu asta, cum ca i-a fost atrasa atentia asupra publicarii cartii deoarece ar da multe lucruri in vileag si ar suna periculos pt unii.
Decat sa n-o scoata deloc poate s-o publice pe net prin metodele bine cunoscute de distribuire in masa  ;)

Chiar pacat..

Edited by Blackhawk, 02 June 2008 - 06:50.


#146
lestatis

lestatis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.04.2008

 Blackhawk, on Jun 2 2008, 07:50, said:

Chiar pacat..
nu e totu pierdut  :D

#147
Jigodie

Jigodie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.11.2007
Daca mai sunt impatimiti ai iesirilor prin locuri interesante din Bucuresti si imprejurimi, sa intre AICI si sa se alature echipei.

#148
dolceboss

dolceboss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.10.2008
nu e chiar asa sinistru in catacombele de la magurele aseara am fost eram si fumat si n'am patit nk doar ca la un momendat ajungi sa numai ai drum pt ca ori e surpat ori e infundat ori sunt gaini moarte si caini jupuiti de la satanisti... daca e cineva dornic de aventura asta astept sa ne strangem cat mai multi
sa merem... :* dolc3_baiat id

#149
calin_muntenita

calin_muntenita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 08.01.2007
am citit tot ce a-ti scris, si v-am dat add la id-urile gasite aici, sper sa vorbim si poate facem si ceva inafara sa vorbim.

Ne gasim pe mess,    catacombele   e id-ul meu

#150
iohanna

iohanna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.02.2010
hello! si eu sunt f interesata de tunele. Am fost pan aku l cel de l orera care e f tare..numa k e kam inundat din pacate. Am vazut un coment p situ acesta de un bunkar l marginea bucurestiului. Acelea sunt forturile de p vremea lui carol..sunt 20 si keva p toata centura bucurestiului. Eu am fost l 3 pan aku. Si app de expeditii ...dac mergeti luatima si p mine:P  iohanna_2009

#151
iohanna

iohanna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.02.2010

 lestatis, on 2nd June 2008, 14:37, said:

nu e totu pierdut  :D

hello! vreu si eu! pan aku am fost in tunelurile de sub opera si in forturile de langa buk... Am o karte f tare de aku 60 d ani in kare un reporter povesteste kum intra in subterane...are si poze . datimi si mie add pls [email protected]

#152
adill

adill

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.08.2008
Dezgropatoru de catacombe :w00t:

#153
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 11.10.2006
Tunelele de sub Bucuresti. http://www.motocicli...?...8778&st=750. Se vorbeste despre o gura de tunel la Crematoriul cenusa.

#154
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007
M-am plimbat ieri prin oras si am gasit o mica fabricuta abandonata. Este fostul la borator de Cofetarie al Bucurestiului. Are subsol, parte, etaj si mansarada cu foarte multe incaperi, conservat cat de cat bine.

Nu am avut lanterna sa intru in susbsol desi se putea intra si mi-a fost frica sa intru in mansarda ( podeaua e subreda deci ATENTIE, eventual legati-va cu o cordita)

Inafara de urmele unui locatar vremelnic ( un om al strazii) , nu e nimeni. A crescut nivelul deadrenalina dar a afost frumos.

Mi-a placut in mod special liftul si intrarea in subsol. Nu este inundat si relativ curat.

Visit My Website
Cercetati si pozati.

Sarbatori fericite!

Edited by autom2, 05 April 2010 - 06:18.


#155
danny_byank

danny_byank

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.05.2010
Vad ca voi chiar nu faceti nimic. in afara de palavrageala,absolut nimic.id-ul meu  danny_byank . vreau sa ne strangem si sa vizitam catacombele.doar persoane serioase.

#156
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Mie mi se pare ciudat ca nici unul din linkurile date aici cu articole,poze,harti nu mai sunt functionale.

#157
adish1k

adish1k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,152
  • Înscris: 17.02.2010
Au grija dezinformatorii ;)

#158
mony13

mony13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.01.2012

 lestatis, on 27th May 2008, 19:52, said:

L-am sunat pe autorul cartii.. si, din pacate nu are fonduri pt a o publica :unsure: ..doar in stadiu de manuscris. O sa apara ea curand (sper) si n-ar trebui omisa.  :rolleyes:


as vrea sa iau legatura si eu cu autorul cartii..cum as puteaâ+ ma poti ajuta cu un numar de telefon te rog

#159
Kent_ro

Kent_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 06.01.2006

 Rules_suck, on 1st May 2008, 18:15, said:

1. Da, dar formula din 2006 nu functioneaza. :(
2. In unele nu. in unele da. In majoritate este ilegala, dar n-are importanta. :)
3. Era vorba de forturile de aparare, dar se poate sa fie si in unele tunele. Ne riscam. :)
Va asigur ca formula din 2006 functioneaza si inca foarte bine !!! La aceasta s-au alaturat si altii care intradevar au avut ceva de oferit grupului nu doar dorinta de a explorare . Probabil ca la sfarsitul anului viitor veti primi informatiile de care toti sunteti interesati (fotografii,filmari ,harti,detalii cat mai amanuntite asupra minunatiilor subterane descoperite). Cu respect va saluta ...Kent

#160
Motzoc

Motzoc

    VENERABIL

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,644
  • Înscris: 29.01.2007
Stimati colegi,
Ca om care a lucrat la reteaua de cai ferate a metroului in perioada 1978-1988, va spun cu certitudine ca exista o legatura intre metrou si vechile galerii ale Bucurestiului, ca sa nu mai vorbim de cele noi, necartografiate si inaccesibile publicului larg; sigur sub Gradina Botanica exista un adapost antiatomic si alte legaturi, cu Casa Poporului si aeroport!
Cand intrebam cate ceva pe vremea aceea, mi se raspundea de catre cei cu salopete curate ( ca erau destui!), ca sa-mi vad de treaba, ca am familie si copii!

#161
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

 Motzoc, on 13th August 2012, 08:16, said:

Stimati colegi,
Ca om care a lucrat la reteaua de cai ferate a metroului in perioada 1978-1988, va spun cu certitudine ca exista o legatura intre metrou si vechile galerii ale Bucurestiului, ca sa nu mai vorbim de cele noi, necartografiate si inaccesibile publicului larg; sigur sub Gradina Botanica exista un adapost antiatomic si alte legaturi, cu Casa Poporului si aeroport!
Cand intrebam cate ceva pe vremea aceea, mi se raspundea de catre cei cu salopete curate ( ca erau destui!), ca sa-mi vad de treaba, ca am familie si copii!
Ce e cu rosu sunt galerii continue ce e cu albastru sunt zidite. Prin astea am umblat eu. Pot sa va dau unele poze prin unele dintre ele pe relatia Marriott MApN. Astea au avantajul ca-s uscate spre deosebire de ce merge inspre Izvor unde e mai mereu apa.

Ce fain este ca de la inaltime datorita lasarii terenului si a constructiilor de la Catedrala Mantuirii incep sa se vada tunelele

Pe relatia Cotroceni Gradina Botanica se vede foarte usor pasajul inspre gradina exact inainte de soseaua Grozavesti cum vii de la Eroilor. De acolo exista o galerie care a fost fotografiata cu ocazia devierii utlitatilor pentru construirea rampei Pasajului Basarab. Nu poti sa mergi cu vreun vehicul pe acolo dar au loc destui oameni, e uscat exista sistem de lumina si ventilatie.

Attached Files


Edited by Kokoshmare, 13 August 2012 - 11:47.


#162
Motzoc

Motzoc

    VENERABIL

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,644
  • Înscris: 29.01.2007
Nultumesc pentru harti, cand voi avea mai mult timp liber in Bucuresti o sa incerc sa parcurg traseele!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate