Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

catacombe

- - - - -
  • Please log in to reply
165 replies to this topic

#127
diavolos

diavolos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.08.2006
salutare tuturor..am fost zilele trecute cu niste prieteni la catacomba din magurele..sau mai exact una dintre ele..sinistru rau...

#128
lestatis

lestatis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.04.2008
:wave: salutare tuturor, ati dat cumva de Catacombele si subteranele Bucurestilor a lui Paul Filip?  ati auzit macar de cartea asta? :huh:

#129
gusteru

gusteru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 24.11.2005

 diavolos, on Mar 30 2008, 01:19, said:

salutare tuturor..am fost zilele trecute cu niste prieteni la catacomba din magurele..sau mai exact una dintre ele..sinistru rau...
detalii, poze ceva?

#130
doruhvb

doruhvb

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.07.2007
Daca tot v-ati "dezvoltat" cu ajutorul acestui topic macar sa scrieti tot aici in ce stadiu sunteti?
Ati facut o asociatie macar?
Aveti nevoie de sponsori?
Va astept cu info...

#131
Altaris

Altaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 06.04.2007
Din ceea ce am auzit si eu pe la profesorii de istorie de la mine in scoala, chiar si in Bacau sunt astfel de catacombe si sunt folosite ca adapost anti-atomic. Pana acum se spune ca o intrare este sub hotelul Decebal iar cealalta ... parca in Letea.

#132
NightSeeker

NightSeeker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 30.05.2007
Eu am totusi cateva intrebari:
1) Acesta discutie a inceput in 2006 si suntem in 2008. A facut cineva ceva pana acum?

2) Intrarea in aceste tunele nu este ilegala? Nu putem ajunge arestati daca suntem prinsi in tunele?

3) A zis cineva la un moment dat ca in multe astfel de adaposturi subterane (tunele etc.) se depozitau deseuri chimice. Nu v-ati pus problema asta, ca s-ar putea sa dati peste deseuri fara sa stiti?

#133
Altaris

Altaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 06.04.2007

 NightSeeker, on Apr 28 2008, 03:18, said:

Eu am totusi cateva intrebari:
1) Acesta discutie a inceput in 2006 si suntem in 2008. A facut cineva ceva pana acum?

2) Intrarea in aceste tunele nu este ilegala? Nu putem ajunge arestati daca suntem prinsi in tunele?

3) A zis cineva la un moment dat ca in multe astfel de adaposturi subterane (tunele etc.) se depozitau deseuri chimice. Nu v-ati pus problema asta, ca s-ar putea sa dati peste deseuri fara sa stiti?

Eu stiam ca in unele se depoziteaza rezerve de hrana in caz de doamne-fereste.

#134
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007

 NightSeeker, on Apr 28 2008, 02:18, said:

Eu am totusi cateva intrebari:
1) Acesta discutie a inceput in 2006 si suntem in 2008. A facut cineva ceva pana acum?

2) Intrarea in aceste tunele nu este ilegala? Nu putem ajunge arestati daca suntem prinsi in tunele?

3) A zis cineva la un moment dat ca in multe astfel de adaposturi subterane (tunele etc.) se depozitau deseuri chimice. Nu v-ati pus problema asta, ca s-ar putea sa dati peste deseuri fara sa stiti?

1. Da, dar formula din 2006 nu functioneaza. :(
2. In unele nu. in unele da. In majoritate este ilegala, dar n-are importanta. :)
3. Era vorba de forturile de aparare, dar se poate sa fie si in unele tunele. Ne riscam. :)

#135
lestatis

lestatis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.04.2008

 gusteru, on Apr 21 2008, 19:48, said:

detalii, poze ceva?

L-am sunat pe autorul cartii.. si, din pacate nu are fonduri pt a o publica :unsure: ..doar in stadiu de manuscris. O sa apara ea curand (sper) si n-ar trebui omisa.  :rolleyes:

#136
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007
De unde o putem citi? :)

#137
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007
ai disparut ?

#138
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007
Vrea cineva de pe acest forum sa intram?

#139
maddog_latrau

maddog_latrau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.12.2007

 Rules_suck, on May 29 2008, 23:53, said:

Vrea cineva de pe acest forum sa intram?

Da eu. cred ca mai adun si niste oameni
Am mai vb cu unii care vroiau sa se duca dar s-au sucit.
daca mai intrii pe forum da-mi un add pe mess "maddog_latrau" sa vb.

#140
lestatis

lestatis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.04.2008
M-am intalnit prin bellu intamplator azi cu autorul cartii mentionate mai sus, Paul Filip, si am adus vorba de subiectu asta, cum ca i-a fost atrasa atentia asupra publicarii cartii deoarece ar da multe lucruri in vileag si ar suna periculos pt unii. N-are fonduri pt publicarea carti. Tin sa mentionez ca omul despre care vorbim e in varsta si spune ca a umblat destule labirinturi din astea, cum ca sunt unele catacombe cu arcuri in leagan pe unde se puteau trece si 2 carute bara la bara. Acestea ar data chiar din perioada lui Matei Basarab.. de citit, momentan nu gasesc solutii, cum am putea..sunt doar manuscrisele lui. Cert este ca sunt valoroase.

#141
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007
Xeroxuri? :) Sau vrea sa ramana un ilustru necunoscut? Daca un editor o sa le gaseasca vlorose o sa i le publice. :)

#142
lestatis

lestatis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.04.2008

 Rules_suck, on May 31 2008, 18:48, said:

Xeroxuri? :) Sau vrea sa ramana un ilustru necunoscut? Daca un editor o sa le gaseasca vlorose o sa i le publice. :)

cand am sa-l mai vad o sa-i fac propunerea asta (cu xeroxurile) :scratchchin: am sa vad:)


treaba cu editorii, nu sunt chiar atat de sigur. nu e un fel de cod "al lui da vinci". ar face valva in randu urbanistilor, dar asta inseamna un secret de stat si sunt altii care manipuleaza totul, nu pt ca ar face ei ceva (nu discut cand ar face) ci doar pt ca unii ii stiu de frica, iar asta e dobitocenie:)

#143
Rules_suck

Rules_suck

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 10.08.2007
Editorii de-abia asteapt un "secret de stat". Cartile cu secrete de stat sunt sbotate in tipografi si la difuzare [mai ales la difuzare].

#144
lestatis

lestatis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.04.2008

 Rules_suck, on May 31 2008, 22:47, said:

Editorii de-abia asteapt un "secret de stat". Cartile cu secrete de stat sunt sbotate in tipografi si la difuzare [mai ales la difuzare].
atunci sa se distreze cum stiu ei mai bine :bouncey: :))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate