Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Islamul permite sau încurajează sacrificiile umane?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
32 replies to this topic

#19
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 tudorel666, on 20 mai 2015 - 15:57, said:


Visezi sau ești treaz?! Dă-mi și mie exemplul unei singure ”secte creștine” care taie capete în numele creștinismului!
Army of God
Hutaree
Lord's Resistance Army

etc.

Se numeste manipulare.

#20
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Da, afirm ca nu-i asa. Nu stiu vreo religie care permite omorurile ritualice (posibil sa fie ceva animisti sau altii prin Africa sau America de Sud, Polinezia care practica dar eu nu le stiu).

#21
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 Dude_2nd, on 20 mai 2015 - 16:00, said:

Catolicismul a facut-o, Ortodoxia a facut-o, Protestantismul a facut-o, Neoprotestantismul a facut-o...Posted Image

Doar Revoluția franceză a făcut-o! Și nu în numele credinței, ci au făcut-o ateii. În rest aștept în continuare numele unei secte creștine care taie mâini, capete, picioare sau crucifică în numele religiei creștine!

#22
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 tudorel666, on 20 mai 2015 - 16:05, said:


Doar Revoluția franceză a făcut-o! Și nu în numele credinței, ci au făcut-o ateii. În rest aștept în continuare numele unei secte creștine care taie mâini, capete, picioare sau crucifică în numele religiei creștine!



ma repet:

 Dude_2nd, on 20 mai 2015 - 16:00, said:

Catolicismul a facut-o, Ortodoxia a facut-o, Protestantismul a facut-o, Neoprotestantismul a facut-o...

in plus, si Ateismul a facut-o, daca te incalzeste. :D

#23
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 Bogdansv1, on 20 mai 2015 - 16:04, said:

Da, afirm ca nu-i asa. Nu stiu vreo religie care permite omorurile ritualice (posibil sa fie ceva animisti sau altii prin Africa sau America de Sud, Polinezia care practica dar eu nu le stiu).

Am văzut un cap de creștin tăiat de un musulman. Încă mai am coșmaruri cu acea imagine, dar am vrut să văd. Pot să-ți confirm că a respectat un întreg ritual. Că nu a tăiat unul, ci trei capete, unul după altul! Pe toți la fel!

Înțelegeți o dată că, dacă nu punem punctul pe ”i”, mâine ne vom teme toți de musulmani și de Coran. Trebuie să le spunem clar că problema nu stă în ei, că din punctul acesta de vedere sunt cu totul identici nouă, ci ÎN RELIGIA LOR.

#24
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Arderea pe rug se pune? Caci era metoda preferata de Inchizitie, fie impotriva catharilor in secolul XIII, fie de Inchizitia Spaniola in Sec XV-XVI. Si sa nu uitam de Giordano Bruno...

Edited by Bogdansv1, 20 May 2015 - 16:09.


#25
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 Dude_2nd, on 20 mai 2015 - 16:07, said:




ma repet:



in plus, si Ateismul a facut-o, daca te incalzeste. Posted Image

Repetă cât vrei, dar repeți o minciună. Eu am zis ”capete tăiate în numele religiei creștine”. Că războaiele nu au fost niciodată declarate de vreo biserică creștină, ci de state. Și conducătorii statelor nu au declarat războaie că așa le-a spus preotul la spovedanie!

 Bogdansv1, on 20 mai 2015 - 16:09, said:

Arderea pe rug se pune? Caci era metoda preferata de Inchizitie, fie impotriva catharilor in secolul XIII, fie de Inchizitia Spaniola in Sec XV-XVI. Si sa nu uitam de Giordano Bruno...

Dar mâncatul de banane și aruncatul cu bâta, ce zici, se pune...? Eu am zis ACUM, ÎN PREZENT. Și să fie urmarea unui verset biblic considerat de actualitate și să aibă caracter de masă. Că, altminteri, dacă luăm în calcul toți nebunii, ajungem să incriminăm și Cartea de bucate!

#26
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Cruciadele la indemnul cui s-au facut? Eu pretind ca stiu ceva istorie si asta chiar mi-o amintesc bine: Papa a fost cel care a initiat Prima Cruciada.

#27
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 Bogdansv1, on 20 mai 2015 - 16:14, said:

Cruciadele la indemnul cui s-au facut? Eu pretind ca stiu ceva istorie si asta chiar mi-o amintesc bine: Papa a fost cel care a initiat Prima Cruciada.

Exact, papa, în virtutea pretenției lui de conducător al regilor și al lumii!

#28
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007
Văd că unii dintre domniile voastre, nu pricep încă bine din ce motiv, refuză să vadă ceea ce este evident: că Islamul încurajează crima în numele religiei, că este singura religie legală rămasă, în afară de satanism și woodoo, care face sacrificii umane în numele credinței. Pentru că, un musulman care taie gâtul unui ”necredincios” este încurajat să creadă că va fi răsplătit cu Raiul lui Mahomed. Și da, este ciudat că domniile voastre chiar nu vedeți aceasta. Sau vă este frică de iataganul musulman...? Sincer și eu am avut același sentiment de frică, de a vorbi împotriva islamului, în momentul când am privit un filmuleț cu decapitări de-ale lor. Dar să ajungeți să comparați creștinismul cu islamul mi se pare absurd. Gândiți-vă la ultimul scandal, cu icoana Sfântului Mucenic Gheorghe și caricatura batjocoritoare care s-a făcut pe seama ei. Ce au făcut ortodocșii? Au dat din gură, au amenințat cu urmarea mijloacelor legale, poate unii s-au uitat mai urât la artiști, dar nimeni nu i-a amenințat cu nimic, iar ei și-au permis să hlizească în continuare ca după o mare ispravă. Ce s-ar fi întâmplat însă dacă toată povestea era despre Islam și Mahomed? Și nu zic într-o țară de-a lor, ci chiar aici, în propria noastră țară! Ei bine, până acum artiștii ar fi fost condamnați la moarte de ”Statul Islamic” și ar fi trăit toată viața cu frică și ascunși în găurile pământului!!! Și chiar și așa ar fi avut toate șansele ca, într-un timp mai apropiat sau îndepărtat, să vizionăm filmulețe pe net cum li se taie capul în mod ritualic, începând probabil cu tăierea mâinii care și-a permis să deseneze ”blasfemii”.
Voi chiar nu vă dați seama că musulmanii nu au coarne, coadă și copite și că singura mare diferență dintre ei și noi este Coranul?!

Edited by tudorel666, 20 May 2015 - 17:02.


#29
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,927
  • Înscris: 04.02.2006
Tudorele, tu spurci pe musulmani din cauza ca niste extremisti taie capete, iar cand vine si ti se spune ca si crestinii au facut la fel, incepi sa o dai in diverse: ba ca evreii, apoi papa, ba ca a fost demult, ca n-ar fi exemple destul de recente, ca partea aia din Biblie nu se mai respecta, ba ca pe tine te-a impresionat mai mult musulmanu' ala care a taiat 3 capete odata.


Uite, eu iti dau exemplu de un popa din secta ta care a lovit pe o femeie peste gura cu o cruce de lemn de a doborat-o la pamant, apoi a injurat-o ... toate astea din cauza ca nu si-a facut semnul crucii. Ti e pare de bun simt sa acuzi pe altii, cand tu te rogi la omu' ala si e pentru tine un fel de semizeu?

Edited by kruger, 20 May 2015 - 17:21.


#30
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

 kruger, on 20 mai 2015 - 17:18, said:

Tudorele, tu spurci pe musulmani din cauza ca niste extremisti taie capete, iar cand vine si ti se spune ca si crestinii au facut la fel, incepi sa o dai in diverse: ba ca evreii, apoi papa, ba ca a fost demult, ca n-ar fi exemple destul de recente, ca partea aia din Biblie nu se mai respecta, ba ca pe tine te-a impresionat mai mult musulmanu' ala care a taiat 3 capete odata.


Uite, eu iti dau exemplu de un popa din secta ta care a lovit pe o femeie peste gura cu o cruce de lemn de a doborat-o la pamant, apoi a injurat-o ... toate astea din cauza ca nu si-a facut semnul crucii. Ti e pare de bun simt sa acuzi pe altii, cand tu te rogi la omu' ala si e pentru tine un fel de semizeu?

Diferența cea mare este că religia creștină nu încurajează pe nimeni să lovească pe altul cu crucea peste gură, ba chiar interzice impunerea credinței prin violență, pe când Coranul încurajează TEXTUAL tăierea de capete, mâini, picioare și chinuirea ”necredincioșilor”, ”politeiștilor” și ”idolatrilor”. În plus, fiecare este liber să interpreteze Coranul după cum i se scoală lui, și se recunoaște calitatea de lider celui care taie mai bine capele, nu celui care mânuiește mai bine cuvântul. Acolo conducerea religioasă este amestecată cu cea lumească, pe când în cazul creștinismului cele două nu se amestecă și credincioșii sunt învățați să se supună stăpânirii, nu să ajungă ei înșiși stăpânitori.

#31
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

 lex404, on 20 mai 2015 - 16:03, said:

Se numeste manipulare.
Corect, ce faci tu se numeşte manipulare, adică takqiyyah, sub denumirea ei halal...în total, au existat 7 organizaţii teroriste creştine, astăzi aflate la pensie.

În schimb, hai să vedem câte organizaţii teroriste islamice îşi continuă activitatea la ora actuală:
Islamic State
al-Qa'ida (al-Qa'ida in the Arabian Peninsula + al-Qa’ida in the Islamic Maghreb)
Al-Nussra Front
Boko Haraam
Abu Nidal Organization
Al-Aqsa Martyr Brigades
HAMAS (Islamic Resistance Movement)
Islamic Jihad Group

Jamaat Ul-Furquan
Palestine Liberation Front

Abu Sayyaf
Al-Itihaad al-Islamiya
Popular Front for the Liberation of Palestine
Anssar al-Islam
Kata'ib Hezbollah
Kongra-Gel
Tanzim Qa'idat al-Jihad fi Bilad al-Rafidayn
Asbat an-Ansar
Hizballah (Party of God)
Harakat ul-Mujahidin (HUM) (Pakistan)

Jund al-Khilafah
Jundallah
Jaish-e-Mohammed (Army of Mohammed)
Lashkar-e Tayyiba (Army of the Righteous)
Lashkar i Jhangvi

Mujahideen Forces of Caucasus
Tehrik-i-Taliban Pakistan
Islamic Movement of Uzbekistan
Mujahedin-e Khalq Organization


Ouf, şi asta e doar o listă prescurtată...cam prevalent terorismul printre confraţii tăi.  Posted Image

 lex404, on 20 mai 2015 - 15:50, said:

Problema islamului nu sta in versetele alea ci in oameni, in special cei nevorbitori nativ de limba araba.
Om fi noi nişte kuffari mizerabili conform Qur'anului, dar te asigur că retardaţi nu suntem.

Majoritatea organizaţiilor de mai sus au fost fondate în state arabe, printre vorbitori nativi de arabă.
Atentatorii care au provocat dezastrul uman de pe 9/11 erau în majoritate saudiţi.

Problema islamului începe de la fondatorul său şi se termină cu sunnah.

Edited by Tinkerbelle, 20 May 2015 - 21:42.


#32
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 Tinkerbelle, on 20 mai 2015 - 21:43, said:


Problema islamului începe de la fondatorul său şi se termină cu sunnah.

1. Ti-am enumerat si eu cateva organizatii actuale, mai sus.

2. Cu Shi'a n-ai nimic? :D

#33
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 Bogdansv1, on 20 mai 2015 - 16:09, said:

Arderea pe rug se pune? Caci era metoda preferata de Inchizitie, fie impotriva catharilor in secolul XIII, fie de Inchizitia Spaniola in Sec XV-XVI. Si sa nu uitam de Giordano Bruno...
Pe dracu.
ISIS a omoarat de cand a aparut mai multi decat a facut inchizitia in intreaga ei cariera.
Numai propaganda multiculti de doi bani.

 Bogdansv1, on 20 mai 2015 - 16:14, said:

Cruciadele la indemnul cui s-au facut? Eu pretind ca stiu ceva istorie si asta chiar mi-o amintesc bine: Papa a fost cel care a initiat Prima Cruciada.
...da mah, asa i-a casunat lui din senin.
Turcii distrugeau Anatolia bizantina si bizantinii au cerut ajutor.
Stii tu un rahat. Chiar ca doar pretinzi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate