Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Recuperare date iPhone

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
tarantula21

tarantula21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 03.09.2009
Salutari!

Cu ceva timp in urma ne-a fost furat un telefon din magazin (iPhone 6, 128GB).
Ca-n filmele cu prosti, ieri, a venit cineva cu un pachetel spunand ca e pentru noi; cand am desfacut cutia, era iphone-ul inauntru, complet resetat.

Am incercat sa recuperez datele de pe el, sa gasim macar o poza cu persoana care a avut telefonul, insa nici Recuva, nici Disk Digger nu recunoaste iPhone-ul  ca unitate de scanat.

Cum as putea scana telefonul, sa gasesc pozele?
Macar cateva din ele.
Indiferent de soft, cu licenta sau fara.

Multumesc

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai ai cam gresit aria - Windows-ul nu are treaba cu iPhone-ul.
Se muta.

#3
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 29.05.2004
Am doua pareri despre chestia asta:
1) zi mersi ca l-ati primit inapoi; au avansat si hotii nostri, unii mai au cate o criza de constiinta si isi repara greseala.
Nu trebuie neaparat sa-ti faci un poster cu poza lui; daca chiar voia asta ti-ar fi trimis el o poza.

2) nu bag mana in foc, dar dupa cum lucreaza in general Apple, banuiesc ca resetarea face "secure erase", ceea ce inseamna
stergere urmata de suprascriere. Adica programele obisnuite de recuperare date nu pot gasi nimic. Poate doar firmele specializate
sa mai poata face ceva (eventual cu demontarea telefonului). Adica, vezi parerea #1.

#4
bogocnb

bogocnb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 20.03.2006
Inteleg ideea, dar dupa cum a precizat si Razvan_N, daca a fost "secure erase" nu mai sunt sanse sa salvezi nimic.

Edited by bogocnb, 20 May 2015 - 12:36.


#5
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
asa... acum intreb si eu ca prostul ca vad ca nu sunteti interesati de datele care s-au aflat in telefon ci de persoana....
daca ati avea un selfie cu persoana si cu buletinul in mana... la ce v-ar folosi?!? Posted Image

Edited by Nero-d, 20 May 2015 - 12:44.


#6
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,546
  • Înscris: 10.01.2012
Adica iPhonul era folosit, sau sunteti magazin de telefoane mobile.
Vorbiti engleza ? Poate ajuta articolul asta.
EDIT: sau mai bine aici!

Edited by NelsonMandela, 20 May 2015 - 12:47.


#7
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cred ca magazinul e doar magazin... fara legatura cu vanzarea de telefoane... era telefonul cuiva
poate ma insel

#8
docristi

docristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.12.2007

View PostNelsonMandela, on 20 mai 2015 - 12:45, said:

.....
EDIT: sau mai bine aici!

La cum au scris "possible" (Possiable) in articol, da-mi voie sa cred ca programul indicat de tine e similar cu ala care promite emularea PS3 pe Windows.
Nu am nicio treaba cu Mac, dar pagina aia mi-a sarit in ochi.

Edited by docristi, 20 May 2015 - 20:57.


#9
dani2013

dani2013

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 862
  • Înscris: 09.03.2013

View Posttarantula21, on 20 mai 2015 - 10:38, said:

Salutari!

Cu ceva timp in urma ne-a fost furat un telefon din magazin (iPhone 6, 128GB).
Ca-n filmele cu prosti, ieri, a venit cineva cu un pachetel spunand ca e pentru noi; cand am desfacut cutia, era iphone-ul inauntru, complet resetat.

Am incercat sa recuperez datele de pe el, sa gasim macar o poza cu persoana care a avut telefonul, insa nici Recuva, nici Disk Digger nu recunoaste iPhone-ul  ca unitate de scanat.

Cum as putea scana telefonul, sa gasesc pozele?
Macar cateva din ele.
Indiferent de soft, cu licenta sau fara.

Multumesc
in primul rand ,e greu de crezut ca cineva care risca sa fure ceva, mai ales un iphone 6 , l-ar restitui . e cusuta cu ata alba povestea asta....
magazinul nu are camere de supraveghere ?
a fost restituit prin curier, sau pur si simplu a venit o persoana si a adus un pachet. sau cineva a lasat pachetul in fata usii ? a fost descrisa mult prea sumar atat faza cu furatu, cat mai ales faza cu asa-zisa restituire.
in al doilea rand, o eventuala poza recuperata nu ajuta cu absolut nimic in gasirea persoanei care a detinut la un moment dat iphonul respectiv. poza poate fi a oricui.iar chestia cu politistii care ruleaza tot felul de programe de recunoastere faciala si ..bingo...iata hotul ....e valabila doar in filme...
parerea mea....

Edited by dani2013, 27 May 2015 - 09:02.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate