Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

The Witcher 3

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,649
  • Înscris: 22.05.2011
Tocmai l-am terminat ( mai putin misiunile secundare cu jocul de carti 'gwent-ul ala nu m-a atras deloc).
Superb, jos palaria in fata polacilor de l-au facut.
Chiar daca nu prea e genul meu, demult n-am mai dus un joc la capat asa snur, sa ma tina cu orele legat de monitor. Are intr-adevar un pic o curba de invatare ca sa folosesti harta, fast travel, potiuni, arme, item-uri  etc., dar dupa aia e un deliciu.

#20
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Eu nu prea m-am impacat cu faptul ca dupa ce se epuizeaza potiunile/bombele/uleiurile trebuie sa le scoti din slotul de acces rapid inapoi in inventar, sa scapi de sticla goala si de-abia apoi poti sa creezi altele (daca te lasa jocul) atunci cand iei de coarne un inamic relativ puternic.
Asta m-a enervat enorm de mult la faza cu Jenny o' the Woods, fiindca am consumat potiuni si bombe pe banda rulanta pana sa scap de nightwraith-ul asta.

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006
Wraiths mor relativ usor folosind Yrden, n-am folosit niciodata potions pe ei. Nu-mi prea placea sa folosesc potions dar unele animale necesita, gen Wyvern.

L-am lasat dupa vreo 30 de ore de joc. Incepea sa ma plictiseasca deoarece habar n-aveam ce se intampla acolo, nu reusea sa ma atraga niciuna din misiunile mari, preferam sa le fac pe astea laterale mergand oriunde vedeam pe harta semnul intrebarii.
In firul narativ principal apareau personaje de care nu auzisem niciodata dar astia discutau de parca ar fi trebuit sa le cunosc. Presupun ca trebuia sa joc partile I si II mai intai, asa as si fost mai motivat. Din pacate spre sfarsit ajunsesem sa dau Space rapid sa trec peste dialoguri deoarece ma plictiseau de moarte.

#22
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
De obicei mor repede atat timp cat nu sunt de nivel mult peste cel al jucatorului, dar la Jenny o' the Woods am avut mai multi dintre noi probleme fiindca necesita extrem de multe lovituri inainte sa moara, timp in care aveai noroc daca ramaneai cu o portiune infima de sanatate dupa ce consumai absolut tot ce aveai si-ti restaura sanatatea (apa, mancare si potiunea Swallow).
Iar Yrden se incapatana sa nu functioneze la unii dintre noi pentru Jenny o' the Woods. Trecea prin capcana fara nicio problema.

Cat despre poveste, e cam obligatoriu sa joci prima data Witcher 1 si 2 ca sa intelegi ceea ce se intampla.

Edited by Hider141, 06 July 2015 - 10:59.


#23
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
Din cate am vazut "Expansion Pass" ofera foarte mult continut pentru 22 euro, merita fata de alte DLC-uri. Din punctul meu de vedere Witcher 3 e unul dintre cele mai bune jocuri ale anului alaturi de Life Is Strange, Grey Goo, Pillars of Eternity si Satellite Reign.

#24
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011
The Game Awards 2015: All The PC Gaming Winners http://www.pcinvasio...-the-pc-winners

Developer of the Year: CD Projekt Red.
Best RPG: The Witcher 3.
Game of the Year: The Witcher 3. Posted Image

#25
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
Eu îl am acum după o promoție Gold pentru Xbox: 25 €. Grafica nu ma impresionează deloc. Despre gameplay nu pot spune multe. Am jucat puțin, până la prima crâșmă unde trebuie să pun întrebări.

#26
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
Terminat povestea principală la lvl 33 cu destul de multe side-quest-uri. Faină poveste. DLC-ul e plictisitor (Heart of stones). Încă nu l-am terminat.

3 chestii m-au deranjat în special la joc: calul care e incredibil de prost la direcție, direcția sub apă la scufundare și cățărarea.

Acum sunt pe lvl 38 pe la mijlocul Heart of Stone dar primesc extrem de puține puncte de experiență. Side-quest-urile noi din DLC le-am terminat. Broasca și popa ăla arab cu tornada au fost mai buni ca boși decât toți boșii din povestea principală.

Din ce am înțeles, e ultimul Witcher cu protagonistul actual.

#27
Estel

Estel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,355
  • Înscris: 13.01.2007
Stai sa termini DLC-ul ca e foarte captivant. Nu stiu unde ai ajuns tu dar de la intanlirea cu pisica si cainele negru o sa devina mai interesanta povestea. Am avut jocul pe pre-order si am peste 100h in el. Foarte reusit si pina acum mi-a placut cel mai mult povestea dintre RPG-urile pe care le-am jucat. Spor !

#28
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014

View PostEstel, on 08 aprilie 2016 - 07:20, said:

Stai sa termini DLC-ul ca e foarte captivant. Nu stiu unde ai ajuns tu dar de la intanlirea cu pisica si cainele negru o sa devina mai interesanta povestea. Am avut jocul pe pre-order si am peste 100h in el. Foarte reusit si pina acum mi-a placut cel mai mult povestea dintre RPG-urile pe care le-am jucat. Spor !
Da, pe la pisica a fost dragut. Cumva cu toate nebenquest-turile din toate hartile fara alea de pe Skellige (ca nu l-am prea umblat) am terminat cu level 39 si armura de lvl 39. Dragut jocul. Cumva merita jucat inca o data.

#29
GamerXx

GamerXx

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 189
  • Înscris: 23.04.2016
Al doilea DLC e pe vine!

http://www.gamespot....d/1100-6439095/

Cu printese si mai sexy!

Edited by GamerXx, 28 April 2016 - 01:46.


#30
iAlexa

iAlexa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.05.2016
Salutari

Cine este interesat de joc pe Steam este promo 50% http://store.steampo...com/app/292030/ , eu ma gandesc sa-l cumpar la 25 Euro mai merge ... am jucat witcher 2 si vreau sa joc si partea 3 :)

#31
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,445
  • Înscris: 19.04.2009
In poza asta ai apasat space?

Attached File  witcher3 2016-05-12 00-36-45-34.jpg   133.76K   66 downloads

#32
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,358
  • Înscris: 10.09.2014
Am început și eu Blood and Wine cu Gerald la 37 la finalul misiunii principale cu Ciri și cea Heart of Stone.
E mult mai interesant ca Heart of Stone. Și ai mai multe side quest-uri care se leagă. Încă nu l-am terminat. Teoretic combinația la mine e cu Ciri pe post de viitoare împărăteasă și Tris pe post de iubită.

#33
mihaelaa12

mihaelaa12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 03.02.2017
The witcher a fost unul dintre primele mele rpg-uri jucate si tin minte ca am stat inchisa in casa vreo saptamana pana am finalizat.E un joc ce iti stimuleaza imaginatia si concentrarea. L-as pune cam in aceeasi categorie cu Assassin's Creed, desi acolo, din punctul meu de vedere grafica e cu totul altceva si gameplay-ul e mai intens.

Recent cautam reviewiuri despre The Witcher 3, fiindca am ceva timp liber si as vrea sa revin la vechile pasiuni. Chiar mi-ati starnit curiozitatea. Stie cineva un alt site de unde mi-as putea comanda jocul, in afara de amazon? Nu am PS, doar un desktop destul de potent as zice eu :)

Merci!

#34
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
zilele astea e ceva promotie la altex, 86 de lei si niste maruntis...

Edited by tEo, 17 February 2017 - 11:11.


#35
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View Postmihaelaa12, on 16 februarie 2017 - 16:09, said:

The witcher a fost unul dintre primele mele rpg-uri jucate si tin minte ca am stat inchisa in casa vreo saptamana pana am finalizat.E un joc ce iti stimuleaza imaginatia si concentrarea. L-as pune cam in aceeasi categorie cu Assassin's Creed, desi acolo, din punctul meu de vedere grafica e cu totul altceva si gameplay-ul e mai intens.

Recent cautam reviewiuri despre The Witcher 3, fiindca am ceva timp liber si as vrea sa revin la vechile pasiuni. Chiar mi-ati starnit curiozitatea. Stie cineva un alt site de unde mi-as putea comanda jocul, in afara de amazon? Nu am PS, doar un desktop destul de potent as zice eu Posted Image

Merci!
De la Altex sau de pe Steam http://store.steampowered.com/

#36
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004
Se pare că au confirmat W4. Era prea mult potențial în serie ca să o arunce. Este unul dintre cele mai iubite jocuri și azi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate