Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Legends of Tomorrow (2016)

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#37
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
Am ajuns la episodul cand ii urmareste cineva sa ii omoare pe ei "tineri",in trecut. Posted Image

#38
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
asa, si?

#39
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013
Pai dezbatem serialul,Nu?

Edited by Whitefairy, 27 April 2016 - 06:09.


#40
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
mie imi place de bruneta aia.. e frumoasa

#41
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 05.01.2004

View PostWhitefairy, on 27 aprilie 2016 - 06:09, said:

Pai dezbatem serialul,Nu?

Pai... dezbate-l. Tu doar ai anuntat ce ai vazut.

#42
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Eu nu inteleg de unde fac ei bani. Daca faci un film vine lumea la cinema si iti da bani. Dar astia de unde isi scot banii? Nimeni nu plateste ca sa vada serialul.

#43
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
nu-ti mai bate capu...da asa in principiu pe scurt: serialele sunt produse de anumite canale de televiziune. daca e bun serialul primeste o ora favorabila. adica de maxima audienta. daca audienta e buna, inseamna ca si serialul e bun. daca se uita lumea la serial vede si reclamele din pauze ceea ce inseamna o data bani din reclame in prime-time. in al doilea rand, daca postul de televiziune cu tot cu serialul lui face rating de audienta isi poate negocia contractul cu operatorii de cablu. deci, poti dormi linistit...isi scot ei banii :)

#44
Whitefairy

Whitefairy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 06.08.2013

View PostMnemosyne, on 27 aprilie 2016 - 10:18, said:

mie imi place de bruneta aia.. e frumoasa

Care bruneta ca nu e nici una. E o blonda si una creola.

View PostVipeR85, on 27 aprilie 2016 - 13:40, said:

nu-ti mai bate capu...da asa in principiu pe scurt: serialele sunt produse de anumite canale de televiziune. daca e bun serialul primeste o ora favorabila. adica de maxima audienta. daca audienta e buna, inseamna ca si serialul e bun. daca se uita lumea la serial vede si reclamele din pauze ceea ce inseamna o data bani din reclame in prime-time. in al doilea rand, daca postul de televiziune cu tot cu serialul lui face rating de audienta isi poate negocia contractul cu operatorii de cablu. deci, poti dormi linistit...isi scot ei banii Posted Image

La cate reclame baga astia te plictisesti inclusiv daca accesezi cwtv situl principal.Lejer cate 10 minute de reclama la fiecare 10 minute!

#45
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
misto ep 15, pacat ca din nou, ca si in prison break, WM e sacrificat, dar trebuia cumva sa`si faca iesirea pt ca s-au apucat de prison break. probabil si Rory va avea acelasi destil din acelasi motiv. dar imi place, incet incet a devenit interesant, mai au de lucrat la efecte, prea dau impresia de facute pe calculator dar sunt pe drumul cel bun.

#46
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
in sfarsit un episod super smecher asa cum ar fi trebuit sa fi fost tot sezonul.

#47
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Sezonul in sine a avut multe probleme de logica, dar a fost fun to watch. Ca si supergirl, de altfel (desi ala a avut parca mai putine).
Iar finalul a fost superb.. Justice Society? wow..nu ma asteptam la asa ceva.
Imi pare rau ca hawkgirl si hawkman pleaca, dar cred ca deja costa prea mult ca sa le mai faca efectele speciale.
Sper ca sezonul urmator sa fie ceva mai bine inchegat, am impresia ca aici au aruncat la gunoi multe scene filmate doar pentru a face alta poveste, si au modificat ideea initiala pe parcurs.. De exemplu, nicio scena din acest prim trailer n-a prins varianta televizata a serialului.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/26B53jxIixE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Poate ca anul urmator vor stii mai bine ce au de facut.. Totusi, regret ca n-au pastrat formatul in care flash si arrow mai ajutau din cand in cand. Asta e.

Edited by n-amname, 22 May 2016 - 04:01.


#48
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
super smecher finalul, abia astept sezonul 2 :)
ca sa inteleg, Rip Hunter devine acum un fel de Doctor Who a? :)

#49
raydenel

raydenel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.03.2008
/edit: pana in ultima clipa am sperat ca o salveaza cumva pe laurel :)

#50
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Poate ca nu e moarta...rip hunter a evitat cumva subiectul, nu putem stii inca sigur. Bineinteles, logic asa ar fi, sa fie moarta, dar cati n-au mai "murit" in arrow pana acum?
Incepand cu Oliver (de doua ori), Sara (de 3 ori), Malcom, Andy Diggle...nimic nu e sigur in lumea benzilor desenate, unde exista o vorba: nimeni nu sta mort.
Acum sa vedem daca o vor readuce cumva la viata sau vor crea un plot prin care sa explice o eventuala revenire, eu sper ca s-o faca, dar stii cum se spune: nu-mi tin respiratia.

#51
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006

View Postn-amname, on 22 mai 2016 - 23:49, said:

Incepand cu Oliver (de doua ori), Sara (de 3 ori), Malcom, Andy Diggle...
aaaaaaaa...what?????Posted Image

#52
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Nu s-a presupus de doua ori ca oliver a murit? Prima data, cand s-a scufundat nava, a doua oara dupa ce ra's al ghul scosese sabia din el si l-a aruncat de pe munte, Sarah cand s-a scufundat nava prima oara, cand a explodat amazo a doua oara si dupa ce thea a ucis-o, malcom a fost presupus mort dupa ce oliver l-a injunghiat cu o sageata in finala primului sezon, fratele lui Diggle a fost presupus mort dupa ce a fost impuscat de Deadshot, ideea e ca si Laurel poate reveni candva, cei din serial i-au presupus pe multi morti, doar ca sa-i readuca la viata dupa aceea.

#53
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 13.12.2006
singura care a fost moarta a fost Sara. restul sunt presupuneri. nu ne bazam pepresupuneri...cand spui mort spui de fapt ca-l vezi cu ochii tai ca e mort in cosciug si cu pamant peste el. pana atunci n-ai cum sa spui despre un personaj ca e mort.
la fel ca si Sara, laurel este moarta...din pacate comic-urile n-o invie, si din pacate in serial nu mai exista fantana. deci...laurel va ramane moarta.

#54
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 10.11.2013
Se poate reveni. Damien Darkh are apa din fantana (a mentionat ra's in sezonul trecut ca a fugit cu ea), iar moartea putea fi pur si simplu falsata ( Oliver a mai facut asta in trecut, nimeni nu stie ce l-a rugat Laurel pana sa intre in starea aia inexplicabila), iar Malcom de asemenea si-a falsat moartea la finalul primului sezon, cand a declarat ca a invatat sa para mort intr-un mod credibil.

Moartea aia a fost cu cantec rau, nu zic ca o vor readuce la viata sigur, ci doar ca si-au lasat o portita. N-am vazut-o incinerata, cu capul taiat sau ucisa pe loc, asa cum a fost sarah, doar cum, dintr-odata, intra in soc si moare, dupa ce a fost operata iar doctorul a spus ca se va face bine.

Altfel, si Captain Cold a murit in LOT, dar, cumva, va aparea in 20 de episoade viitoare ale prodcutiilor DC de pe CW.

Dar, nu stiu..nu-mi tin respiratia in revenirea lui Laurel, poate doar daca fanii vor continua sa-i zapaceasca la cap cu acest lucru, eu doar am spus si sustinut ca si-au lasat portite de readucere la viata.. E pacat de ea ca au ucis-o asa, fara niciun motiv.

Edited by n-amname, 23 May 2016 - 17:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate