Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

help orice browser 100% CPU usage

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostTinCup, on 19 mai 2015 - 21:20, said:

Confunzi capra cu varza. Sistemul de operare e una, browserul folosit este alta.

Din ce afirmatie a mea rezulta ca as confunda sistemul de operare cu browserul?

View PostTinCup, on 19 mai 2015 - 21:20, said:

Flash Player e varza pe orice sistem de operare, eu nici nu l-am mai instalat.

Sub Windows 7 si 8 nu este deloc varza.
Dar ma surprinde ca pe de o parte sustii ca tu sub Windows XP poti sa deschizi absolut orice continut din web, dar in schimb nu utilizezi Flash Player. Dar Chrome folosesti?

View PostTinCup, on 19 mai 2015 - 21:20, said:

Si asa varza cum e, XP tot are cota de piata mai mare decat toate versiunile de Linux adunate.

Cu alte cuvinte, in opinia ta Windows XP este cel mai "prinzaci", deoarece are cota de piata mai ridicata decat Linux, deci implicit pentru tine nu conteaza faptul ca browserele de web isi pierd compatibilitatea cu Windows XP si ca se vor mai oferi cel mult update-uri de securitate o anumita perioada pentru browsere, pentru Java s.a.m.d....

#20
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View Postclickuserx, on 19 mai 2015 - 19:26, said:

Windows Vista Home Basic
800-megahertz (MHz) 32-bit (x86) processor or 800-MHz 64-bit (x64) processor
512 megabytes (MB) of system memory
Note On system configurations that use system memory as graphics memory, at least 448 MB of system memory must be available to the operating system after some memory is allocated for graphics.
DirectX 9-class graphics card
32 MB of graphics memory
20-gigabyte (GB) hard disk that has 15 GB of free hard disk space
Internal or external DVD drive
Internet access capability
Audio output capability


Video am : GeForce FX 5200

WIndows XP imi da tot timpul erori "Don't send" nu stiu de ce si de asta am pus vista si chiar W7 care merg fara erori, cum pun XP SP3 e plin de erori si cere permisiune ptr fiecare site si eroare Don't send la orice. RAM am vazut ca foloseste 600-700MB deci as putea pune usor dar de as mai baga 1GB.....la CPU pare problema

vroiam sa am si acest Barton sa citesc ziare si un youtube....
Ai doua optiuni:
ori schimbi hard ware-ul,
ori reînvii computerul [pe Socket A (Socket 462)] cu un LInux.

#21
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014

View Postclickuserx, on 19 mai 2015 - 19:26, said:

RAM am vazut ca foloseste 600-700MB deci as putea pune usor dar de as mai baga 1GB.....la CPU pare problema
CPU in 100% poate fi uneori consecinta unui RAM ocupat (ma rog, e cam asa: RAM ocupat -> mult paging -> mult I/O -> mult CPU). Dar nu pare sa fie cazul tau.
Vezi in Task Manager cine foloseste intens CPU si zi-ne si noua. Posibil sa fie un virus, cum zic altii.

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

View Postclickuserx, on 19 mai 2015 - 19:26, said:

care minim 4 GB RAM frate ..

Exact !! N-ai decat 512Mb. Vista ca sa se miste ca XP-ul macar are nevoie de minim 4 Gb - preferabil 8. Asta real, nu ne luam dupa specificatii.

#23
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014

View Postaflorin27, on 20 mai 2015 - 08:48, said:

Dar nu pare sa fie cazul tau.
Cred ca m-am inselat, nu am fost atent ca nu ai decat 512 RAM. Vezi daca mai gasesti o placuta de 1GB de RAM

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate