Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

The Expanse (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#73
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Mda... pacat! Niste dobitoci!
Au facut tot felul de prostii de seriale SF pana prin sezonul 5-6 si pe asta il incheie repede. Sa nu mai zic de alte seriale idioate de au cate 8 sezoane...
Dar daca au ariciul in buzunar asa se intampla. Probabil si-au dat seama acum ca e destul de costisitor sa faci un SF ca lumea si cu efecte bune si sa nu il filmezi doar intr-o sufragerie cu cartoane.

Poate am norocul sa il cumpere totusi cineva si sa il duca mai departe.

#74
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai saptamana asta s-au anulat zeci de seriale - SyFy si Fox sunt principalii "autori"
20 deseriale au fost anulate aseara.

Pana acum doar unul si-a gasit alt distribuitor - Brooklyn 99 - anulat tot de Fox se muta la Hulu.

#75
newbie13

newbie13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,008
  • Înscris: 13.12.2009
hmm, depinde cum vor incheia sezonul

dupa mine mai avea potential de cel putin inca un sezon, la ritmul in care merg acum cu actiunea. serialul e bun, dar are unele minusuri destul de mari, in special pe partea de acting. actritata care o joaca pe avasaralla (sau cum se scrie) mi se pare de mana a 3 a, iarasi foarte slaba si tipa blonda care a scris discursul secretarului general, etc
si din pacate accentul cade tot mai mult pe aceste caractere secundare interpretate execrabil de cand cu iesirea lui miller din decor, actor chiar decent

Edited by newbie13, 13 May 2018 - 00:15.


#76
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006
Cam este o sufragerie cu cartoane nava aia. Scene outdoor reale sunt foarte putine si foarte fake.
Dar imi pare rau de anulare, ca a devenit foarte captivant si asa. Sa vedem cine o sa mai conceapa vreo productie de calitate si o sa aiba curaj sa vina cu ea la Syfy (aviz Nightflyers), cu atatea oportunitati pe cable-tv si streaming.

#77
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Initial era prevazut ptr minim 10 sezoane - material ( cartile ) exista .
Dar... costurile erau cam mari. Au anulat ei Dark Matter tocmai cand devenise interesant si ala era de vreo 6-7 ori mai ieftin per episod.

Eu zic mersi ca mai pastreaza Killjoys ( am amici printre actori si producatori ) - dar si ala se va termina anul viitor - macar i-au dat 2 sezoane fara prelungire - stiu ca se va termina si pot sa-i faca un final cum trebuie.
The Expanse e aproape terminat ca filmari. Mai mult se lucreaza acum la montaj si efecte. Deci nu stiu ce final ar putea avea.

#78
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009
cica au anulat the expanse pentru ca syfy avea drepturi pt serial doar pentru difuzare pe canalul lor, nu aveau drepturi si pe difuzarea online. Combinat cu faptul ca serialul e scump de produs..

#79
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

View Posteiffel, on 13 mai 2018 - 08:25, said:

Initial era prevazut ptr minim 10 sezoane - material ( cartile ) exista .
Dar... costurile erau cam mari. Au anulat ei Dark Matter tocmai cand devenise interesant si ala era de vreo 6-7 ori mai ieftin per episod.

Chiar! Alta prostie... Chiar fix cand devenea super interesant cu Black Ships.
Cine stie cum o sa lase si The Expanse in coada de peste cu vreun subiect si mai interesant. Deja in episodul 5 au lasat sa se inteleaga ca se coace ceva pe Venus (sau unde e Miller), parca vezi ca ultimul episod fix asa o sa fie, o sa arate in ultimele minute cu din Venus ies niste nave sau ceva, Pamantul si Marte o sa se impace si ar trebui sa inceapa razboiul cu protomolecula lu' peste si gata, конец

#80
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006

View Posteiffel, on 13 mai 2018 - 08:25, said:

Initial era prevazut ptr minim 10 sezoane - material ( cartile ) exista .
Dar... costurile erau cam mari. Au anulat ei Dark Matter tocmai cand devenise interesant si ala era de vreo 6-7 ori mai ieftin per episod.

Eu zic mersi ca mai pastreaza Killjoys ( am amici printre actori si producatori ) - dar si ala se va termina anul viitor - macar i-au dat 2 sezoane fara prelungire - stiu ca se va termina si pot sa-i faca un final cum trebuie.
The Expanse e aproape terminat ca filmari. Mai mult se lucreaza acum la montaj si efecte. Deci nu stiu ce final ar putea avea.
Si in sezoanele 1-2 nu erau costurile mari? Ca audienta e relativ constanta de la finalul sezonului 1, nu e ca si cum s-ar fi sperat la mai mult dar nici scaderi mari nu au. E tot ce se putea astepta cineva. Pura magarie a becaliotilor de la Syfy.

Pentru mine, la asa poveste, un final carpit artificial nu e cu nimic mai multumitor decat unul lasat in coada de peste. Asa ca as prefera sa incheie sezonul cum s-au gandit initial, in speranta ca poate continua in alta parte. Daca nu, asta e.

Edited by N-ter, 13 May 2018 - 14:48.


#81
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Costurile au fost aceleasi. Dar probabil s-au gandit acum ca nu mai au buget ptr asa ceva.
Mai ales cum s-a zis mai sus nu aveau drepturi decat ptr tv. Serialul nu era produs de ei.

Si daca ma uit bine pe lista serialelor anulate saptamana trecuta cam toate au fost seriale produse de altii, nu de posturile care le difuzau.

#82
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009

View PostSeteh, on 13 mai 2018 - 14:22, said:

Deja in episodul 5 au lasat sa se inteleaga ca se coace ceva pe Venus (sau unde e Miller), parca vezi ca ultimul episod fix asa o sa fie, o sa arate in ultimele minute cu din Venus ies niste nave sau ceva, Pamantul si Marte o sa se impace si ar trebui sa inceapa razboiul cu protomolecula lu' peste si gata, конец
M-am inselat cu cateva episoade, deja se intampla asta, probabil ultimele episoade vor fi pe repede inainte pentru un sfarsit cat de cat mai acceptabil si nu totul in coada de peste.
Una peste alta episodul 6 a fost super nici nu am respirat, de obicei mai pun o pauza doua de fumat, acum nimic, ochii lipiti.
"Protomoleculul" zici ca e copie a lui Night King, oleaca mai albastra Posted Image

Edited by Seteh, 17 May 2018 - 23:03.


#83
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Pai din cate stiu - am scris si mai sus, filmarile sunt cam pe terminate sau chiar s-au terminat, ma rog pot sa intreb vecinii de platou de la Killjoys daca vrea sa stie unul exact.
Se lucreaza intens la efectele speciale. Nu cred ca pot sa ma ischimbe finalul, mai ales ca e o ecranizare dupa o serie de romane SF iar actiunea mai continua inca vreo 10 ani daca ii finanta careva.

#84
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
De curiozitate, cam asta e numarul de spectatori pe episod ( sezonul 3)
Attached File  DdexTRoU8AA508t.jpg   123.11K   42 downloads
La cat costa un episod nu renteaza deloc.

Lucifer - si ala anulat avea intre 2 si 3,5 milioane...

#85
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Cam putini, se pare ca nu e pe gustul americanilor. Sa inteleg din tabel ca va avea 13 episoade ca sezonul 2?

#86
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Da, 13 episoade se preconizeaza.

#87
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,507
  • Înscris: 05.11.2009

View Posteiffel, on 18 mai 2018 - 15:36, said:

De curiozitate, cam asta e numarul de spectatori pe episod ( sezonul 3)
Attachment DdexTRoU8AA508t.jpg
La cat costa un episod nu renteaza deloc.

Lucifer - si ala anulat avea intre 2 si 3,5 milioane...
poate is multi cei care se uita online la acest serial, dar cum syfi nu are aceste drepturi, oricum nu ar conta..

#88
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
The Expanse innoit pt. sezonul 4 la Amazon
[ https://image.ibb.co/hs1cT8/expanse.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#89
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Am auzit si eu ceva aseara pe la 9 - dar era inca sub forma de zvon.
E bine. Amazon nu prea avea cine stie ce pe partea sci-fi ( ca serial propriu ).

L.E. Nu este confirmat decat ca sunt discutii ptr a continua la Amazon. Nu sunt finalizate.

Edited by eiffel, 23 May 2018 - 10:32.


#90
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Ok, s-a confirmat oficial - au batut palma.
http://deadline.com/...ion-1202398511/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate