Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

The Expanse (2015)

- - - - -
  • Please log in to reply
178 replies to this topic

#37
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/WeCdqbZqHac?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#38
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Astept cu interes, singura problema este ca daca respecta cartile o sa dureze 20 sezoane.

#39
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
M-a dus cu gandul la 'black oil' din x-files. Per ansamblu e un film cu o idee interesanta dar realizat de-a dreptu cretin.

Edited by badsica, 30 December 2016 - 18:09.


#40
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007
E cu totul altfel de cum mi l-am imaginat citind cartile. Se observa si bugetul limitat.

#41
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,876
  • Înscris: 25.12.2016
Din sezonul doi n-am vazut decat jumatate de episod, apoi am oprit... mi se pare foarte slab realizat, foarte plictisitor.

#42
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Nu e deloc slab, raportat la ce seriale sf sunt acum. Episodul doi din al doilea sezon a fost cu mai multa actiune.

#43
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,939
  • Înscris: 18.10.2007
Asta este cartea si bugetul, west world 2 nu puteau sa faca.

#44
Genjurooo

Genjurooo

    Inchizitor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,030
  • Înscris: 24.11.2006
Ma speriasem la ce am citit pe aici.
Neh, ramane cel mai bun serial SF (din toate timpurile zic io).

#45
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007

View PostManasu, on 05 februarie 2017 - 00:08, said:

Din sezonul doi n-am vazut decat jumatate de episod, apoi am oprit... mi se pare foarte slab realizat, foarte plictisitor.
Vrei sa zici ca nu e misto? E din sezonul 2!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XhKWeGXduzs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#46
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Tot cu gloante trag?

#47
vladtud

vladtud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 31.07.2010
Cum vi s-a părut episodul 5? Mie mi s-a părut cel mai reușit de până acum, au reușit să ecranize totul superb fără a face niciun compromis, scena de final m-a distrus emoțional.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VMdwEGCflmg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#48
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
A fost bun episodul, e destul de bun si serialul. Problema e ca audienta nu e tocmai stralucita si ar putea sa-l anuleze. Sper totusi sa nu fie asa.

#49
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Sunt altele mai slabe. Asta e mult peste altele la efecte speciale si la scenariu, doar ca e un pic cam prea psihologic fata de ce se cere acum. Asa ca nu se stie.
Dark Matter si Killjoys tot la syfy sunt sub nivelul astuia la cele 2 capitole, dar sunt mai alerte si mai "usoare". Asa ca si-au primit sezonul 3.

#50
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
La asta sunt mult mai bune efectele speciale, ceea ce creste costul productiei. Daca inca le da cu plus, probabil ii mai ofera un sezon.

#51
vladtud

vladtud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 31.07.2010
Ce trebuie reținut la The Expanse e că SyFy au dreptul de difuzare și asupra serialului doar pe teritoriul Statelor Unite. Serialul este produs de Alcon Entertainment, bugetul și toate cheltuielile pentru serial vin de la Alcon. SyFy doar cumpără serialul pentru difuzare în US. Înafară de US, Canada și Noua Zeelandă, serialul a fost cumpărat de Netflix pentru difuzarea worldwide. Chestia e că nu știm cât de popular e acolo serialul, dar ce e cert e că Netflix a cumpărat și sezonul 2, pe care-l vor difuza pe platforma lor imediat ce apar toate episoadele pe SyFy. Pe lângă asta, serialul e destul de popular pe Amazon, de când a ieșit sezonul 2, serialul a tot rămas în top 10 (acum e pe poziția 8 parcă) a celor mai cumpărate seriale de acolo. Audiența pe SyFy e oarecum scăzută (deși pentru post nu e chiar proastă), însă chestia e că nu știm cât de mult contează asta pentru Alcon. Dacă să spunem, prin absurd, că SyFy renunță la serial, poate fi găsit oricând un nou partener pentru serial -> Netflix. Oricum, The Expanse tot rămâne serialul cel mai bine cotat critic de pe SyFy, dacă SyFy dorește să se reinventeze și să nu mai fie văzut drept un canal care scoate doar conținut de proastă calitate, să anuleze The Expanse ar fi cea mai proastă decizie.

Pe twitter autorii cărților spuneau că vom afla dacă SyFy va cumpără un alt sezon pe la sfârșitul lui Martie.

#52
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006

View Posteiffel, on 28 februarie 2017 - 12:51, said:

Sunt altele mai slabe. Asta e mult peste altele la efecte speciale si la scenariu, doar ca e un pic cam prea psihologic fata de ce se cere acum. Asa ca nu se stie.
Dark Matter si Killjoys tot la syfy sunt sub nivelul astuia la cele 2 capitole, dar sunt mai alerte si mai "usoare". Asa ca si-au primit sezonul 3.
Mie mi se pare destul de light si asta. Bine, nu comparam cu petarde, dar la capitolul regie e destul de comercial, nu e de categorie grea. Greu poti sa compari atmosfera din el cu atmosfera unui serial cu buget decent de pe cable tv.

#53
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Pai n-am zis de regie - doar scenariul si efectele. La capitolul efecte cam bate orice serial de TV de gen din ultimii ani.

#54
blasterzz

blasterzz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 25.04.2006
Pe departe cel mai bun serial sf din ultimii ani.Se puteau alege totusi niste actori mai buni,  cel ce interpreteaza perjonajul Jim Holden in unele momente e jalnic.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate